bugün

Grip 2011 modeliyle* üniversite sınavına hazırlandığım, bu dönemde sayısız deneme sınavı, soru bankası ve üç ösym sınavı atlatmış olmasına rağmen hala sağlam olan kalemin markası. şu an ikinci sınıfa geçtim ve hala sorunsuz kullanabiliyorum. işin güzeli kalem de beleşe gelmişti, oh mis.
kurşun kalemlerini ilkokuldan beri kullandığım kalem.***

fakirlerin üzülmesi üzerine gelen edit:üzülmeyin bimden ultra kalemde alıyorum.
kurşun kalemlerini ilkokuldan beri parasızlıktan kullanamadıgım kalem.
- yaz yaz yaz faber castell, çiz çiz çiz faber castell -

şeklinde dingil bir reklamı olan marka. ama insanın diline dolanmıyor değil şerefsiz. zig gibi bütün gün yaz yaz yaz faber castell çiz çiz çiz faber castell diyorum hiç zevkli değil amk.

kalem markası.
yürütülmesi en zor ve en değerli kalem markası.
ilkokuldan kalma alışkanlığım. kalemleri seviyorum, her hafta 2-3 kalem alıyorum. hediye gelen kalemleri daha bir özenle saklıyorum. faber castell de en sevdiğim kalem markası.
(kalemsiz çıkmam abi)
kaliteli kırtasiye malzemeleri üreten bir firma. şu grip serisinin üçgen kalemi çok pahalıdır. en son 18 liraydı.
pentel ve rotring kalemlerimle birlikte kullandığım marka. aslında en sevdiğim modeli grip 1345 (çizerken) ve grip 1347 (yazarken) en çok bordo ve yeşil renklerini haşat ettim bu kalemlerin. neden? çünkü yıllardır severek kullanıyorum.. ve yıllardır (neredeyse her sene.. hatta bazen senede iki kere) gidip, dünya para ödeyip -ki az buz da değil fiyatları- tekrar tekrar satın alıyorum, çünkü alındıktan çok kısa bir süre sonra, ayrılma yerinden kopuyor ya da uç takarken sorun oluyor (arkadan taksan bir dert, silgi yeri kırıyor.. önden taksan takarken içinde kalıyor..**) ve kalemin ucu bozuluyor, bazen kalemin ucundaki minik bir kalem ucunu sabitleyici parça var, o parça gidiyor, hoop! yazarken uç, içinden düşüyor. bazen mekanizması bozuluyor..

ben neden seviyorum bu kalemleri peki, de böyle çılgın gibi almaya devam ediyorum? tutuşu çok rahat, yazarken yumuşacık, benimki gibi doktor yazısıvari bir yazıyı bile okunaklı kılabiliyor. böyle de bir sihir var.. ama her sene bu kadar para ödemekten bıkıtğım için, ya kardeşimin grip'ini hacılıyorum ya da faber-castell tk-fine 1306 modeli gibi bir kalem kullanıyorum, biraz rotringleri andırıyor bu model de, tutuşu da grip'ler kadar rahat değil, ama gene de kullanışlı bir kalem.

bir de diyeceğim o ki, grip'lerin fiyatı düşsün lütfen. lisede arkadaşımın elinde ilk gördüğüm zaman nasıl aşık olup da aynı gün kırtasiyenin yolunu tutmuşsam, hala aynı şekilde seviyorum bu kalemi. ya da ne bileyim, sağlam yapın, gene fiyatı pahalı olsun. ulen ben her sene grip mi alıcam yahu?! pentel fiesta da olmasa, iyice yandık..
Bilinenin aksine çok daha farklı segmentlere de hitap etmektedirler.

görsel
faber castell in veliahtı bir türk kızı ile evlidir.
160 yıldır şatoda yaşayan dünya'nın en zengin ailelerinden.
kont veliahtının türk eşine aldığı ada ile gündemde olan marka.
http://www.itusozluk.com/...faber+castell+grip/258975
7 senede 2 tane eskittiğim daha doğrusu biri kaybettiğim kalem markası.kalemleri aldığımda ilk iş tutturma yerlerini kırmak oluyor psikopatta değilim halbuki ama kalemi çevirirken daha rahat oluyor.
malzemeleri ciddi anlamda çok kaliteli olan vazgeçilmez marka.
benim gözümde kesinlikle bir rotring olamamış markadır. (bkz: rotring)
asla fatih pencil kadar efsane olamayacak vasat marka. bu cavur kalemine para yedireceğime ilim öğrenmem daha iyi.
monami çakması.
Almanya merkezli yazı, resim araç gereçleri zımba ve cetvel üreten şirkettir.
yeşil pelikan marka silgi kullanan biz fakirlerin gözüne sokarcasına mavi- kırmızı renkli daha estetik bir de kutusu olan silgiler yaparlardı. içimiz giderdi. Yılların eskitemediği kırtasiye markası.
kurşun kalemlerini oldum olası sevmişimdir ve hala kullanırım, kalitelidir. renklileri favorimdir.
ürünlerini anadolu grup(adel) un getiridiği alman kırtasiye markası. kalitelidir. çok kaliteli değildir. sadece kaliteli.
(bkz: eberhard faber) vardır ki türkiye de çok yaygın değildir. bu markanın malzemeleri daha bir kalitelidir. ürünleri pahalıdır. fakat her türlü hakkını verir. zaten aynı ailenin üyesidir.
Alman markasıdır, fabrikası nürnberg'dedir.
Marker kalemleri güzel olmayan markadır. Sanal malzemeleri konusunda sınıfta kalmış bence kırtasiyecilik alanında başarılı olan gruptur.
https://www.youtube.com/watch?v=SXegK7H6pTU

doğum günüm için alabileceğiniz hediyedir. *
not:doğum günüm olmasa da alabileceğiniz hediyedir.

not 2: alsanıza lan allah rızası için hediyesidir.
https://www.youtube.com/watch?v=SXegK7H6pTU#t=53

nasıl alınacağı söylenirse alacağım.

kırtasiye ürünleri üreten şirkettir.