bugün

entry'ler (256)

nargile

izmirde bornova küçük parktaki mekanlarda ya da alsancaktaki üsküdar çaycısında içilmesi de naçizane tavsiyemdir.

nargile

iyisi olunca içmeye doyulmayan fakat aroması kötüyse ya da tömbeki tadı geliyorsa çok afedersiniz bir boka benzemeyen şey. ha şimdi kolalı damla sakızlı bir nargile olsa önümde içmelere doyamazdım o ayrı.

bir erkeğin kalbini kazanmanın yolları

doğal olun doğal. doğal olarak kazanamıyorsanız kırk takla atıp oynadığınız oyunlar ve izlediğiniz taktikler bir gün terse döner. sizin cool, nazlı, karizmatik, çekici olmak için verdiğiniz tüm çabaların sahte olduğu anlaşılırsa haliniz nice olacak? doğal halimi sevmeyecek adam en baştan sevmesin zaten. başka yol bilmiyorum şahsen.

amberyl

aramıza hoşgelmiş 8. nesil yazar. her türlü kemirgenden pek korkar, 3 öğün gevrek peynir verseniz yer, ilhan irem dinler. benden düşkün olmasın makyaja kozmetiğe pek düşkündür. 15 senedir yollarımızın ayrılmadığı kadim dostumdur ayrıca.

muhteşem yüzyıl

dizinin eski bölümlerindeki hekim hanım calgon reklamlarındaki 'suyuma çok güveniyordum' diyen teyzeydi, şimdi değişmiş niyeyse.

yazarların youtube profilleri

makyaj ve kozmetik konularıyla ilgili olarak buyrun efenim;
http://www.youtube.com/user/bilgentolis

sözlükçülerin formspring sayfaları

http://www.formspring.me/takhisis

şişman kadın

insanlar tarafından iğrenç, çirkin, şekilsiz gibi sıfatlarla şenlendirilen, sadece günümüzün klişe 90 60 90 kadın anlayışına uymayan bir görüntüsü olduğu için duyguları, sahip olması muhtemel bilgisi, kişiliği ve hayalleri görmezden gelinen, zayıf ve güzel hemcinslerine göre hayatın her alanında dezavantajlı ve ikinci planda kalan kadınlar. senin yüzün güzel, kilo sana yakışıyor, yok kilolu değilsin senin boyun var yalanlarıyla yıllarca avutulmuş, birinden hoşlandığında muhtemelen duygularına karşılık alamamış bu kadınlar zaten toplum tarafından da kadın oluşlarından ziyade şişman oluşlarıyla değerlendirilirler. şişman kadının istediği gibi yürümeye, istediğini giymeye, istediği gibi gülüp eğlenmeye ve ne yazık ki sevmeye - sevilmeye - sevişmeye hakkı yoktur çünkü. o şişman olduğu için bunları yaparken her zaman eleştirilendir. irrite eder kimilerini de garip bir şekilde. kendi kilolarının diğerlerine bir zararı varmışçasına eleştirilere - ya da daha da çirkini - hakaretlere maruz kalır. zordur nitekim şişman kadın olmak. sevgiliniz yoktur, şişmanlığınıza bağlarlar. sevgiliniz vardır, sadece sizi becermek için sizinle olduğunu düşünürler. sizin de sevip sevilebileceğiniz hiç akla gelmez. ne de olsa şişmansınızdır. bu ve benzeri zorlukları yaşamanın sıkıcılığı yetmezmiş gibi bir de gene bu klişelerin yüzde doksanını yaratan ve düşünen insanların bulunduğu sözlüklerde gelir entry döşerler umarsızca, içlerini dökercesine. evet şişman bir kadının sözleri bunlar. dağılabilirsiniz.

nonserviam

bir döneme imzasını atmış efsane dergi. çağlan tekil ve tayfası tarafından çıkarılırdı. bahadır uludağlar, pedroloco, kerim tunçay gibi çok kaliteli yazarları vardı. satanist şirinler posteri vermişti de yıllarca duvarımı süslemişti o poster. o dönemin en sert, en kaliteli, en coşkulu dergisiydi. dergi daha çok satsın diye gördüğümüz her yerde arka raflardan alır önlere yerleştirirdik. eski sayılarını bulabilmek için izmirden kalkıp istanbula gitmiş, akmarda bir bir toplamıştım. hala gözüm gibi bakarım, hala arada açar okur nostalji yaparım. dönem dergisiydi nonserviam. doksanlar metali adına türkiyede yapılmış en iyi şeylerden biriydi. 2000li yılların gelişiyle kapağı değişti, adı kısaltılıp NS oldu, kapağına o dönem sansasyonlar yaratmayı göze alarak şebnem ferah'ı falan koydular ama sandığınızın aksine hayır, taviz vermediler. metal dinlemenin, metalci olmanın at gözlüğü takmak için sebep olamayacağını gösterdiler. bugün severek dinlediğim bir çok grubu tanımama sebep oldu o harika dergi. ve ne yazık ki kendisinden sonra çıkan hiç bir dergi ya da fanzin onun verdiği tadı veremedi. hey gidi...

seda sayan

pepsi reklamlarında 'pepsi yaşatır seni, pepsi' diye şakıyarak içimdeki yaşama sevincini söndüren teyze. pepsinin reklam anlayışını cidden sorgulamama sebep oldu bu durum. hayret verici.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/athanatieste

mac

süper pahalı ama delice kaliteli fırçaların, rengarenk bulaşmaz, dağılmaz, dökülmez farların, dudak çizgilerine dolmayan harika nude rujların markası. aldığınız her üründen memnun kalırsınız. cebe düşman, cilde dost. çok fena bir bağımlılık.

mark sloan

aktör eric dane tarafından grey's anatomy'de canlandırılan çapkın, yakışıklı ve karizmatik karakter. mcdreamy saçmalığından sonra çıkıp gelerek gözlere bayram ettiren, hastası olduğumuz mcsteamy lakabının sahibi.

eric dane

grey's anatomy'de mark sloan karakterini canlandıran 1972 doğumlu aktör. sayesinde dizide derek ucubesinden sonra bir yakışıklıyı izleme şansımız oldu. dizideki karizmatik bakışları, çapkınlığı ve en yakın arkadaşnın karısıyla yatan adam olması sebebiyle kötü çocuklardan hoşlanan kızların başlarını döndürüyor. ya da dün gece rüyama girmesi sebebiyle bana öyle geliyor. bilemedim.

these living arms

bir şarkı düşünün uzaklardaki sevgiliniz için dinlediğinizde size güç versin. bir şarkı düşünün onun yokluğunda sığınacak limanınız olsun. bir şarkı düşünün o bir gün gittiğinde dinleyemediğiniz, kalbinize sokulup bir o yana bir bu yana çevrilen hançeriniz olsun. bir şarkı düşünün, üst üste 20 kere dinleyip sıkılmayacağınız. bir şarkı düşünün her notasında binbir ruh haline bürünebileceğiniz. acıyı, aşkı, hasreti, kırgınlığı, özlemi ve umudu içinde barındırabilen ender şarkılardan olsun. kah dinleyip için, ağlayın. kah sevgilinin kollarına koşacağınız günü düşünüp umutlanın, güç alın kendisinden. işte these living arms böyle bir şarkı. bulun, dinleyin efendim.

the tea party

these living arms ile ağlatan, requiem ile tüleri diken diken eden, the bazaar ile göbek attıran grup. batı soundunda müzik yapıyorlar ama nedense hep bizden birşeyler varmış gibi hissediyorum bu adamlarda. istanbul hayranı olmalarından belki. çok kaliteli, çok başka bir grup. takipteyiz.

kızlara özel yalanlar

-hiç mastürbasyon yapmadım.
nedense söylemeye çok utanılıyor. hepsi yapıyor inanın, hepsi.

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

rotting christ - you my flesh

beni hatırla

ayşegül aldinç tarafından seslendirilen versiyonunun klibinde toprak sergen oynamıştır.

karanlik dalamar

kendisine dalamar the dark da denilen çekici, hırslı, raislin majere kadar kötü ve bencil olmayan, diğer elfler gibi sözde iyiliğin ışığında yürüyüp ayrımcılık ve burnu havadalık yapmayan, dragonlance dünyasının en karizmatik, en seksi ve okuması en zevkli karakteri.