entry'ler (61)

seçim yasaklarından haberi olmayan dangalaklar

bir an önce haberdar olmalarını dilediğim kişilerdir.

22 yy da halen tanrı ya inanma saflığı

(bkz: geleceği görmek)

bir sözlük klişesi olarak hanım koşturmak

(bkz: hanım meşhur oldun)

katkı kredisi aldığını aileden gizleyen evlat

aileden para almak için başka yolu olmayan evlattır. akıllıdır.

metedro

üniversiteli olmanın haklı gururunu yaşıyor.hayırlı olsun.

kocacığım sana itaat etmedim beni dövmelisin

çılgın kadındır.kocasından dayak yemekten haz duyuyordur.başka bir açıklaması yoktur bu durumun zira böyle bir kadın yer yüzünde yoktur.

kendi ordusuna darbeci diyen halk

darbe yüzünden sıkıntılar çekmiş , hapishanelerde işkence görmüş halktır.

normalde namaz kılmayıp bayram namazına gitmek

farz ibadetler süreklilik gerektirdiği için o konuda tembellik eden bünye sünnet veya nafile ibadetlerde titiz davranabiliyor. bir nevi iç rahatlatma da denilebilir.

fethullah gülen

onu anlamayanların hakkında atıp tutmaktan utanmadığı kişidir.alim , arif bir şahıstır. "gönüllüler hareketi " olarak başlattığı hoşgörü ortamı ile milyonları kendine hayran bıraktırmıştır.fikir önderliğini yaptığı " türk kolejleri " dünyanın her bir köşesine kaliteli eğitim uygulayarak türkü ve müslümanı tanıtıyorlar.sohbet halkası, kitapları , dersleri ile insan eğiten , geliştiren ve barış ortamına büyük katkıda bulunan seçkin bir insandır.
dünyanın en entellektüel 100 kişisinin belirlendiği listede 1. olmuştur.kendi ülkesinde ilticacı olarak iftiraya uğratılan fethullah gülen yurt dışında el üstünde tutulan bir ilim insanıdır.

şerefsizin evladı ne de güzel yapmış

(bkz: adamlar yapıyor abi)

ateizmin bir din olduğu gerçeği

din bir inanç sistemi iken ateizm inançsızlıktır.tanrıya veya onun kurallarıyla yaşamaya inanmayan /uygulamayan bir anlayışa din diyemezsınız.

çocuğunun ödevini yapan ebeveyn

çocuğunun gerizekalı olmasına neden olacak ebeveyndir.kendi işini kendi halledemeyen ve buna alıştırılan çocuk her zaman ezik olmaya mahkumdur.

hayalim 3 kelime o da şöyle

para para para.

akasya durağı

bütün gaip olaylar türk taksicisinin mi başına gelir Allah'ım ya. hangi dizide taksici varsa macera dolu hayat yaşıyor resmen adam.adrenalin için taksici mi olmak gerek.sevmiyorum bu diziyi. fazla heyecan çarpıntı yapıyor yahu.

yol yakınken dönmek

(bkz: yol yakınken kıbleye dönmek)

korkunca daima anne diye bagirmak

dikkat ettim de ben korkunca bağırmıyorum.sesim kısılıyor.zor durumlarda neden annesi aklına gelmez ki bir insanın.yoksa zor durumlarda sırtını dönen bir annesi olduğu için midir ?

yol yakınken dönmek

asla yapamadığımdır.yolun karşıma çıkaracaklarını görmeden rahat edemiyorum.tecrübe etmek bazılarımız için herşeyden önemli olabiliyor işte."kim ne derse desin" kalıbını fazlaca kullanmak bunun göstergesidir.

anne

"senden nefret ediyorum " diyen versiyonu pek çekilir olmayan bünye.

otisabi

uykusuz'un haydar dümen'idir.

adam ol yeter

bir baltaya sap olamadığı gibi adam da olamamış bünyeye söylenir."hiçbir şey olamıyorsun bari adam ol" gibi.