bugün

hem müziği hem sözleri güzel olan ender barış manço şarkılarından birisi.
çıkmaz sokaklarda alırken soluğumu mütemadiyen, deli bir öfke, tumturaklı bir acı gezinirken içerimde, kulaklarıma çarpan,

'' sabret gönül sabret, sakın isyan etme
bir gün elbet bitecek bu çile isyan etme
dört kitaptan başlayalım istersen gel söze
orda öyle bir isim var ki kuldan öte kuldan ziyade
onu düşün ona sığın o senden öte benden ziyade''

bu sözler, yüreğimde ve beynimde balyoz etkisi zuhur ettirmiş, içimdeki zehri akıtıp, rafine bir huzur sağlamıştır bana. velhasıl, huzurunuzu ödünç verdiyseniz, sizde hiç kalmadıysa, ilacınız bu şarkı ötesi eserdir a dostlar. ruhunuza iyi davranın, doz aşımına dikkat edin. ne de olsa;

büyük acı büyük arınmadır
insanın yüreğini ferahlatan, gözlerden bir iki damla yaş akıtan şarkıdır. kanımca barış manço nun en iyi şarkısıdır...
parçayı dinlemek için:http://www.youtube.com/watch?v=LF_nXsP-qws
insan tam isyan edecekken herşeye ve herkese, kulağına takılan "sakın" diye insanı kendine getiren şarkı. ne olursa olsun sabretmeyi isyan etmemeyi yaradana sığınmayı yumuşak sesiyle öğütlüyor sanki barış manço.
barış manço nun en güzel şarkısı.
DÖRT KITAPTAN BASLAYALIM ISTERSEN GEL SÖZE
ORDA ÖYLE BIR ISIM VAR KI KULDAN ÖTE KULDAN ZIYADE
ONU DÜSÜN ONA SIGIN O SENDEN ÖTE BENDEN ZIYADE sözleriyle peygamber efendimizi konu edindiğini düşündüğüm güzel barış manço şarkısıdır.

ruhunuzu arındırmak, biraz huzur bulmak için, soğuk bir gecede elinizde bir kupa sıcak çay ile balkonda titreye titreye dinlenilmesi güzel olan şarkıdır.
dinlendiğinde içten kimi yerlerinde birşeyler koparan kimi zaman teselli niyetine gelen, sevdiceği çağrıştırmakla kalmayıp hayallerde yaşatmaya başlayan, özlemi destekleyip, bişeyleri söylemeye kişiyi yönelten *, sözleri ile ayrı, müziğiyle ayrı, ilahi aşka ulaştırmayı da sözler arasında göze iliştiren mükemmel parçadır.
dayanılmaz, gözlerin dolması sebebi olur. hangi yerinden yakalansa ayrı manalarla, ayrı ifadelerle sevdiceğe vardırandır.
dinlediğinizde sizi alıp ötelere götüren, üzerine saatlerce konuşulabilecek, sözleri üzerine kitap yazılabilecek barış manço şarkısı.
barış ağabeyimizin ilahi tadında şarkısı. allah mekanını cennet eylesin
dört kitaptan başlayalım istersen gel söze
orda öyle bir isim var ki kuldan öte kuldan ziyade
bir umutsuzlukta çıkagelmiş bir barış manço şarkısıdır
sabret gönül sabret, sakın isyan etme
bir gün elbet bitecek bu çile isyan etme
BIR BEN VARKI BENIM ICIMDE BENDEN ÖTE BENDEN ZIYADE
etkileyici bir barış manço eseri.
dinleyesim geldi yine.
barış manço'nun yürek burkan şarkısı. sözleri aşmıştır. *
felsefik eser. mevlana esintileri mevcut fakat içki masasına koysanız bu şarkıyı çarpılmazsınız sanırım.
barış mançonun aşmış şarkısıdır. dinleyenler dinlemeyenlere dinletmelidir.
barış mançonun çok da güzel olmayan şarkılarından.sıkıcı bir melodisi vardır.
bir şaheserdir.dinledikçe büyüsüne çekiyor.
barış manço nun çok anlamlı düşündüren,hüzünlendiren güzel bir şarkısıdır.
tüyleri diken diken eden bir şarkı. her dinlediğimde aynı soruyu sorarım hep "bu şarkı nasıl bir ruh haliyle yazılabilir?" bu güne kadar cevap veremedim kendime, hiç o ruh haline erişemedim.
ORDA ÖYLE BIR ISIM VAR KI KULDAN ÖTE KULDAN ZIYADE
ONU DÜşÜN ONA SIğIN O SENDEN ÖTE BENDEN ZIYADE

GÖZYAşLARIM AKIP GIDECEK SELDEN ÖTE SELDEN ZIYADE
BIR CANIM VAR VERECEğIM MALDAN ÖTE MALDAN ZIYADE

BIR BEN VAR KI BENIM IçIMDE BENDEN ÖTE BENDEN ZIYADE
BIR SEN VAR KI SENIN IçINDE SENDEN ÖTE SENDEN ZIYADE

(bkz: of ulan of)
sikertmiştir gecenin bu saatinde. ruhu kanatmıştır, testere 7 yi akıllara getirmiştir, sevdicegin kalbinin anahtarı eşşeklik sonucu yutulmuştur. ucunda cengel ile birlikte o anahtar nefes borusundan yukarıya dogru cekilmeye calısılırken dagıtmıstır amı götü. deselerdi ki barış manço konser veriyor sadece bu şarkıyı söylecek, canlı dinlemek için onlarca liraya kiyilasidir.
barış manço'nun çok güzel bir şarkısıdır.
akşam akşam yine melankolik bir ruh haline sürüklemiş olan, barış abi'nin şaheseri.
"bir ben var ki benim içimde benden öte benden ziyade, bir sen var ki senin içinde senden öte senden ziyade."
intihara sürükleyen şarkı... mükemmel sözler, mükemmel müzik, mükemmel beste ve mükemmel ötesi yorum.
barış abi seni çok özledim...