bugün

entry'ler (574)

birhan keskin

insan olan yerleri ağrıyan. ah canına yandığımın. vakt-i zamanında, " benim için çilekli süt gibisin, seni görünce mutlu oluyorum " demiştim bir afet- i devran a. aradan vakit geçti. Bu hanımla tanıştım. Milongasını okudum.
"

ılık süt gibi,
ılık süt gibi olduğun,
hooohhh benim uydurmamdı. "

bir acayip oldu.

yaran diyaloglar

saat: gece 3.00

yer: seyyar kokoreç arabasının önü

kokoreçci abi - gençler gelin bakim. gel la gel gel

ben - ??

ka - al bakim şunu al al ( kokoreç parçası uzatır )

elimle almaya yeltendim

ka - eline değil lan ağzına al ağzına.

ellerine vazelin süren norveçli balıkçı

niyeti bozmuş balıkçıdır. uzak durmak lazım.

ankara da nurcu olmak

ankaraya öyle yakışırdı ki nur
pavyonlar ışıldar
buz tutardı pezevengsiz kalanlar..

ehmm. tanım tanım ağrıyor sol yanım; keyfine düşkün olmaktır. *

ibrahimoviç fenerbahçe ye göz kırptı

Kiralık falan da olsa negzel olur. şahane bi lig izleriz. gel gör ki şuan ki durumda böyle bi haber " abi kız saçıyla oynadı kesin benden hoşlandı " tadında.

yaran rüyalar

Rambo ve ben helikopterdeyiz. Rambo co-pilot. Kumanda Putinde ben arkada olan biteni izliyorum. Nereye gidiyoruz Putinim civanım? diyorum. Teyzenlere diyo.. Alla alla ne işimiz var lan teyzemlerde? Hem niye helikopterle gidiyoruz? Rambonun ne işi var burda?? diyorum. Teyzenler kısır yapmış davet ettiler sen de görmüyosun uzun zamandır iyi olur hem. diyo. Ee Rambo nolcak diyorum? Onu çıkışta Afganistanda indircem diyo...

(bkz: Sen dur putinim çayları ben tazelerim)

sevişmenin ahlaksızlık olduğunu kavrayamamak

(bkz: sevişmiyorum çükümü dinlendiriyorum) çük

tanım: Bunca yıllık evrime, insanlık tarihine ve de akla hakarettir efenim. Binlerce yıl evrimleş sonra sevişmenin ahlaksızlık olduğunu kavrayamama. Pes vallahi.

60 yaşına kadar sevgilisi olmayan erkek

Aradığını bulamamıştır.

sevgili günlük;

bir sevgililer günü daha yalnız geçti.. hey gidinin hey..

90 lı olup 88 li kıza aşık olmak

(bkz: öpmek de istersin sen şimdi)
aşkın yaşı yoktur. tanımım geldi bırakın beni

recep tayyip erdoğan

ah evet "ölmek madencilerin kaderinde var" . gemi sahibi olmak başbakan oğlunun kaderinde zaten var sorgulamak abes.. 16-17 yaşında şirket kurup 18 inde patron olmak cumhurbaşkanı oğlunun kaderinin olmazsa olmazı.. eski maliye bakanının oğlunun kaderinden bahsetmeye gerek bile duymuyorum. ha benim tayyibime ha benim koçuma.

Peşin provakatör: Ben de oralı değilim, ben de madenci değilim. o insanların acısını hissedebilmek için illa oralı olmaya gerek yok. " insan " olabilmek için bi yere bağlanmaya hiç gerek yok. sen çok yanlış anlamışsın olayı. Ellerinizde onlarca masum insanın kanı var farkında değilsiniz.

edit: imla

fenerbahçe

Umarım bu sezon da dünya çapında tanınan birisini kadrolarına katarlar. Beşiktaş ta quaresmayı alırsa çok şenklikli bi lig bizi bekliyor olucak.

Tanım: Son senelerde hemen her sene tanınmış bi topçuyu kadrosuna katan takım. Ha bi de taşşaklı bi teknik adam getirirlerse çok hoş olur.

fenerbahçe yi düşman takımı gibi görmek

Düşman gibi görmek değil de hoşlaşmamak diyelim ona. benim için bunun sebebi kendilerinin sahip olduğu - takımından yönetim kuruluna kadar - o koskocaman ego ve kibirdir. Efendi efendi top oynamak varken gidip sahayı kazıp sonra " saha bizim olduğundan problem değil " diyebildikleri için, son maçta yedikleri golden önce rakibe dan dun girip ardından sanki yapılan hareket faul değilmişcesine, pişkin pişkin sırıtıraktan hakemin etrafını sarmaları, itiraz etmeleri.. Şampiyonluğu kaybedip hala saçma sapan kendilerini avutmaları " 3. 5. olanlar bla bla... " ben zannetmiyorum ki insanlar sizin ikinciliğinize seviniyorlar?? sizin bu kibir ve haddini aşmış o yukardan bakan tavrınızla aptal durumuna düşmenize seviniyorlar. ama nasıl olur lan?? di mi? siz koskoca fenerbahçe.. karıncayı bile incitmeyen fenerbahçe.. olmuyor işte öyle. milyonlar harcayarak, saçma sapan sidik yarıştırarak (bkz: mehmet topuz) bak galatasarayın da sizden farkı yok aslında bu sidik yarışında. sezon başında görüntü olarak şahane transfer falan yaptılar ama sonuç ortada. o yüzden karıncayı kendinden mert biliceksin daha da önemlisi aynaya bakıp ne olduğunu ya da ne ol(a)madığını görüceksin.

yılmaz özdil

Ben bu yazarı savunan yazılar yazdım -ki arkasındayım hala yazdıklarımın - ama o dönemlerde ara ara saçmalıyodu son bir yıldır uğur dündar ile birlikte ciddi ciddi, mütemadiyen saçmalıyo. durduramıyoruz. Yok efendim baykaldan sonra o koltuğa oturan hırsızdır, mezar soyguncusudur vs vs. ne lan bu? Sanki çok anlıyolarmış gibi koskoca bi sayfa bu herifler ( haftanın bir günü sanırım ) spordan konuşuyolar. Ercanım saatçim keten helvam soruyo bunlar da cevaplıyo falan. Ehh ulan madem her konuda bu kadar bilgiliydiniz niye o gazete senin bu haber bülteni benim koşturuyosunuz? kendi gazetenizi kurun, kendiniz çalın oynayın.

rasta pasta

--spoiler--
geçmiş olsun kızlar.. sizleri öpüyorum :* beşiktaş imin 1 puan aldiği bir haftada size y*rak puan verirler.
--spoiler--

Bu mu yani mantıklı yazan ve kasmayan? yorum yaptığı konu umrumda değil farketmez de zaten.

newroz a nevruz diyen cahil cühela güruh

(bkz: kızma sakın ama)
(bkz: başbaşa kalınca mahmut diyorum ben)

arkadaşının sevgilisini düdükleyen insan

(bkz: dostum düdük demişsin ama)
(bkz: bu bildiğin obua)

tanım: annesizdir.

burçlara inanıp allah a şirk koşan insan

(bkz: sen ciddi misin)

pis koyarlar adama belini doğrultamazsın. *

tanım: tez kellesi vurulası. *

tekel işçileri

Çok değişik zihniyetlerin varlığına tanıklık etmemi sağlamış " insan " grubu. Şöyle buyurmuş biri;

".... şehrinde 2 evi ve 1 arabası olmayan yok içlerinde."

vay anasını sayın seyirciler... çok büyük başarı zaten 2 ev ile 1 araba şu ülkede di mi? hakları yok, haketmeden aldılar. ama çıkıp gemicik alsaydı ( farkındayım çok popülist bi eleştiri )ya da bi elmas dükkanı açsaydı, likid yumurta işine girseydi ne biliyim ben ya işte bu tarz " işini bilir " şeyler yapsaydı daha bi el üstünde tutulurlardı sanırım.

" Yan gelip yatarak " para alıyolar deniliyo bunun ne demek olduğuna dair hiç bi fikrim yok. Nasıl yani ya? Fabrika falan yok mu orda bi yerde? Bu adamlar sabah 8de, 9da çıkıp gitmiyolar mıydı işlerine? *

Velev ki yan gelip yatarak para alıyorlarmış, alsınlar anasını satıyım. Benim vergim bazı şerefsizlerin cebine gideceğine, trilyonları çuvalla götürdüğü halde yıllardır doymayan*, annesi kamuya mal olmuş arkadaşların cebine gireceğine, parasızlıktan çocuğu ölen ve yine parasızlıktan cenazesine arkadaşlarından para toplayarak gidebilen bi babanın cebine girsin. ben razıyım. ilerde çalışır öder o adamlar eğer varsa haksız kazandıkları bi para. çünkü onlar işçi adam. haysiyetli olurlar -ki bazıları bunun anlamını bile bilmez.

ekleme; Yazıya başlarken aklımdaydı unutmuşum yazmayı. Son 1 yıldır; önce eczacılar sonra doktorlar şimdi de işçiler. Bunların hepsi haksız, bunların hepsi yalancı dolancı, kazandıkları para helal değil bla bla... ne lan bu? bunca insan haksız bi siz mi haklısınız lan?

atatürk geceleri kalkıp defter mi okuyor

Tamam kaldırılsın. benim merak ettiğim şey durup dururken, bi adet defterin kime neden battığıdır? Eyvallah atatürk putlaştırılmasın, isteyen sever, istemeyen sevmez falan filan hepsine eyvallah da defter lan bu?!? bi adet bildiğin ajanda. yazılan çizilen negatif ya da pozitif bi etki yapmadığına göre, ülke siyasetine ya da dış ilişkilere falan, neden batıyo abi bu defter? durup dururken neden o defter kaldırılsın ordan diyo biri? amaç ne yani?

venedik ama olmadı

(bkz: werder veremem)