bugün

entry'ler (1197)

isotrexin

Hafif ve orta şiddetli aknelere iyi geleceği iddia edilen bir ilaç. Ben 30 lara iyice yaklaşıp da neden hala yüzümde pütürler var diye dertlenince soluğu bir dermatologda aldım. isotrexin jel verdi 2 ay boyunca kullan bıraktıktan 6 ay sonra gebe kalma diye tembihleyip gönderdi. Daha iyi etki etsin diye de kullanmaya başlamadan cilt bakımı yaptırdım. Sonrasında benim istikrardan uzak bünyem 1 hafta kullanıp attı bir kenara ilacı. 2 ay sonra nereden aklıma geldiyse devam edeyim dedim. 6.günden sonra özellikle elmacık kemikleeim üzerinde aşırı bir hassaasiyete kızarıklığa efenim ne söyleyeyim tahrişe sebep oldu. Haydi yine dermatoloğa gittim. isotrexin in yapmış olduğu etkiyi yatıştırması için farklı bir ilaç ve alerji hapı verdi. 3 gün sonra kaldığım yerden gün aşırı kullanarak devam edeceğim. Şu ana kadar hiçbir faydasını göremedim ama umut etmeye devam ediyorum. 30. doğumgünümde pürüzsüz bie yüzle uyanmak dileğiyle

yazarların en son para verdikleri şey

Türk Tarih Kurumu'nun %40 lık indiriminden yararlanarak bir sürü tarih kitabı

aileden zengin doktor

(bkz: evlenilecek erkek)

lumpiya

Gelen özel mesajlara istinaden bir açıklama yapayım dedim; Ekşi Sözlük'teki Lumpiyayı tanımam etmem. Tamamen nick benzerliği.

zall ve salca nın sosyalkafa da saçmalaması

Üye olanların entrylerini okuyorlar mı bilemem ama üyelerin dilbilgisi seviyesini denetimden geçirmedikleri kesin. Buyurun referansımız : (#14370136)

damla sakızlı türk kahvesi

Seveni çok sever, sevmeyeni de hiç sevmez bu kahveyi. Ortası yoktur yani. En güzeli Çeşme de yapılır dense de Kahve dünyası'nı tek geçerim.

beyaz gürültü

White noise olarak adlandırılan bütün frekans aralıklarına sahip sürekli spektrumlu seslerin oluşturduğu şey. Bilimsel tanım kısmını kısa kesiyorum şudur budur her neyse. Yeni doğmuş bir bebeğiniz var karnı tok altı temiz ama sürekli ağlıyor anne sallıyor pışpışlıyor bebek kucaktan kucağa geziyor ama nafile susmuyor. Nedir bunun derdi tasası derken acı bir gerçek karşınıza çıkıyor: Gaz sancısı. Tamaaaam işte o meredin ilacı bu beyaz gürültü.

Mucizevi bir şey. Bebek bu gürültüyü duyunca kendini anne karnında gibi güvende hissediyor ve sakinleşiyor ve bir müddet sonra da uykuya dalıyor. En iyi örneği saç kurutma makinasının veya elektrikli süpürgenin çıkardığı sesler. Tabi sürekli saç kurutma makinası çalıştırmanın insanın beyninde yaratacağı hasardan başka bir de cüzdanda delik oluşturabilitesi var. Bunun için de Buzuki Orhan Kolik isimli bir albüm yapmış onu dinletiyoruz bebeğimize onunla beraber biz de mayışıyoruz. Ya da wwww.beyazgurultu.com diye bir site var onu ziyaret ediyoruz bebeğimiz uyuyor biz mutlu oluyoruz falan filan.

parmak emmek

Bebekleri çok sevimli böyle yanakları sıkılası falan gösterse de içten içe ebeveynleri rahatsız eden durum. Ya eşşek kadar olana dek parmak emmeye devam ederse benim sıpa diye düşünmeden edemiyor insan.

unnado

indirimli bebek, çocuk ve anne ürünleri satan ve ancak davetle üye olunabilen alışveriş sitesi.

Devamlı takip ederek çok uygun fiyata ürün alınabiliyor. Hızlı teslimat isteyenler için hayal kırıklığı olabilir. Siparişler en erken 10 günde geliyor.

muhammed eminoglu

Twitter hesabında Uludağ sözlük e döndüğünü duyuran yazar. Merakla beklemekteyiz entrylerini.

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

Yaklaşık 2 yıl önce son entrysini girmiş eski bir yazar olarak an itibariyle yaptığım eylem. Bakalım neler değişmiş ben yokken.

farmville

akşamlarını playstation başında kendini önemli bilimsel buluşlara, toplumca bilimde ve fende terakkimize adayanların haklı olarak eleştirdikleri facebook uygulaması. Bir pes, ne biliyim fifa öyle mi mesela Atam'ın ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim nasihatını tutmamızı, bedeni dinç zihni dinç nesillerin yetişmesini sağlıyor. Call of Duty ile asker millet olma vasfımızı pekiştiriyoruz, falan filan.

(bkz: Devlet playstationa önlem alsın)

farmville

az önce kardeşimin telefonuyla engellendiğini öğrendiğim facebook "application"ı. herkeste bir telaş. benim çiftlik ne alemde diye bir bakayım dedim çıkmadı öyle engelleme falan. ineklerimden süt sağabiliyorum halen. Var bu işte bir gariplik ama du bakalım.
edit: level bile atladım an itibariyle.

armağan samancı

Değerli bir Psikiyatr. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Özellikle evlilik terapileri alanında yoğunlaşmış, yaptığı işi sevgiyle ve titizlikle yapan alanında bir otorite. Değişmediyse muayenehanesi Bağdat Caddesi girişinde. Hani belki ihtiyaç duyanlar vardır diye söylüyorum.

fethullah gülen

Gerçekten çok yanlış anlaşılan bir insan. Sen müslüman ol, ama diyalog diye de bir zımbırtı at ortaya, tüm dinlerin diyaloğu adına deistliği özendir, müslüman bir cemaatin lideri ol, müslümanlara en çok zulmeden ülkede otur, ye, iç, ırak'ta müslümanlar ölsünler, Afganistan'da ölsünler, okullar kurup amerikan kültür emperyalizmine destek ver, eğitim dilinin tamamen ingilizce olduğu okulları sanki Türkiye'ye hizmet ediyormuş gibi lanse et ve yanlış anlaşılabil. Çok enteresan gerçekten.

Fethullah Gülen okurum, bilgilidir, Sonsuz Nur'u muhteşemdir. Ama cemaate gelince dururum. Benim önümde örneğim alemlere rahmet peygamberim varken, baş ucumda Kuran'ım dururken, başka da hiçbir şeye ihtiyacım yok, hele de din adına neye hizmet ettiği şaibeli cemaatlerle hiç işim yok.

fethullahçılara sorular

-Fethullah Gülen'in zaman zaman gizlice Türkiye'ye gelip Altunizade Fem'deki özel bölümde kaldığı doğru mu şehir efsanesi mi, yoksa dershanede bizi yediler mi?

-Madem Türkiye'nin her şehrinden toprak getirip, odasına koyacak kadar memleket hasreti çekiyor, neden vatanına dönmüyor? (bu soruların en popüleri kabul edelim)

-Ege Bölgesi'nde hizmet eden sıradan bir vaizken, kimseden destek almadan, bu denli önemli ve kilit bir konuma nasıl gelebildi?

-kendisinden Fethullah Gülen diye bahsedildiğinde neden düzeltip Hocaefendi deme ihtiyacı duyuyorsunuz?

-Neden dershanelerde ailesi biraz dindar evlatceğizlerimize hemen Fethullah Gülen Cdsi izletiyorsunuz?

-Neden dershanelerde öğrencilere risale hediye ediyorsunuz da Kuranı Kerim hediye etmiyorsunuz, neden risale okuduğunuz kadar çok Allah'ın kelamını okumuyorsunuz?

Daha çok soru sorardım ama cevaplarını alamayacağımı bildiğimden şimdilik burada noktalıyorum sözlük.

zaman gazetesinin 1 milyona koşması

doğru fakat gerçek bir bilgi değildir. Olsa olsa şakirt ve şakirdelerin iyi çalışması olarak yorumlanır.

Mesela ben hayatımda para verip bir kere bile zaman gazetesi almadım ama bizim eve hediye 5 tane zaman geliyor. Hiçbirini de okumuyoruz. bu durum sızıntı için de geçerli. Irak savaşı esnasında amerikan büyükelçisi müdahaleyi haklı gösterir bir yazı yazmıştı, zaman da bunu fütursuzca yayınlamıştı, babam da derhal arayıp iptal ettirmişti. o günden sonra 3 sene yoklamadılar bu sene tekrar hediye gazeteler gelmeye başladı.

Şimdi cumhuriyet gazetesinin de böyle bir örgütlenmesi olsa, kapımıza beş tane bedava cumhuriyet gazetesi olsa, ikisinin de akıbeti şöminede yanmak olacak. Birileri de çıkıp Türkiye'nin en çok okunan gazetesi zaman diyecek, olsa olsa koskoca bir yalandır bu.

Sadece pazarları mustafa armağan ve elif şafak'ın yazıları okunabilir, bir de nuriye akman'ın röportajları iyi oluyor. Onun dışında bence fazlasıyla yönlendirilen bir gazete. Üzüldüğüm, cemaatin içindeki arkadaşlar bunu büyük bir inanmışlıkla gerçekleştiriyorlar, keşke biraz uzaktan bakabilseler.

neutrogena

Yüz temizleyicileri, dudak kremleri fakat özellikle ve bilhassa el kremleri harika olan marka. El kremini çantanızdan eksik etmeyiniz, elleri pamuk formuna sokuyor zira.

evli kadınların bekar kadınlardan kilolu olması

Genellenebilir önerme olmasında, çocuk doğurmanın etkili olduğu önerme.

bilimsel tanımımızı yaptıktan sonra konunun aslında girelim. Evli ve şişman kadınların, bekar ve zayıf kadınlarla en popüler rekabet konusudur bu.

-ay evlenince görelim seni hahayt
-evlenince kilo alırsın zaten, yapın müsait (neye göre karar veriliyorsa buna onu da bilmem)
-bekarken ben de manken gibiydim, evlendik bak böyle olduk.

ulan sizi bana sayıyla mı veriyorlar manyak karılar, poponuzdaki fazla yağların sebebini evlilikte arayacağınıza, kadın programlarını, altın günlerini bırakın da biraz spor yapın, çıldırtmayın beni. hadi şimdi dağılın.

gece evde kitap okuyan özenti tip

(bkz: ironi)