bugün

entry'ler (1010)

kar yağarken dinlenecek şarkılar

Perdenizi tamamen açın, ışığı kapatın, bilgisayarınızın ekranını da hafif karartın, alttaki linke tıklatın:

https://www.youtube.com/watch?v=KfSwAQL8PYE

kassız erkek gereksiz erkektir

Komplekse girmeyen erkektir, kafası sporu önemsemeyecek kadar rahat olmasa da, hayata dair her planını vücut geliştirme üzerinden çizmeye çalışmıyordur, gerçekçidir.

1.74 boyunda beyaz tenli biriyim. Fazlasıyla zayıf olduğumu düşünerek haftada bir-iki akşam derslerden sonra sporumu yaparım düşüncesiyle evime en yakın spor salonuna üye oldum. Uslu uslu antrenör eşliğinde sporumu yaparken ister istemez orada benden çok daha önce üye olduğunu farkettiğim insanlarla tanıştım. Bir çoğu da benden gençti. Durum acınasıydı. Neden mi? Anlatayım kadim dostum.

Bir kaç senedir yakın bir arkadaşımın sıkı takibiyle çok önceleri bırakmış olduğum kitap okuma alışkanlığımı geri kazandım. Kendimi övmeyi sevmiyorum* ancak yapılabilecek belkide en ucuz hobi olan kitap okuma gibi bir huyum olduğu için de kendimle gurur duyuyorum. Bir kaç sene öncesine baktığımda kendimdeki fark bariz ortada, olaylara somut eksenden pragmatik olarak yaklaşabiliyorum örneğin, öfkemi kontrol altına alabilmeyi öğrendiğimden sinirlenmiyorum hemen, ideallerimi süsleyebileceğine inandığım konularda da daha fazla bilgi ve fikir sahibiyim. Çünkü okuyorum. Çok okuyorum.

Şimdi gelelim spor mevzusuna. Genelleme yapmayalım, tanışmadıklarım hakkında yorum yok ancak 40m' spor salonunda tanıştığım herkes vücut geliştirmeyi bir hayat felsefesi olarak kabul etmişlerdi ki, şaşırdım. Vücudunu göstermek için t-shirtünü her fırsatta aralayanlar, pazularını sıkanlar, terli terli selfie çekenler, spor yapan kızları kesenler.. Okumuyorlardı onlar. Onlar için belki vücut geliştirmekten, üçgen gözükmekten, kızları etkilemekten başka bir ekmek parası ya da bir çıkar yolu da yoktur, kimbilir.

Gelecek vaat etmiyorlardı bana göre. Dedim ya, 2-3 senedir vücut geliştiriyorlar belki ancak zorunlu okutulan ders kitapları dışında 10 kitap bitirmemişlerdir. Ailelerini değil, onları suçluyorum. O yaşa gelmiş, baklavalı olmak üzeriden felsefe oynayabilecek akla sahip olan birisi hayatının hiç bir döneminde kendisini hizaya çekmemişse, tabi ki onu suçlarım. Hepsi üçgen gözükmeyle meşguldüler. Ancak hiç biri* biraz da kafasının içini doldurmayı düşünmemişti, belki de hala düşünmüyor.

metin 2

Yillar sonra "acaba?" diyerek belki de ufak bir ozlem ve heyecanla indirdigim, yaklasik yarim gun oynadiktan sonra tekrar sildigim ve bundan sonra asla oynamayacagim, evimde de kesinlikle oynatmayacagimi dusundugum bir zamanlarin guzel, simdinin sacma sapan bir mmorgu.

2009 yilinda arkadaslarla oynamistik ilk defa bu oyunu Knight'ta artan koxplara karsi. Guzeldi o zamanlar, deli gibi kasardik, 4 tane serverda tas catlasa 15 +9 dolunay, kdp bulunurdu, onumuzden gecen olunca hemen yakalar "abi dolunayin super" derdik. Kufurler edilmezdi, oyuncular birbirine yardimci olurdu, oyle ki metin tasi kesenlere sirf kolaylik olsun diye daha yuksek seviyedeki oyuncular metinin bitmek tukenmez canini yariya kadar indirip bize oyle birakirlardi.

Ama simdi?

Her yer hilecilerle dolmus ki hayal kirikligina ugradim. 5 seviye kahramanlar mi dersiniz, yang hileleri almis basini gitmis, pvplerde hiz hilesi, hizli kosma hileleri, otomatik cekme koxplari... Oyle ki o zamanlar tanidigimiz Zorba01'ler, anka'lar da gitmis, meydan tamamen ilkokul ogrencilerine kalmis. Herkes hileyle oynar hale gelmis, cok uzuldum.

Bizim zamaninda eglencesi hic bitmeyecegini sandigimiz knight'dan sogumamizin sebebidir bu koxplar hileler. Malesef turkiye'de oynanan butun oyunlarin kaderi de sanirim Knight gibi olacak. Yazik ki ne yazik.

edit: imla

sözlük yazarlarının itirafları

Aşık olmayı özledim lan. Cidden. Müzik dinlerken gözlerimin dolmasını özledim.

soğan ithalatının 21 kat artması

(bkz: yeni türkiye)

ankara üniversitesi hukuk fakültesi

Birinci sınıfta öğretilen derslerin dökümüne ihtiyaç duyduğum fakülte.

Birinci sınıf müfredatında hangi derslerin olduğunu bilen bir arkadaş mesaj kutumu aydınlatırsa çok sevinirim.

dizel araca benzin dolduran pompacı

Pompa çapları farklı olabilir fakat benzin pompasıyla bir dizel deposu çok ala şekilde doldurulabilir.

düzcenin şerefsiz halkı aday olamadım kına yakın

AKPlidir. Bunlar boyle iste, makam sahibi oluncaya kadar ayiya dayi derler, sonra da baslarlar kendilerini bir sikim sanip milleti fircalamaya. Dusunun bir de vekil olsaydi...

jackson

Adrian SMith San Dimas DK modelini edindigim gitar markasi. cok seviyoruz kendisini.

özel üniversitede okumanın dezavantajları

(bkz: al abi bi snickers ye)

akp nin en büyük icraatının duble yol olması

"Tabi yapacak, başka bir işi doğru yaptığı mı vardı?" diye cevap verilir. Nitekim yolsuzluğun, çalıp çırpmanın, makamın, maaşın, binilen kırmızı plaka mercedeslerin, en iyi ünvanları hakeden, işine gece gündüz sarılmış insanların ülkeye neler kazandırdığını hiç düşünmeden, hükumete ve bilmem nerelerini bilmem ne yaptığım milletvekillerine sırf yalakalanmadığı için harcanan binlerce insandan sonra bırakın da onları yapsınlar.

Lanet olsun bu AKP'ye (adını yazarken utanıyorum), allah onları bildiği gibi yapsın.

izmir de ezan okunmasının yasaklanması

(bkz: Ya bsg)

en yobaz şehir

ankara. ama yol yapti lafindan gecilmez. Bahcelievler ya da umitkoy disinda tabii.

incecik ama muazzam kitaplar

Dokuzuncu Hariciye kogusu. Ulan 10000 sayfa olsa da keske bitmese dersiniz.

hollandalı kızlar

Buyrun efendim: (Dikkat edin asik olabilirsiniz)

http://www.uludagsozluk.c...C4%B1-k%C4%B1zlar/1/ters/

bu ülke nasıl düzelecek sorunsalı

--spoiler--

Bi bok olmaz bizden.

--spoiler--

strange world

Her dinledigimde beni yillar oncesine goturen, bu bakimdan ciddi ciddi dinlemek istedigim fakat cesaret edemedigim maiden sarkisi. Kac kere sirf charlotte the harlot, ne bileyim remember tomorrows dinlemek icin girdigimde bu sarki bana oyle bakar ilk sirada... 'dinle' der beni. Ama cesaret edemem, kapatirim. Bugun kapatmiyorum, simdi arka planda caliyor... Cok ozlemisim.

Bu arada Dave mUraay bu sarkiyi cok seviyormus.

çin malı uzun aygaz çakmağı

Kucuklugunde her birey silah niyetine tutup ates etmistir.

görsel

azdıran kazanıyor

(bkz: orayı yıkarlar)

sonuna durumdur yazılan herşeyin tanım olması

http://inciswf.com/2ghdgg.swf