bugün

entry'ler (1155)

baş ağrısına iyi gelen şeyler

uyumak, güzel müzik dinlemek, dırdırdan uzak durmak, deniz havası almak, güzel şeyler düşünmek.

en yararlı spor

yapılan spordur, izlenen değil.

gecenin şarkısı

Emel müftüoğlu hovarda, yıllar yıllar sonra yeni klibiyle kendini hatırlatmıştır. özlenesi, güzel şarkı.
yeni versiyonu için hovarda 2016: https://www.izlesene.com/...muftuoglu-hovarda/9190774

insanların canını acıtan şeyler

Şu saatte insanin üzerine çöken özlem. Ulan sanki okyanus otesi gurbetteyiz ne var sanki.

vicdan denen şey gerçekte nedir

içsel durumumuzun fiziksel yansımasıdır.

pazartesi sabahı mutlu olmak için tek neden

işe gitmeyecek olmak.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Her sey seninle guzel yolda yürümek bile, olmayacak düşlerin peşinde koşmak bile.

mezar yeri istemeyen yazarlar

Yakın beni savurun küllerimi demesi muhtemel yazardir.

aylık gelirin benim makyaj masrafım haha diyen kız

Arabanın bile aylik daha az gideri var diye düşünülüp kendisinden sogunmasi gereken kızdır.

omuz atan birine yapılacak ilk şey

Sakin bi sekilde omuzlarından tutup kendisine kafa atarak karsilik vermek.

saat 4 te sadece akıllı yazarların kalmış olması

Saat beşte nöbet tutan yazarlarin kalmasiyla devam eder.

hayatı yaşanabilir kılan detaylar

-çocuklar; onlar sevginin en masum en guzel en yanaklari sıkılası hali. Masum saskin hallerine gulunesi. Enerjileri sizi şaşkına çevirebilir zira karinca gibi ordan oraya giderler de enerjileri de bitip tükenmez. Sınırsız, sebepsiz, hesapsiz severler. Sevdiklerini de saklamazlar, gösterirler pesinizden koşar ilgi isterler. Kisacasi hayatınızı çokça doldurur bambaska bir renk katarlar.

-spor; faydali seyler yapmaktan mi bilmem insani mutlu eder. Gece rahat uyumanizi sağlar.

-yemek yemek!!!!!!! Açıklamaya gerek yok.

Gibi gibi şeylerdir

karnıyarık

Patlican ve kiymanin muhtesem birleşimi.

baklava vs künefe

Fıstıklı baklava dersek ne ala.

patatesli börek

Kiymali börek yokluğunda gideri olan borektir.

kavurma vs ciğer

Tabiki kavurma lan ne ciğeri.

başı açık kız mı daha ağırdır yoksa başı kapalı mı

Yağı fazla kız ağırdır aga.

neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler

Bindallidir. Kiralamasi bile 1000tlye yakin. Oha yuh cus

dizi önerisi

The last man on earth, sadece ilk sezonu izleyebilirsiniz.

The walking dead, klasik zombi dizilerinden farklı içinde duygusal denklemler var zombi gordun vur kac modunda bakarsaniz bütün bölümler keyif vermeyebilir.

Prison break, kendisi oldukca sürükleyici keyif verici ilgi uyandirici bi dizi. Birçok kişi için de top noktadir. Bu diziyi izleyen cok kisi lost'u da izlemiş ancak ben izlemedim sarmadi beni.

Prison break ardindan Sherlock ve The Oz u izlemeye çalıştım sherlock zeka ve kurgu açısından sardı guzeldi, Oz ise hapishanede geçmesi açısından nasil olabilir prison break alternatifi diye baktim ama kaldiramadim izleyemedim ruhsal bozukluklara sebep olabilir bence o dizi.

Teenwolf, Supernatural ve My mad fat dairy kafa dağıtmalik sizi yormayacak çerez niyetine izlenebilecek dizilerden son bölüme kadar izleyemedim tabii.

Anime sevenler için Death Note kesinlikle tavsiye ederim.

Six feet under, psikolojik bir dizi izlerken ruhum daraldi kotu değil ama ruhumu da senlendirmedi.

Suansa Mad Men izliyorum tavsiye edilir.

Türk dizisi olarak da Suskunlar izlenmelidir. Yayinlandigi dönemde izlemedim ancak sonrasında izleyebildim, konu olarak insani cok etkiliyor bazen utandiriyor, duygulandiriyor. Izleyiniz.

başlık açamadığınızı hissedilen o an

Bunu mu demek istediniz:
Başlık açamadığınızı hissettiğiniz o an
Veya
Başlık açamadığınız anda hissettikleriniz
Veyahut
Başlık açamadiginizda hissedilen o an