bugün

özel seri boya kalem seti 49.900 TL ye satııyor.
grip" en ünlüsüdür.
bir kalem markası.
Çok pahalı bir kalemi vardı ismini unuttum şimdi, koyu yeşil renkliydi onu kullanmıştım yıllarca ama sonra bozulmuştu. Kalemleri kaliteli ama kalitesi kadar sağlam değil gibi. Yine de favoridir.
küçükken pahalı kalemlerini almaya bütçemin yettiği ancak şuan bütçem olsa da bir kaleme o kadar para veremem dedirten markadır.
bir kalem markası.
eskiden üst segmenti temsil ediyordu. faber castell'i olanlar ve olmayanlar gibi iki farklı toplumsal sınıf düşünebiliriz mesela. ama sonradan sıradanlaştı, başka firmalarla rekabet edemez oldu. şimdi ise sıradan bir marka. ama yine de eskiye hürmet adına ürünlerini kullanmaya devam ediyorum. reklamları hafızama mı işledi nedir, güven veriyor.
birçok ürünü çin'de imal edilen alman markası.

tr'de de fabrikası kocaeli'ndedir. sadece özel ürünler almanya'dan ithal gelmektedir. özellikle pro resim grubuyla alakalı ürünler.
görsel
hiç bir zaman bu marka kalemim boyam olmamıştı benim.
benim dönemimde en havalı markaydı kendisi.
istikrarlı marka.
Kurşun kalemin tarih olduğu, onlarca markasız çin malı ürünün cirit attığı günümüzde piyasasında tekel olması işten bile değildir.
ürünlerinde artık imal yılı ibaresini kaldıran kağıt-kırtasiye ürünleri firması.

tesadüfen dikkatimi çekti aslında. hatta öncesi yanlışlıktır veya sadece o üründe bir hata olmuştur diye düşünmüştüm neyse sonra birkaç yetkiliye sordum güzel tespit abi dediler. artık imal ettiği ürünlerin tarihini yazmıyormuş. baktığın zaman baya çakallık aslında. ne kadar boyada olsa başka bir üründe olsa hepsinin bir raf ömrü var. fuarlarda eski ürünleri ittirseler anlamamız çok zor. bence bunun devlet tarafından kontrolü yapılmalı ve zorunlu hale getirilmeli.
küçüklüğümüzde sınıfta fakir ve zengini ayıran kalem.
görsel
(bkz: banker kastelli)
özel ürünleri(sanatsal pro ürünler) almanya'dan ithal edilen, birçoğu türkiye'de üretilen çok az bir kısmı da çin'den ithal edilen; türkiye'de "kırtasiye" denince akla gelen ilk marka.
görsel
ösym'nin 2017 ygs öncesi sınavlarda dağıttığı silgidir. 2017 ygs'de pelikan dağıtmıştır. siz de mi fetöcü çıktınız lan? pelikan gibi berbat bir silgiye bizi muhtaç eden ösym'nin de amk. optikten sildiklerimi yanlış okursanız sağlam giydiricem.
Kuruş milyonerleridir.
en kaliteli kırtasiye firması olup olmadığı tartışmalıdır.
en kaliteli kırtasiye firması değilidir. ortalama üstü kırtasiye gereçleri üreticisi firmadır.
siyah silgisi çok iyi silen grip diye 35tl verip aldığım nasıl olduğunu anlamadığım marka...
görsel
böyle güzel renkler yapmayı nerden öğrendiniz?
görsel

şapşikler ya.
performansı yükselmiş, üstelik mor ekleyerek genç arkadaşları cezbetmişler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar