bugün

entry'ler (283)

sözlük yazarlarından aforizmalar

kurtlar sofrası gibi hayat! kurt olsam, olamam bende bi masumun kanını dökecek yürek yok. kuzu olsam, yorgunum etrafta bir çoban dahi yok.

nihayetinde bitiyordu, hiç bitmeyecek sanılan aşklar... ve uzun bir aradan sonra, arayıp 'nasılsın?' diye soruyordu, giden sevgililer... oysa ölen hiçkimseyi, hayata geri döndürmüyordu yapılan mezar ziyaretleri...

fenerbahçeli olacak kadar yürekli misin

(bkz: duygusuz olmak mantikli kalmak)

ben bu yazıyı yalnızlığa yazdım

Anladım sonu yok yalnızlığın, her gün çoğalacak...

ben bu yazıyı sana yazdım

sana dokunmak; ölmek gibi ansızın! yaşamak gibi fütursuzca! deli gibi istemek ama yap(a)mamak sonra...

ne kadar seviyorsun dersen, o kadar işte! tavanı kadar sokağın ve dibi kadar cehennemin...

öyle bir geçer zaman ki

ilk defa hepsinin mutlu olduklarını gördüğüm bölüm... Bu hiç hayra alamet değil sanırım çok kötü şeyler olacak.

ben bu yazıyı sana yazdım

...ve kavuşmanın bir kötü yanı, artık ayrılık şarkıları anlamsızlaşacaktır! sen bana gelene kadar dibine vuracağım bende, içinde özlemlerin geçtiği her mısranın melodinin ve yağmur tanelerinin..

sevişirken saate bakmak

Erkeğin erken boşalması sorunu yüzünden ortamın gerilmesi, kızın sinirden bir şey diyemeden imalı bir şekilde saate bakması.
(bkz: yatağa girdikten sonraki 1 dakika)

kendini geri dönüşüm kutusuna benzetmek

kişinin; yaşadığı ilişkiler de gidenin geri dönüp sonra tekrar gitmesiyle hissettiği durum.
giden için ''neden döndü? madem döndü, neden tekrar gitti?'' diye sorularla ne yapacağını şaşırıp afallar kalır.

+merhaba tuba, ben serdar!
-hayırdır serdar?
+geri döndüm dayanamadım.
-nedir bu gidip gelmeler?
+çöpün olayım tuba al beni içine tekrar.
-?!?!

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

''cennet gibisin.''

facebook ta arkadaşlarına her şeyi kapatan insan

(bkz: gösterip vermemek)

kadının 3 hali

melek
şeytan
azrail

çıkılan kızın yatak düşünmediğinin anlaşılması

kız düşünmez diye bir şey yok. elbet onunda cinselliği istediği adam olur. fakat kız bu yatak muhabbetini yaşamak istediği adamın birlikte olduktan sonra gideceğinden, ilişkinin sürmeyeceğinden korkar. çünkü kız; cinsel eğilimde bulunmak istediği erkeğe aynı zaman da aşıktır ki, istemiştir. işte fark burada ortaya çıkar, erkek sadece bedenen kıza sahip olmak isterken kız erkeğin her şeyi ile onun olmasını ister. bu da sadece cinselliğe aç, doymayan kısaca abaza adamı kasar.
(bkz: beni kasma boğma kitleme yorma sıkıntı yaratma)

kendi halkına aptal diyen halk

insanlık anıtı'na ucube diyerek başının koparılması kadar doğaldır.

hakan şükür ün milletvekili olması

Tayyip Erdoğan'ın futbolcu olabilmesi kadar tezattır.

deveye diken bizim millete siken yaranır

Bu kez çok soktun akp az çıkar.

akp nin genel seçim zaferini içerek kutlamak

Bir bardak soğuk su içmek kafidir. (bkz: acıyı alkolsüz içmek)
Ama illede konu alkolse (bkz: alkol bulamayınca kolonya içmek)

ben bu yazıyı komşuma yazdım

Genel eve döndürdün lan siteyi. O evde yürüdüğün ayakkabıların eve getirdiklerine, topuğuda sana girsin.

(bkz: adamı dinden imandan çıkaran olaylar)

hoşlanılan kişinin naber diye sms attığı an

(bkz: takıl ağıma canım tadına bakacağım)