bugün

devletin üniversitesinde okuyan pkk lı itlerin kantinde ''türküm demeye cesareti olan ayağa kalksın'' diye havladığı, yurtlarında kalan ''türk'' öğrencilerin kendi dolaplarına bile ''türk bayrağı'' asamadığı, hainlerin bölücü örgüt adına haraç topladığı ''devlet'' üniversitesi. batıda oldukları zaman ''eziliyoruz, faşistler bizi katlediyor'' diyenlerin allah muhafaza çoğunluğu ellerine geçirdiklerinde ne kadar soysuzlaşacaklarını bize gösteren yer.

http://www.yenicaggazetes...rID=87&ArticleID=3636
bu okulda yapılan bir ankete göre; eğer kızınız, kız kardeşiniz veya karınız biriyle ilişkiye girerse ve hamile kalırsa ne yaparsınız sorusuna verilmiş cevaplar:

%30-öldürürüm
%23-evlenmelerine izin veririm
geri kalanlar- kafasını, orasını burasını vs.sini keserim..

kaynak: bugün okulda yaptığımız bir seminerde dinledim. öğrencinin adı da recep*
yöresine, insanına ve öğrencisine bok atan zihniyet yüzünden bir türlü gelişemeyen ancak gelişmek için çırpınan bir okul.
http://www.dicle.edu.tr/
http://www.yenicaggazetes...ewsdetail.asp?NewsID=5101
nevruz şenliklerinde pkk'nın kampüsünde şov yaptığı üniversitedir.
http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/03/20
dünyanın yedinci büyük kampüsüne sahip olan üniversitedir. şunu belirtmek boynumun borcudur ki,(yukarıda yazılan saçmalıklara gönderme yaparak) dicle üniversitesinde okuyan bir "türk öğrenci" olarak; oradaki "türk öğrencilerin can güvenliği yoktur" şeklindeki suçlamalara gülüp geçmekteyimdir.uzaktan martaval okumadan önce, gidip görülmelidir, yaşanmalıdır. bunlar ne yazık ki "ırkçı" zihniyetin herzamanki soğuk savaş stratejilerinden sadece biridir.
(bkz: bi insan ol)
(bkz: genelleme yapma aklını alırım)
tez zamanda ülkeye kazandırılması gereken üniversitedir. ayrılıkçı zihniyetlere yardım ve yataklık yapmaması gereken bir T. C. Devleti kurumudur.
türkiyenin en iyi cerrahlarını ve diş hekimlerini yetiştiren üniversitedir. anlatıldığı kadar da anarşi içinde değildir. şahsen ben öğrenciyken hiç sınıf basıldığını görmedim. doğunun gelişen yüzüydü ben ordayken.son beş yılda yıpratılmaya çalışılmıştır. kısmen başarılı olunmuştur da... hayır arkadaşlar.3-5 çapulcunun denyo hareketıyle lekelenecek üniversite değildir. en geniş kampüse sahip üniversitelerimizdendir. taban puanları terör yüzünden düşmemiş, terörün azaldığı dönemlerde ki karalama kampanyalarının sebebiyle düşmüştür.
öz be öz türk ana babadan olma teyzemin oglunun okudugu, lakin kimsenin türk oldugu icin dıslamadigi, tehdit etmedigi güzide bir üniversitemiz.
sadece siyasi bir malzeme olarak gündemde kalmaktan ve bununla ilgili entry girilmekten artık gına gelmiş üniversite.
babamın mezun olduğu üniversite olup dışlanmaması gereken normal bir üniversitedir. her üniversite de olduğu gibi bazı olayların yaşanması da olağan karşılanmalıdır.
türkiye'nin en sıcak öğrenci ortamının kurulabilmesine rağmen kürt düşmanlığıyla pkk düşmanlığını karıştıran geri kafalı at gözlüklü kişiler yüzünden öcü gibi gösterilen, fakat ileride bütün bu önyargıları paramparça edip dicle nehrine dökecek güzide ve türkiye'nin en geniş arazisine sahip üniversitedir.

(bkz: yaşayan daha iyi bilir)
(bkz: Dicle üniversitesi iibf)
öğrencilerinin çoğunluğunun bölge insanı olması hasebiyle "iç deniz" tanımından esinlenerek "iç üniversite" denilebilecek üniversitemiz.
bazı geri kafalı zihniyetlerin hiçbir bilgisi olmadan ya da olsa dahi kötülemekten zevk aldıkları, türkiye' de bulunan üniversitelerden bir tanesi.
hukuk fakültesinde okumuş olmaktan onur ve gurur duyduğum üniversitem.
her etnik gruptan fazlaca öğrencinin bulunduğu,havası şahane olan,yemekleri mükemmel olan,insanları şahane olan üniversitem.
fen-edebiyat fakültesinde türkiye'nin en büyük hocalarını bünyesinde bulunduran, sıcacık insanlarla dolu, arkadaşlık için daha sıcak hiç bir yer görmediğim üniversitem...
bölgeden gelen öğrenciler için oxford gibi görülen, pkk yandaşlarının kalesi konumundaki üniversite.
pkk yuvası.
diğer üniversitelerden farkı yoktur. gezdim dolaştım güzeldri. aşıklar tepesinden tüm şehiri izlersiniz. gün batımı da çok güzel görünür.
arsa büyüklüğü olarak çok büyük olsada çoğu yeri boştur; tarladır, boş arazidir. kendi halkı tarafından sahip çıkılmayan, her şeyin devletten beklendiği bir ortamda, yardım edebilecek kişilerin görmezden geldiği, kendi imkanları ile ayakta kalmaya çalışan bir koca üniversitedir. bunun sonucunda, bugün itibariyle geride kalan on beş yıl içerisinde kardiyoloji hastanesini faaliyete sokamamıştır. gelen akademisyenlerin çoğu ya gidecek yer bulamamıştır ya da akademik kariyerinin doruklarına ulaşıp verimli olacakları an da çekip gitmiştir. öyle garip ve gariplerin bir üniversitesidir işte.
türkiye'nin en iyi 10 üniversitesinden biridir. küçümseyen arkadaşları merak ediyorum. batıda gidip köy gibi bir ilde okumak daha mı mantıklı?

kazanılmasıda bir o kadar zor olan üniversite.
2012-2013 akademik yılı açılış töreninde istiklal marşı okunurken ayağa kalkmayan kimi hayvanların okuduğu üniversite. ilgili haber için;

http://haber.gazetevatan....720/7/Manset#.UHfSv1HKs2c