bugün

http://www.bayar.edu.tr
Manisa da önce sehir merkezinde Spor Akademisinin yaninda basladigimiz daha sonra, Muradiye isimli kasabasinin tepelerinde ögrencilerin medeniyetle olan baglantisini koparmak amaciyla kendi "kampus" üne tasinmis olan üniversite. Manisa nin pekcok ilcesinde yüksekokullari bulunmaktadir. 1992 yilinda Izmir Dokuz Eylül Universitesinden ayrilarak,bagimsizligini ilan etmis ve Ögrencilerinin cogu Izmir den gelen üniversitemiz..
ogrenci isleri kapisinda buyuk ve kalin puntolarla ogrencilerin girmesi yasaktir yazan benim guzel universitem.
türkiye'nin tek tütün eksperliği bölümünü bünyesinde barındıran üniversite.
gelmesi, gitmesi,sabuncuelini aşması,muradiye denilen ilkel toprakları geçmesi,gediz'i geride bırakması gibi birtakım zorlukları atlattıktan sonra tam okula ulaştım diyorsun ki;bir de bakmışsın okul gözden kaybolmuş.okul diyorum çünkü muradiye kampüsü cbü'nün ana kampüsü olmasına karşılık yalnızca 3 binadan oluşuyor.anlayacağınız pek kampüs havası yok.ama nedense orada okuyan öğrenciler bir türlü oradan vazgeçemez ve kolay kolay kimse 4 yılda mezun olup gitmez.çünkü her yönüyle zorlayıcı şartlara sahip olan bu üniversitenin bir o kadar da tembel öğrencileri vardır.bi kere %80'i izmirlidir.bu tembellik için iyi bir mazeret olsa gerek
ayrıca 3 bina şeklinde bahsettiğim için ufak bir ünv. zannetmeyin.Manisa merkez,Uncubozköy,Muradiye,Demirci,Salihli,Akhisar vs. ilçelerinde kampüsleri bulunan ülkemin büyük ve nadide üniversitelerinden birisidir.*
cbü'lüler ege ünv.'de yaz okulunda:
(kostüm olarak deniz şortu,parmak arası terlik(deniz kumlu),t-şhört)
cbü'lü : abi bu ne ya,çeşmeden buraya sınav için gelinir mi...zaten çok içmişim,hala dünyam dönüyo...
cbü'lü kanka : abi cidden ya,bi de boşuboşuna geldik ona yanıyom,hani şimdi beach'de eğlenmek vardı.
(egeliler bankların üzerinde hala çalışmaktadır.)
sınav başlar(ilk on dakika):
cbü'lü : hocam bakar mısınız,ne zaman çıkabiliriz acaba?
(hoca bi öğrenciyi süzer)
hoca : sen cbü'lümüsün yavrum?
cbü'lü :evet hocam.
hoca : çık dışarı çocuğum!!!*
manisa nın üniversitesi.iktisat fakultesinin efsane hocaları, arap celal ve karakayalı dır. celal bırakmış olmalı, karakayalının tuyosu ise dersi çok bilmek değildir. dersi nasıl yorumladığınızdır. keynesyen yorumlamak gerekir.
iktisadi ve idari bilimler fakültesi manisa'nın girişinde bulunan, koskoca(!) arazide tek bir kafesi bulunan (kafe suretinde düğün salonu) manisa'nın ve ülkemizin güzide üniversitelerinden.
otostop çekmeyi öğreten bilim yuvasıdır.
muradiye ve uncubozköy kampüsleri* dağın yamaçlarında olan, ilk günü çoğu kişinin hay ben böyle üniversitenin ..., böyle şehrin ..., böyle puanın ..., böyle bölümün ... diye saydırdıkları üniversitedir. izmir'den gelen öğrenciler için işkencenin boyutları daha büyüktür. manisa seyahat adlı nadide otobüs şirketinin öğrencileri soymaya çalışması, medeniyetten gelip dağ taşta en az 4 sene geçirme ihtimali ve de her sabah gelirken ege üniversitesinin önünden geçmek başlı başına cinnet sebebidir.
aman ha diyorum sakın bir salaklık yapıp üniversiteyi ve ortamı görmeden tercih yapmayın. sonra o güzelim üniversite yıllarınız zehir olmasın sizlere. **
okan bayülgen in son programında, hakkında öğrencilerince "california beach university" yazan bir pankartın açıldığı üniversitedir.
demirci denilen dağbaşında eğitim fakültesi olan bir üniversitedir.öss tercih formunu iyi incelemeyen öğrenci arkadaşların manisa merkez sanıp, sınav sonuç belgesi ellerine geçtiği an, araştırdıklarında nasıl lanet bir yere düştüklerini anladıkları,merkeze üç buçuk saat uzaklıklıktaki; türkiyede ilçede tek dört yıllık fakülteye sahip üniversitedir.
kaza ile tercih edenler, yazmak gafletine henüz düşmeyenlere duyursun.sakın yazmayın ki sonra pişman olmayın.
Etkinlik adına hiçbir varlığı olmayan, öğrencilerin bir çoğunun okuduğu liseden bile daha kötü olduğunu düşündüğü, 4 yılımı yollarında çürüttüğüm okulumsu. Adına çok uygun, feci bayıyor.
18 ekim 2007 perşembe günü mor ve ötesi'nin konser vereceği üniversite. *
öğrencilerinin %60 a yakın bir kısmı izmir den gelip giden üniversite. *
kuruluşunun 15. yılı olması sebebiyle düzenlenen etkinliklerle bizi lan keşke canlı canlı dinleyebilsek diyeceğimiz şarkıcılarla veya gruplarla buluşturan üniversite. mor ve ötesi'nden sonra nev geliyor kıytırık dediğimiz okulumuza. hadi bakalım gelecek aylarda ise şebnem ferah istiyorum ona göre.
kampüs sistemi olmayan, manisa'nın hemen her ilçesine dağılmış, ana bölümlerin dahi manisa merkeze bağlı farklı yerlerde bulunduğu üniversitedir, üniversitemdir.

Manisa merkez'e 4 saat 30 dakika mesafedeki Demirci ilçesinde bulunan eğitim fakültesi ile ilgili şahane de bir efsanesi vardır. Şöyle ki:

Bir baba demirci eğitim fakültesi sınıf öğretmenliğini kazanan kızı ile manisa'ya gelir, otobüsten manisa otogarının karşısındaki benzincinin önünde iner, hemen orada bulunan taksiye bine ve "çek demirci" 'ye der, taksici adama bakar, "abi ben çekerimde sen taksimetrenin yazdığını ödeyemezsin" der. Adam çaresiz karşıya otogar'a gider ve iki saatte bir kalkmakta olan demirci otobüslerine biner.
izmir'de bir hastanenin verdiği iş ilanına şu şekilde konu olmuş üniversite*:

''biyolog aranmaktadır. celal bayar üniversitesi mezunlarının başvuruda bulunmaması önemle rica olunur.''
bu kadar cani eleştrilere rağmen yerleşmek istediğim üniversite.

yıllar sonra gelen düzeltme: okul terkedilmiştir. Başlarım böyle okula. pardon, okul mu dedim? özür dilerim; ahır demek istemiştim. hüso karakaya'lı salağının kurduğu ve kendisinin otlandığı ahır.
bilumum sözlüklerde hakkında tek kelime olumlu yorum okumadığım, 4 senelik öss çilesinin sonunda sürpriz bir şekilde kazandığım, hayatımı yeniden sorgulamama sebep olan okul. orayı gören arkadaşlarım da pek iyi konuşmadılar hani...
15 Ağustos tarihi itibariyle iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümüne yerleştiğim üniversitedir.
üniversite hakkında olumlu entry girmem dileğiyle diyor ve orada okuyan arkadaşların desteğini şimdiden bekliyorum. *

aylar sonra gelen edit: böyle üniversitenin anasını, avradını, çocuğunu, babasını, dedesini, gelmişini, geçmişini, sülalesini, yedi ceddini.... *
diğer fakulteler hakkında bişey söylemek zor ama özellikle muradiye kampüsü feb-edebiyat fakültesi binası tam bir rezalettir.kışın soğuktan donarsınız,böbrekleriniz ağrır.okumaya mı geldik nazi kampına mı geldik belli değildir
üniversitemsinin ta kendisidir.
önceki entry'yi ellerim kırılsaydı da yazmasaydım ve hiç bu üniversiteyi tercih etmeseydim keşke. gül gibi memleketim varken boş yere dağ başında okumaya geldim. yazık, hem de çok yazık! önünüze 24 tercih koyarlar ve sizden doldurmanızı isterler. sakın ola ki manisa ve cbü ile ilgili hiçbir şey ama hiçbir şey yazmayın, yazdırmayın. başkalarına da yazdırmazsanız sevaba girersiniz. Allah böyle üniversitenin bin belasını versin. *

(bkz: ya rabbi sen soktun sen kurtar)

1 yılı aşan zamandan sonra gelen edit:

türkiye'nin en kötü kurumu olan bu ahırımsı okul bırakılmıştır...
yazmayın! pişman olmayın! yazıpta giderseniz bu entryi unutmayın!
Askerliğimi 4 yıl olarak muradiyede komanda olarak yaptım dememe sebep olacak okul..

Askerlik çünkü sınıf kışla gibi, komando çünkü dağlardayız..

En azından havası temiz,doğal yaşamla (Köpek,inek,koyun,kertenkele) iç içeyiz vs. şeylerle avutabilirz kendimizi..
güncel Önemli Başlıklar