bugün

dayaga kesinlikle karşı olan ve bunu her fırsatta dile getiren hatta belki de bu konuda aktivist olan bir insanın "acaba...!" dediği olgudur.
sonunda terkedilmekten başka caresi olmayan kişidir.çünkü kimse uzun süre dayanamaz.
fırtınalı bir denizde, bir kayıkta yolculuk yapmak gibidir.

sarsar, savurur, yorar...
iki tarafin da duygusal inis cikislari varsa ortaya seyirlik bi olay cikar.
ikizler burcunun genel özelliğine sahip olan bu insanlardan uzak durmak gerekir. zira bu iniş çıkışlar bazen göğü, yarar bazen yerin dibine vurur. sağlıklı bir beraberlik olmaz.
baştan bilindiği takdirde sorun edilmemesi gerekendir.
bir kediyle olmak gibidir, tırnaklarını gösterip hırıldanırken birden okşanmak aruzusuyla dizlerin üzerine yatabilir.
aslında güzeldir en azından sıkıcı değildir *
sonuçta seven insanın vermesi gereken kazık bir final sınavı gibidir. okunmuş pirinç yutulması gerekebilir. o olmaz hapı da yutabilir. nihayetinde yutkunabilir.
en güzel bir şeydir, dadından yinmez. renkli bir hayat sağlar karşı tarafa. monoton, sıkıcı ilişkilerden hoşlananlar tahammül edemez tabii bu duruma. böyle bir kişi eninde sonunda terk edilir, doğrudur. ancak onun bıraktığı iz kolay kolay silinmez. yıllar sonra hiç beklemediğiniz bir anda terk eden eski sevgili karşınıza çıkıp salya sümük ağlayabilir mesela. oluyo böyle şeyler...

sevgiliyi, özellikle de kadınları, duygu salıncağında sallandırmak gerekir. ama bunu yapmak her babayiğidin harcı değildir, içten ve doğal olmalısınız. arıza, dengesiz, inişli çıkışlı bir adam kılığına bürünmek yemez. öyle olacağım diye kasmayın arkadaşlar, arıza olunmaz doğulur.

buradan beni terk eden tüm kadınlara seslenmek istiyorum: aptalsınız kızım hepiniz. şimdi sıkıntıdan patlayın öyle oturduğunuz yerde.
(bkz: inişine çıkışına sokayım)
kesinlikle:
(bkz: yengeç burcu kadını)~ ~
Ne kadar kötü yorumlasa da herzaman çekici gelir.
keyiflidir.
sürekli tedirgin bir ruh hali icinde ya$arsiniz, sevinmek´den ve mutlu olmakdan korkarsiniz. eger mümkünse, kesinlikle uzak durulmali.
sonrasında bir daha ilişki yaşamaya tövbe etmektir.
6 yıldır yaptığım; her zihin tarafından farklı yorumlanabilecek olan, fakat şüphesiz kişide onulmaz yaralara yol açan durumdur. sözlükten sevişmek gibi olmasın ama yazmak zorundayım. okuduğunu biliyorum aşkım, ama sözlükçülere faydam olsun diye yazıyorum; kızmayıver.

eğer aşırı kıskanç ve paranoyak biriyseniz hayatınız sönmüş demektir. inanılmaz çekici gelir bu insan size; asla terk edemezsiniz, ama hayatınızı skip atar. mutlusunuzdur. ama sıkılgan, bıkkınsınızdır. hani yapacak hiçbir şeyi olmayıp da götü sıcakta olduğu için mutlu olan insanlar vardır ya, öyle olursunuz. durgun, kendi halinizde, mutlu... terk ederse belki rahatlayabilirim diye düşünürsünüz, ama hayır. onsuz olmaz, onunla da dayanamazsınız... sonu bitmeyen kavgalar vardır. beni seviyor musun, artık istemiyor musun... ona göre haksızsınızdır, ama her gün değiştirdiği fikirlerinden korkmaktasınızdır.

çok zordur. ama biz sanattır diyelim, 6 yıldır dayanabildiğimizle övünüp mutlu olmayı deneyelim. mutsuz muyuz ki? hayır.

kızma hatun, seviyorum ben seni.
yorucudur.
sıkıcı eylem.
beraber yalpalanacağınız bir birliktelik yaşamaktır. bir süre sonra siz de iner ve çıkarsınız.
sizden öncekilerin içine osurduğu asansörle, en alt kattan en üst kata kadar çıkmak zorunda olmak gibi bir şeydir.

bildiğin rezillik lan. kim ne yapsın duygusal iniş çıkışlı birini? psikopat, emotik, kaotik türk genci isteyebilir ancak. duygusal iniş çıkışmış!peh. bu hastalığın önce tedavi edilmesi lazım bir kere. o diziler izlenip, baş roldeki zengin kızla özleştirmeyeeksin kendini. sonra yavaş yavaş normale dönebilirsin.

bundan sonra ise "tövbe" edeceksin. ruhsal problemleri karizmatik şeyler sanıp, toplumda bunları kullanıp yer edinme çabasından vazgeçeceksin. hollywood filmlerinde onlar. şizofreni, sınırda kişilik bozuklukları, cinsel sapkınlıklar... bunlar seni bir yere getirmez.

eğer kadınsan, o iniş çıkışlar yüzünden çok sikerler, kullanırlar vücudunu bak. aklını başına devşir kır dizini otur.

erkeksen de böyle mallara bulaşma abicim. başına bela alma. hadi bakalım.
eğer sizde stabil biriyseniz, vay sizin halinize dedirtecek olaydır. ya onunla birlikte inip çıkacaksınız ya da elveda diyeceksiniz.
ömürden ömür yer.durduk yere kavga çıkarıp geri dönülmez laflar sarf edebilir.ve ertesi gün eski davranışlarına devam edebilir.ayrılıktan 2 saat sonra evlenme teklifi eden örnekler mevcuttur.
peki uzun süre devam ederse ne olur?
değişmez.asla.olan size olur. *
(bkz: ikizler burcu kadını)
asansore asık olan kişinin yaptiği eylemdir. asansor görevlisi işine asıktır. asansor bir yukari bir asaği iner. asansorcu asansörsüz bir hiçtir. ama asansör bir yukari bir asaği cikar.

asansorcu baslarim bu böyle ise der asansorculugu birakir dayioğlu ile ortak kuruyemişci acar gider en yakın pazardan görücü usulu bir saksı alır ve gayet statik bir hayat yaşar.

asansor ise gözü yaşli bir inip bir cikar. inişlerinin cikişlarinin bir anlamı kalmiştir ve içinde kimse yokken ipini kopartir düşer düşer düşer yere cakilir.

celiğinden jilet yaparlar.

işte jilet budur diye satilir. en son nasirini kesen birisi onu çöpe atar.

sami hazinses son....
dışarıda başka bir kıza söylediğin yanlış bir hareketi onaylayan ama belli bir zaman sonra kendi yapan ve bunu yaptığında sen neden kızarken böyle yaptın dendiğinde cıngar çıkacak durum.*
(bkz: ikizler burcu)
(bkz: borderline sevgili)
(bkz: narsist sevgili)
(bkz: yorucu iliski)
(bkz: dönme dolaba binmek)