bugün

bunun sebebi ekşi sözlüğün daha görmüş geçirmiş olmasıdır.uludağ ise hala profesyonel'den bir aşağı*olmasıdır.
bir inci sözlük yazarı olarak; (bkz: ne sandın yarraam)
**onlar da okuyup afferin oğullarıma diyolar.. ne zaman el öpmeye gidiyoruz??
-ehe ikinciyim.
-bi dur lan şöyle!!
-tamam üçüncüde olurum (başka bi grup tarafından göze kestirilmek)
-inci sözlük geliyor kaçın!!!
tamam belki uludağa göre troll sayısı az olabilir lakin sözlüğe yazar alımı daha güç diye böyle bir kanıyı savunmak saçmalıktır.
bunu degistirmeye geldim..
hadi halkım sikten sallama entryler acmayalım sıkıcı yazılar yazmayalım biraz hayal gücü kullanıp üretelimm..

bana noluyo lan dün bir bu gün iki..
uludağ sözlük' ün özgün olamamsından kaynaklanıyor. nedir şimdi bu özgün olamama ? orada ortaya çıkmış jargonun burada da sıkça kullanılması mesela. örneğin '' yaran entryler '' başlığı oraya has bir şey. ama gelgelelim burada da kullanılıyor. bunu örneklerle arttırabiliriz. oranın platformu kullanılıyor olabilir ama oranın karakteri kullanılmak zorunda değil. buraya has bir şey orada kullanılıyor mu, hayır. işte adamların özgün olup, kültürünü buraya empoze etmelerinden dolayı, burası orasını takit etmekte. e bu da ekşinin neden buradan daha iyi olduğunu gayet iyi açıklıyor. uludağ sözlük kendi sözlük karakter ve jargonunu oluşturamadığı sürece de ekşi sözlük buradan daha iyi olacaktır.
Biraz daha çaylak olarak kaldığım takdirde üye olacağım alternatif yer.
(bkz: öyle bişey yok)
(bkz: yol önünde)
(bkz: bana iyi nin tanımını yapabilir misin abidin)
bu yazım on dakika için de eksi manyağı olucak "onlar" tarafından heralde,ama umrumda değil.kim ne derse desin gayet doğrudur.sebebi sözlükte bulunan troll tayfa ile alakalıdır en tabiki.demek istediğimi ekranın sol tarafına baktığınızda anlayacaksınız.

(bkz: seks için yalvaran kadın) *
(bkz: önce o eli bi indir)
ekşi sözlük daha eskidir. düz mantıkla, ekşi sözlük daha köklüdür. yani doğru, aferim otur beş pekiyi.
(bkz: acılar herzaman zorlayarak çıkar)
google da aradığınız herhangi bir kelimede ilk çıkan sözlük isminin "sözlük/sourtimes" olması ve bunun karşısında çaresiz ve acıklı durumları ile uludağ sözlük yazarları. acıklı bir durum ama gerçek.

(bkz: gerçekler acıdır)

kamuoyuna saygıyla duyurulur;

öncelikle belirtmek isterim ki şahsen kaliteli bulduğum bu sözlükteki giderek boka saran bir sol frame görmekte ve incileşme emareleri sezmekte olduğumdan bu başlığı açtım. açtım ama kendim ne kadar inanıyorum buna. biliyorum ki sol frame'i boka çeviren birtakım mihraklar bir gün uludağ sözlüğün "tatilde, işinde gücünde", yaarlarını görünce süt dökmüş kedi gibi kaçacak yer arayacaklar olmadı sesleri o güzelim entrylerden sonra kesilmeye yüz tutacaktır.

herkesin bilmesini isterim ki sözlüğümden vazgeçmedim, hiçbir zaman vazgeçmem de. hatta ekşiyi o kadar da iyi tanımıyorum desem yeridir. sadece benim amacım sol frame deki kendi tabirimle "mal" başlıklara bir tepkidir.

bence bu açığı kapatmak için moderasyon harekete geçmelidir ve gammaz bölümüne de

"başlık/entry sözlük kalitesini düşürüyor" türünde bir yeni öğe kazandırılmalı ve biz rahatsız yazarları sevindirmeli.

olmadı kendimi de feda ediyorum lan! tüm yedinci nesili şutla gitsin. kurunun yanında yaş ta yanarmış amma neyse...

aslında olay 2009'un evvelinde artık sıkıcı olmaya başlayan ekşi sözlük ve yeni bir paradigma arayan ve "biz neden buradayız, sözlüğün anlamı ne?" diye sorular soran insanlar tarafından yapılan sorgulamalar neticesinde kalitesini hızla yükselten ulu sözlüğe ekşiden daha fazla rağbet gösterilmeye başlanmıştı.

herşey bundan sonra ekşide şu an silinmiş olma ihtimali kuvvetle muhtemel, diğer sözlüklere özellikle de son zamanlarda önlenemeyen yükselişi ile "uludağ sözlüğün içine sızma ve ulu sözlüğün altını üstüne getirme operasyonu", başlığı altında toplandılar ve ölene dek ekşici kalacaklarına ve uludağ sözlükçüymüş gibi görünüp sol frame'in ve girilen entrylerin bokunu çıkaracaklarına yemin ettiler.

ekşi kendisinin kaliteli olmasını istiyordu ve amerikanın yaptığı gibi kendisine baş kaldırabilecek olan sözlükleri sanal alemden silmek ve onları kahramanlaştırmak yerine, onlara rağbet gösterilmesini engellemek için bu yolu seçti... hatta moderasyondan da 2 kişiye rüşvet verdiği iddia ediliyor. ben daha yazarım öğrendikçe.

başıma geleceklerden korktuğum için: bu paragraftaki tüm kişi ve kuruluşlar hayal ürünüdür.
yazdığım son entryden alıntı...
kalite ve kapsam kelimelerinin aynı anlamda sanılması üzerine ortaya çıkmış söylem.

ekşi daha eski bir sözlük olduğu için daha kapsamlıdır. ancak kalite, göreceli bir kavramdır ve kişiden kişiye değişir. göreceli olması, ölçülemez olduğu gerçeğini de beraberinde getirir. yani google da aradığınız herhangi bir kelimede ilk çıkan sözlük isminin "sözlük/sourtimes" olması, kalitenin değil, kapsam genişliğinin bir göstergesidir.

gerçekten daha kaliteliyse bile, bunun göstergesi, google da aradığımız herhangi bir kelimede ilk çıkan sözlük isminin "sözlük/sourtimes" olması değildir.
alçaklık psikolojisidir.

(bkz: kompleks)
(bkz: acımasız gerçekler)
"fanatik uludağ yazarlarının sözlüğe laf gelmesi durumunda agresifleşmeleri ve entryyi begenmemeleri" diye bir başlık açmaya zorlayan durum aslında.
kadın vücudu
aşk-ı memnu (8)
lalalanoluyola
sisifos söyleni
ccc inc.. lan (4)

aç sen başlığını fanatik bik bik diye. saat sabahın dördü ve ek$isözlükten seçmece başlıklar sana.

yok fanatizm felan, sapıttı alayı. sol frameleri bizimkilerden farklı değil. daha da kötüye gidiyor hatta. özenle yazar seçme devri, yok kaliteli adam bilmem ne bitti öyle şeyler.
(bkz: eziklik dışavurumu)
kabullenmedir aslında. "onların da aynı bizimki gibi ezik" gibi laflar sarfetme durumudur.

(bkz: ekşiden başlık kopyalayan yazar)
tartışılamayacak gerçektir.
bir küp altından bir kaç tanesinin paslanmış olması o altınların değerinin düştüğü anlamına gelmez.

altın paslanmıyordu sanırım. bu söz anonim veya kaynağı g*tüm olabilir. idare edin bu saatte.
pazarlama terminolojisiyle doğru ancak eksik olan önerme.

şöyle ki;
bir pazarda başarılı olmak isteyen markaların bir rakibi olmak zorundadır. onları gölge gibi izleyen bir rakiple hem kendilerini değerlendirme kıstasları elde edebilerler hem de daha azimle çalışılar.

insanlar tercih hakkı isterler.
pepsi olmasaydı coca-cola bu kadar büyümezdi.
mcdonald's'ın pazar payında burger king'in katkısı büyüktür.

ikinciler daima birincilerin korkulu rüyasıdır.
ekşi pazar lideridir ancak yaptığı en ufak yönetim hatasında önemli yazarlarını kaybedecektir.
uludağ sözlük'ün ikinci olması hem ekşi'ye hem de kendisine fayda sağlamaktadır.