bugün

entry'ler (519)

eticin

Hala sözlüğe arada bir uğrayıp hüzünlenen eski yazar. Gelir baştan sona okur, şimdi okuyamadıklarının hepsi ise vaktinde binlerce kez okuduğundan ezberindedir. Eskiden buralar “güzel kişi tatlı kişi görüldüğünde kalbin pat pat attığı dehşet ül vahşet güzellik” ti tabi güzeldi okuması. 12 yıl önce sözlük arasına sığan hayalleri bile vardı. Şimdi onlara geç kalmış veya erken geldiği için kırılmış.

ali lidar

Izmir Kitap Fuarı'nda imza gününe katıldım, kısa bir sohbet ettik, mutsuzum dedim, takma kafana dedi. Bari sen böyle şeyler deme diyecektim vazgeçtim.

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

Karşıyaka iskelesinde otobüs beklemek, deniz ışıklar harika.

eticin

Sözlüğe arada bir uğrayıp hüzünlenen, yıllar sonra entry girme cesareti gelmiş ona da ne yazacağını bilememiş eski yazar. Ve aradaki yıllarda her şey nasıl değişmiş..

hamile bayanlara söylenmesi münasip sözler

allah kurtarsın.

evcilik oyunu

show tv nin yeni saçma ve mütemadiyen yayınladığı program. benim gibi tv izleme süresi günde on dakikayı geçmeyen biri bile her açtığında bu programı görmektedir.

gözüne sürme çeken erkek modeli

(bkz: doğuş)

ayakları havada yüz üstü laptop kullanan kız

(bkz: sertab erener)*

emanet

canım ailem de çalan güzel bir yonca lodi şarkısıdır.

yeni başlayanlar için makyaj

ruj sürün fondotenden uzak durun.

mıhlama

özel bir tadı olmayan karadeniz yemeği.

rüştü reçber

artık mesleği bıraksa da kurtulsak dediğimiz kaleci.

eski sevgilinin düğünü basıp damadı kaçırması

belirsiz ifadedir. şayet basan kişi kadınsa damat utancından kaçabilir bu benim eski sevgilim mi diye. ve kadın damat için düğünü basmıştır. yok erkekse, damat korkusundan kaçabilir o zaman da müstakbel karısını başka bir adama bırakmış olur. düğün kadın uğruna basılmıştır.

buca

bu ilçenin anadolu lisesinin kaliteli olduğunu söylerler.

birine ağlama derken bırak ağlasın diyen tip

genelde ilkokulda yapılır bu. eğer siz ağlamama taraftarı iseniz bozulabilirsiniz. çünkü kederli arkadaş kuvvetle muhtemel ağlamaya devam edip sizi hiçe sayacaktır. işte o an ölümdür. hayata küsersiniz.

4 temmuz

dünyanın güneşe en uzak olduğu gün.

beggin

(bkz: madcon)

sheni çh000k sebhiorum askhımm

bunu söyleyen kişinin * bhende sheni çh000k sebhiorum askhımmm şeklinde bir cevap alabilitesi mevcuttur.

kukusu güzel olan her kadınla yatmayı istemek

her kadının münasip bir yerini görmeyi başarabilen erkeğin isteğidir. muhtemelen muvaffak da olacaktır.

ccs

sarar ın biraz daha orta kesime hitap eden kolu.