bugün

yazarlar konusunda seçici olmamak bunun en büyük nedenidir.
sol frameye bakılınca anlanacak hadise.
iyiden kastın ne olduğuna göre doğruluğu değişecek tespit.
Lakin şöyle bir şey vardır, ekşi sözlük daha önemlidir.
Çünkü 1999'dan bugüne, meydana gelen tüm olaylar, oynanan maçlar, piyasaya çıkıp sonra unutulmuş insanlar, filmler ve diziler hakkında bilgi alınabilecek bir kaynaktır, türkiye'nin son 10 yılının gayriresmi tarihidir. işte bu yüzden müthiştir.
pek koymaz.
doğru olan tespittir.
burda ki yazar çeşidi oradakinden çoktur.
çeşit berekettir.
o kadar yolu bunu söylemek için mi geldin tepkisini hakeden bir durumdur. aslında zamanı tespit yaparak değil, daha iyi olma yolunda neler yapabilirizin muhasebesiyle geçirmemizi salık vermesi açısından aldım kabul ettim dememiz gereken bir zıplama tahtasıdır.
(bkz: sanırım sol frame bize bişey anlatmaya çalışıyor)
(bkz: işte budur üstat)
şehir efsanesi. 2007 sonrasında klonları kadar tırt bir leşhâle(ye) d(ön)üşmüş oluşumdur ek$i... bunu dört kez o süper demokrat(!) ek$i'den resmî ideoloji denen zâlim zırvalığı eleştirdiği için atılmış biri olarak, evet, bunu, ben söylüyorum...
(bkz: kime göre iyi neye göre iyi)
genç kesimden herhangi birini sokakta çevirip '' sözlüğe taklılıyor musun?'' diye sorduğunuzda, alacağınız cevap büyük ihtimalle ''ekşi sözlük mü?'' olacaktır. bilinen, iyidir önermesinden yola çıkacak olursak evet iyidir; kötünün iyisi.
Doğru olmayan bir karşılaştırma neticesi ortaya atılan idia.
gereksiz bir tartışma başlığı. Sözlük sıfatına yakışmayan, neden sol frame de bulunduğuna anlam verilemeyen, çevreyi rahatsız edici, aynı zamanda içinde eziklik içeren başlık olmaya yakışmayan giri.
son uçurmalardan sonra ekşi sözlüğün kalitesi oldukça düşmüştür. adeta bir çocuk yuvası gibi şu an. benim için zerre değeri yok.
(bkz: hayatın gerçekleri)
evet daha iyidir ama bizimde ileride daha iyi olmamızı engelleyecek kadar değil.
(bkz: sevgilisini sikmek isteyen hatun)

belki bu başlık herşeyi anlatmaya yeter.
teknik yönden, evet daha hızlıdır ekşi. internetin en yavaş olduğu anda bile ekşi açılır, uludağ daha geç...

imla hatası daha azdır ekşi sözlük'te. daha anlamlı bkz'lar ve daha anlamlı tepkiler vardır en saçma başlıklara...

bir gün bu sözlük de adam olur elbet. yine de iyiyiz çoğu sözlükten.
son zamanları kıyaslarsak ekşisözlük karşısında uludağsözlüğün üstünlüğü olduğu ortadadır.
özellikle ekşideki yorumlara bakınca büyük ihtimal sivilceli ergenlerden çıkarcasına, pkk militanlarından çıkarcasına yorumlar göze batıyor.
ha uludağda da yok mu var; var ama en azından ekşideki gibi ivme ile düşen bir kalite anlayışında değil.
bunda 2-3 sene okuduğum ekşi kalitesinin yerinde yeller esiyor. *
uludagsozluk'te böyle bir karşılaştırma yapılırken eksisozluk'te yapılmaması bu tezi destekler.
(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
uludağ sözlük yazarlarının yuzde 80 inin ekşi sözlükte yazarlık beklemesinin kanıtladığı sosyal gerçekliktir.
-ulan bi gün daha iyi olucaz lan! inanın çocuklar inanın
yaşasın tarafsız moderasyon!
margarine hala "SANA" diyen milletin ekşi sözlük uludağ sözlükten daha iyidir demesi kadar doğal bir durum yoktur. Bizim ülkemizde hep böyledir. ilk çıkan isim yapar afedersiniz sonradan çıkan ne kadar götünüde yırtsa, ilk çıkan ne kadar da sıçsa bu hep böyle devam edip gidecektir
uludağ sözlük'ün ekşi sözlük'ten daha çok 'süt kokulu faşist' barındırmasından kaynaklı hadisedir. evet, gerçektir.
ikinci olmak her zaman iyidir. bir yoksa sen varsındır. bir dert varsa önce birinci üstlenir vs. avuntular.