bugün

entry'ler (816)

afganlar kardeşimizdir

afganlar, pakiler kardeşimiz değildir.
kuran'ı referans alacaksak eğer ancak müminler kardeştir.

peki mümin nasıl olunur? kimlere mümin denir? önce buna biraz bakmak lazım.

adam; allah'a, peygamberlerine, meleklerine iman ettim diyor. kafasında sarık, elinde tüfek mücahid mücahid dolaşıyor.

diğer taraftan kadınları kırbaçlıyor, çocukları öldürüyor.
hepsini siktir ettim, primattan beter halde abdest almaktan bihaber, götünde 5 kilo bokla ortalarda dolaşıyor.

kendi vatan toprağını terk etmiş, kaçmış gelmiş benim vatanımda, benim öz kardeşlerimin namusuna göz dikiyor.
ben mümin oldum denince de mümin olunmuyor.

şahsen benim kardeşlerimdir diyemem.
bu durumda galiba ben mümin değilim ama yine de en doğrusunu allah bilir.

skechers

adım attıkça kuş gibi öten ayakkabı. 6 ay önce eşimin bana hediye olarak aldığı, toplasan 5-6 defa giydiğim ayakkabı yanlış okumadınız kuş gibi hatta daha doğrusu düdük gibi ötüyor. Bakıp incelesinler diye merkezlerine gönderdik. 2 hafta boyunca incelediler. Sonuç ne mi oldu? Hatanın üretimden kaynaklanmadığını düşünmüşler, bir de mektup yollamışlar. Ben sağ adımımı attıkça düdük gibi ötüyor lan! ben 85 kilo standart adamım aloo! bunu nasıl yapmış olabilirim acaba? Hiç bir izahatte yok. Neyse ayakkkabıyı orijinal kutusunda göndermiştik onu da parçalamış, bantlamış, anasını bir güzel belleyip öylece utanmadan göndermişler. Nasıl incelediklerini varın siz degerli ahali düşünün işte. Kaliteli markaymış, peh! Pabucumun markası!

alexandra arzat

Galiba ekşi'nin first ladysi, üzgünüm ama bu yoz sistem hiç değişmeyecek. Ekşi için üzgünüm, neyse ki şimdilik uludağ var.

kolay gelsin kargo

amazon'dan yaptığım alışveriş sonrasında tanıştığım, 24 saat içerisinde teslim vaat eden uber kargo firması. neredeyse 40 yaşıma geldim böyle hizmete çok az şahit oldum.

- kargonuzu uydudan takip edebiliyorsunuz.
- gelecek aracın sorumlusu ve plakasını paylaşıyorlar.
- adamlar gelmeden önce teyit amacıyla evde misiniz diye soruyor.
- zili çalalım mı diye soracak kadar hassaslar.
- evde değilsen yada istersen adres değişikliği yapabiliyorsun.
- komşuya teslim et diye seçenek var.
- kargoyu sorunsuz getirmişler, kolide yırtık, ezik, vuruk, göçük vs. yok. belli ki hassas taşıyorlar.

ülkede güzel şeylere hasret kalmışız. umarım yolları açık olur, hadi bakalım kolay gelsin "kolay gelsin" *

muharrem ince

Siyasette aranılan kandı bu adam lan. Neden değişime bu kadar kapalıyız anlamak mümkün değil. Belli ki bu adam senden, benden bir parça. Yazık oldu başkan, bu seferlik. Gel gelelim, arkanda büyük bir kitle var, yılmak yok.. sen yürüdükçe yanında binler, milyonlar seninle yürüyecek.. seviyoruz seni, var mi diyeceğin!

ekşi sözlük

Çük gibi yönetilen site.

rte nin twitter ından cumhuriyeti silmesi

daha götündeki boku silemeyenler tarafından alkışlanan olay. Ne günlere kaldık amk.

sırtımızdan bıçaklandık

türkiye'nin terörü destekleyenlerin destekçisi olduğuna kanaat getiren putin açıklamasıdır. iyi bari direkt bizi sorumlu tutmamış. kimse türkiye'nin sabrını test etmeye kalkmasjlkjfkjslkdj.

günther

abd ve japonya'da tanınan, bilinen bir şahıs. eğlence aleminin pirlerinden. teeny weeny string bikini adlı eserinde "chokoladaağğhh" deyişine kurban olduğum. sanat güneşimiz.

allah ile konuşup manisa da deprem engelleyen şeyh

hacılar, hocalar, şeyhler, erenler, evliyalar ve dahi yalancı peygamberler hep bizim memlekette anasını satayım. birde bunlara inanan cahiller cühelalar. bunu söyleyen ve inanan şirke düşmüştür.

senin ağzın ne söyler? ne diyürsün müslüman?

bim kalitesinde eğitim veren üniversiteler

özellikle son 10 yılda mahalle aralarında dahi am biti gibi türeyen, para ve zaman kaybettiren fakat yeri ve zamanına göre yandaş/candaş eğrisiyle gayet güzel makam mevkii kazandırabilen sikimtronik yerlerdir.

recep tayyip erdoğan mitolojisi

tarih, hicretten sonra 1435 yılının 14 ü. sabaha karşı günün ilk ışıkları müslümanlar üzerine doğuyordu. o gün henüz sabah ezanı okunmadan telefonlar ardı ardına çalmaya başlamıştı. arayanlar deccalin ortaya çıktığını ve müslüman havarilerin birikimlerini yerle yeksan etmeye hazırlandığını haber veriyorlardı.

müslüman havariler yıllar boyu tevekkül içinde çalışıp çabalayıp kazandıkları analarının ak sütü gibi helal olan az bir miktar dünyalığı deccalin gazabından nasıl koruyacaklarını bilmiyorlar, bu yüzden de adeta korku ve telaş girdabına kapılmışlardı.

kutlu hazretleri hiç telaş etmemişti. hemen imam olan oğlunu aradı ve "sıfırla" dedi. evet evet.. bugüne kadar müslümanlar ve küffar alemi için ve dahi müslüman matematikçi kaşif harezmi için sıfır etkisiz bir elemandı. keşfedilmişti fakat ne amaçla keşfedildiği adem oğlu tarafından yıllarca sorgulanan o sihirli sayıya anlamı ancak yüklenebilmişti. yok yok, bu inanan havariler için nice derslerle doluydu.

o günden sonra herşey sıfırlandı ve insanlar sıfır rakamının ilmine erdiler. deccal ise ininden çıkamaz hale geldi. çok kısa bir sürede havariler yine bolluk ve bereket içinde mutlu yaşamlarına geri döndüler.

düğünde çılgınca dans eden türbanlı

--spoiler--
Nur Suresi 31.

Mü'min kadınlara söyle: Onlar da bakışlarını sakınsınlar, iffetlerini korusunlar, zorunlu olarak görünenin dışında ziynetlerini göstermesinler; örtülerini, yakalarını kapatacak şekilde örtsünler. Kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, erkek kardeşlerinden, erkek kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, ellerinin altında bulunan kölelerden, erkeklikten kesilmiş hizmetçilerinden ve kadınların mahremiyetlerine henüz vakıf olmayan çocuklardan başkasına ziynet yerlerini göstermesinler. Saklı ziynetlerini fark ettirmek için de ayaklarını yere vurmasınlar. Hepiniz Allah'a tevbe edin, ey mü'minler, tâ ki kurtuluşa eresiniz.
--spoiler--

okuduğunu farzedersek okuduğunu anlayamamış kişidir. yok okumadıysa acilen okuması gerekmektedir. zira;

--spoiler--
ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün.
--spoiler--

atatürk fotoğrafını rte fotoğrafıyla kapatan kız

kafasına taktığı şeyin markası armine mi vakko mu çözemediğimdir. ben durex kullanıyorum gayet başarılı. hiç böyle istenmeyen şeyler olmuyor.

beymende 862 liraya satılan tişört

beymen'in asla bir halk markası olamayacağını gösteren tişört. beymen'in de bu yönde bir çabası olduğunu sanmıyorum açıkçası. bari ülkede asgari ücrete bir ay çalışıp hayatta kalmak için götünü yırtan vatandaşı biraz düşünün amk. kesinlikle prime time deki yüzde yüz dana etinden imal envai çeşit markaların sucuk, pastırma reklamlarından farksız. alan var anladık ama alamayan da var. izanınızı zgym!

tanım: bi boka benzemeyen tişört.

bahçeli nin erdoğan a verdiği ibretlik ayar

(bkz: buzdağına batarak çarpan titanic)

yılmaz özdil in şehit işçilere hakaret etmesi

hoppalaa. dostlarım kusura bakmayın ama 292 can gitmiş bu haber kaynağı mevzuyu hiç mi hiç anlayamamış. adamın teki kalkıyor sivil halka yumruk atıyor, ibriktarı kalkıyor tekme atıyor, yetmiyor bir bakışta döl analizinden halkın sulbünü tespit ve teşhis ediyor, bu haber kaynağı kalkıyor diyor ki bu ironi olduğu ayan beyan ortada olan konuşma aslında hakarettir. sıçtınız, bari sıvamayın amk.

başbakanın sığındığı marketteki pozu

kaşarların arasında zar zor seçilmektedir.

1907 deki üstün amerikan teknolojisi

başbakan'ın örnek verirken utanmadığı ama 107 yıl sonra bugün amerikayı bile utandıracak teknolojidir. beyaz saray'dan mesaj alındı açıklaması yapılmış. brehh amk.

karbonmonoksitle ölüm tatlı ölümdür

bomba patlar 52 vatandaşımız hakkın rahmetine kavuşur birisi çıkar ölünün arkasından mezhebinden dem vurur, türkiye'nin en büyük maden faciası olur birisi çıkar ölümün tadından bahseder az bir dünyalık için vicdanına gem vurur. balık baştan kokar.