bugün

entry'ler (6083)

ekrem ilerde ismini kerime diye değiştirebilir

adı ekrem olan bir eşcinsel tanıyan insanın, o kişi ameliyatla cinsiyet değiştirdiği zamanki ismini tahmin etme hezeyanı.
elbette her ekrem zannettiğiniz ekrem olmayabileceği gibi; ileride adını tevhide olarak değiştirebilecek her tayyip zannettiğiniz tayyip, ileride adını düriye olarak değiştirecek her devlet de zannettiğiniz devlet olmayabilir.

akp trabzon mitinginde bay kemal hain diyen çocuk

acilen kurtarılması gereken çocuktur. bu zihniyetteki ebeveyne sahip olması, kendisini ileride cemaat yurtlarının potansiyel tecavüz ya da intihar kurbanı yapmaktadır, yazıktır yavrucuğa...

chp li kızların özellikleri

dünyanın bütün kızları gibi çok çeşitli özellikler gösterebilmelerine karşın, en belirgin özellikleri yobaz olmamalıdır, bundan dolayı yobazlarca sevilmez ve hatta korkulurlar.

fazıl say ın ağzı

kendisinin gayet kalenderlikle söz ettiği, bilge akıldan saygın sözler ileten ağızdır.
twitter'da kendi ağzı hakkında yazdıklarını okumak için buyurun: görsel

uludagsozluk com uzantılı mail çılgınlığı

unuttuğumdur.
yıllar önce bu maili almıştım ve bu maille de bir facebook hesabı açmıştım. geçenlerde o hesaba bir gireyim dedim, açılmıyor. mailinize gönderdik diyorlar ama sıkıntı şu ki, maili bir yerde bulamıyorum. hotmail'den açamıyorum, gmail'den açamıyorum. bu uludagsozluk uzantılı mailimi nasıl, nereden bulur da açarım? bilen varsa, mesaj kutusu ahan da oracıkta. şimdiden teşekkürler sözlükçüm.

30 yaş üstü kadın yazarlar

bu entrynin yazarının da dahil olduğu kümedir.

bu entrynin yazarı ayrıca 40 yaş üstü kadın yazarlar ve 50 yaş üstü kadın yazarlar kümelerinin de elemanıdır. Ölmez de sağ kalırsa 9 yıl sonra 60 yaş üstü kadın yazarlar kümesinin elemanı olmayı da hedeflemektedir.

uludagsozluk com uzantılı mail çılgınlığı

sanırım artık kullanılamayan (ya da benim nasıl kullanacağımı bilmediğim) mail adresidir. bilen varsa bi yeşillendirsin bi zahmet...

lifthrasir

(bkz: lifthrasirwoden)

ojelemun

(bkz: lifthrasirwoden)

lifthrasirwoden

Hoşgeldin lifthrasirwoden.
Gülüşlerini ve hüzünlerini de getir.
Gücü azalmayan sohbetini, derinliği azalmayan kahkahanı, şiddeti azalmayan, ama nereye yağacağını bilen öfkeni de getir.
Bira doldur bana Lifthrasir, gecenin ikisinde makarna yap.
Kokoş kokoş gevezelik et Ojelemun, anlamadığım bir yığın etek modeli say. Aptal aptal sırıt. Deli.
Yine yüzünü merak ediyorum.
350 kilometre yol getir bana.
Öykü olan köpekleri, şiir olan kedileri, şarkı olan kuşları getir.
Min-El Aşk getir ve Min-El Garaîb...
Vincent Malloy'suz kalmayasıca...
Hoşgeldin.

özgecan yakılırken allah ne yapıyordu sorunsalı

her şeyi gören olduğu için > tecavüzü, cinayeti ve yakılmayı görüyordu.
her şeyi bilen olduğu için > tecavüzü, cinayeti ve yakılmayı biliyordu.
her şeyi yaratan olduğu için > tecavüzcüyü, katili ve sapığı yaratmıştı.
her şey ol deyince olduğu için > tecavüze, cinayete ve yakılmaya ol demişti.

edit:
neden eksiledin ki beni? ben mi yarattım özgcan'ın tecavüzcüsünü? tecavüzü ben mi durdurmadım?
emin ol, benim engelleyebilecek gücüm olsaydı engellerdim. ama ben "her şeye gücü yeten" değilim.

özgecan aslan

görsel

özgecan aslan

görsel

anneler günü

annelerin yalnızca insan olmadığını, anne olan her canlının saygıyı hakettiğini unutmamamız gereken gün.
önce kendi annemin, sonra da tüm annelerin ellerinden, patilerinden, pençelerinden, toynaklarından, kanatlarından, yüzgeçlerinden öperim...
görsel

anneler günü

evlatları kaybolan, ölen değil kaybolan annelerin* içinin sızladığı gündür.
görsel

anneler günü

bazen yalnızca vefa göstermemizin yeterli olduğu gün...
görsel

anneler günü

fedakârlığın simgesi olan annlere adanan gündür.
görsel

anneler günü

annelerin nasıl da farklı koşullarda yaşadıklarını ve bu ayrıma karşı savaşılması gerektiğini anımsatan gün.
görsel

anneler günü

annesini yitirmiş olanlar için sonsuz hüzün günü...
benim babam yok. 5 yıl önce öldü. babalar günü'nde içim buruluyor, bir tuhaf yalnızlık çöküyor içime...
düşündüm de bugün, yani anneler günü'nde de içi burulan, bir tuhaf yalnızlığa gömülen, tanımsız bir yoksunluk içinde susan arkadaşlarım vardır.
Bugün "öksüz" hisseden arkadaşlarımın acılarını paylaşıyorum.
işte o arkadaşlarım lütfen kötü hisettiklerinde kendilerine bu cümleyi tekrarlasın...
" aslında annem hep yanımda "
görsel

anneler günü

annenin ev sanıldığı gündür.
görsel