bugün

yayın gününü tekrar değiştirmekle hata etmiş olan dizidir.
3 er 5 er yükseliyordu reytinglerde her hafta.

şimdi yeni günü izleyicilere öğretme aşamasından ötürü ilk 1-2 hafta yine düşük reyting gelmesi muhtemel.
arka sokaklar benzeri yapmacık polisiye dizilerinin ağzına sıçan gerçekçi ve zekice bir senaryoya sahip dizi.
isminden kaybettiğini düşündüğüm dizi. yoksa izlenir, gayet izlenir. çünkü halkımız polisiye dizilere, mafya dizilerine meraklı. ben de bunlardan biriyim. fakat isim seçimi yanlış, behzat ne ç ne kardeşim, prenses perfinya'yı bile anlarım ama kimse bana behzat ç'nin mantığını anlatamaz. bundan kötü isim anca habibullah x falan olsa olurdu, ismi o kadar kötü.
6. bölümde, savcı karının gönül ablamız yüzünden behzat abimize attığı trip, bacasız yerden duman çıkmayacağının bacası olmuştur kanımca.
her bölümde en az 200 kere "lan" geçen dizi. birazda rüşvet yiyip avanta alsalar tadından yenmez..
yıllardır sen sağdan sen soldan sen arkadan ben de ortadan dalıyorum hadi bitirelim şu işi tarzı dizilerle uyutulmuş bünyeleri rahatsız eden dizi.
salı gününe alınması ile "öyle bir geçer zaman ki" adlı saçma yapımı seyretmek zorunluluğundan bizleri kurtarmış dizidir.
hata uğruna bir 15 dakika boyunca bahzat ç. diye görüntülenen bir ankara polisiyesi.
hababam sınıfının bu kadar sevilmesinin nedeni samimiyeti idi. aynı ışık bu dizide de var. bu dizi devam etsede etmesede, çok uzun yıllar hatırlanır, konuşulur.
aklıma muhtelif küfürler getiren dizi ismi. *
ülkemizde sadece star tv deki dizi olarak bilinen aslına bakarsanız emrah serbes'in yazdığı,her temas i̇z bırakır
behzat ç. bir ankara polisiyesi ismindeki romandır.sonradan televizyon dizisi olarak prime time da kendine yer bulmuştur.
star tv'nin elinde mahvolmuş, bitirilmiş dizidir. Her hafta gün mü değiştirilir kardeşim, bi de neden 20.00'da değil. Bi kanal, dizisini, hatta en güzel dizisini bu kadar mı umursamaz.
salı gününe alınması güzel olmuş ama saat 22:30 nedir abi ya yayından kaldırtmak için ellerinden geleni yapıyolar.
artık ayarlarıyla oynanmaması gereken dizi. salı günü öyle bir geçer zaman ki dizisiyle peşpeşe gelmiştir. muhtemelen birinin son kısmıyla diğerinin baş kısmı çakışacaktır. lakin ben yılmadan ikisini de izliyecem. evet boş bir insanım ama hayatımda ilk defa ankara'ya dair güzel bir şeye sahip oldum dizi bile olsa.
(bkz: afili filintalar)
kötü dizlerin temsilcisi küçük sırlar (gossip girl çakması) gelecek diye dizi salı 22:30 alınmış (salı 20:00 de daha kötüsü papatyam var.). kaliteli dizi behzat ç, 20:00 saatlerinde olsun günü sabit olsun. türk televizyonlarında yayınlanmış en iyi polisiye dizisini herkes izleyebilsin.
salı günü 22:15 e alınan dizi. bırakın daha oynamayın lan şu dizinin yeriyle saatiyle. yada verin başkasına onlar devam ettirsin. ama bitmesin.
yayın saatinin sürekli değiştirilmesi ile bu saatleri ayarlayan kişinin bu televizyonculuk işinden 10 gram anlamadığını görmemizi sağlamış dizidir.

star tv den birisi burayı okuyorsa dikkatli okusun , zira şimdi kendisine yayıncılık dersi vereceğim gerçi daha öncede vermiştim ama artık bu son çareleri o yüzden azıcık dikkat.

yapılması gereken şudur.
dizinin yayın günü asla ama asla tekrar değiştirilmemeli!
-ne imiş? değiştirmiyecekmişiz!
star tv de bu işe bakan adam (x): ama abi reytingler kötü , koyalım bak cumartesiye süper olur mis gibi boş gün. hem o zaman...
-sus la! çat * , arkadaşım bak dinle bir. bu cins diziler kendi günlerini kendi reyting saatlerini yaratır. misal kurtlar vadisi hep perşembedir. o gün kendisinindir. ilk çıktığında 1. likten mi başladı? hayır 3 er 5 er konuşula konuşula popülerleşti dizi. şu dizi şayet pazar gününden kaldırılmasaydıda o gün yayınına devam etseydi hala reyting basamaklarını 3 erli 5 erli tırmanıyor olurdu, kim bilir ilk 3 teki yerini garantileyebilirdi de. 9 bölümde 2 kere yayın saati değişikliği nedir? ha naaptın pazartesiye koydun. o da manasız bir hareketti.
x: ama abi ezeli falan geçer diye düşündük , sözlüklerden takip ediyoruz seviyor herkez. böylece reytingler de en kral biz...
-la sus dedik sana bitmedi daha konuşmam!*neyse bak koydun pazartesiye. daha yerleşmemiş 20-30 bölüm çekilmemiş bir diziyi neredeyse 1 yıldır yayınlanan dizilerin karşısına attın. hadi yaptın bu manasız işi. reytingler düşük gelmesine geldi. ama sonra yine 3 er 5 er yükselmeye başladı değil mi? o zaman niye tekrar değiştiriyorsunuz gününü? şimdi artık yalama yaptığın için bu haftada reytingler kötü gelecek...
x: o zaman hemen çarşambaya koyayım abi! mis gibi gün bak o zaman 1. liğe otur...
-oturtacam ben şimdi seni! * * * bir sakin ol , 2 dakika oynama şu dizinin günüyle saatiyle. bak sen şimdi bu diziyi salı gününden oynatmayacaksın, burada duracak o dizi. 20 bölüm burda yayınlayacaksın. sonra ilk 3 e girmezse en adi şerefsizim. anladınmı?
yeni gününe yine çılgın bir bölümle başlamış dizi, yazanın, yapanın, oynayanın eline sağlık.
survivor hakan hariç herkesin müthiş bir oyunculuk sergilediği dizi.
bence türkiye'nin en iyi dizisidir ezel ile birlikte.

(bkz: çÇç behzat ççç)
"ben özal kuşağıyım siyasetten anlamam çıkarabilirsin beni"
"ben özal çocuğuyum.siyasetten anlamam".bu cümleyi tv dizilerinde söylemek nadirdir,enderdir.
--spoiler--
kabus sahnesiyle beni benden alan star tv dizisi. çekimleri muhteşem olmuş.
oynayanlar bilir buram buram max payne havası vardı o sahnede.
sana hiç beklemediğin bi tokat atacağım babacık!
--spoiler--
kabus bitti reklamlar başladı, hala çeviremiyorum kanalı. başlar da kaçırırım diye.
star tv diziyi piç etmek için saatiyle oynayıp duruyor ama çok sağlam iş çıkarıyor adamlar.
bırakın işlerini yapsınlar..
yine muhteşem bir bölümle şu saatte bile gönülleri fethetti. ayrıca siyah beyaz'ı çalarak beni derin acılara gark eylemiştir. bir sorun var; dizinin ilk kısmı öyle bir geçer zaman ki ile çakışıyor sevmedim lan ben bu saatte yayınlanmasını. küçük sırlar nedir hacı!

behzat ç. ankara'da yaşama isteği uyandırabileck tek karakter.*

ekleme: behzat ile savcı hanım kızımız arasında bir şeyler olacak sanırsam malum bahar ile de arayı bozdu, gönül'ün misairleri var. behzat savcıya kaldı vallahi de billahi de.
--- spoiler --
behzat ç'nin kabusunda kızı şöyle bişeyler söyledi;
sana hiç beklemediğin bir tokat atıcam babacık.
-- spoiler --
bişeyler çıkacak bunun altından hayırdır inşallah...

edit; iş bu entry sahibi yazar behzat ç.'nin son 3 bölümünü izleyerek olaya dahil olmuştur.
yıllardır edindiği klasik türk dizisi izleme mantığıyla bu pek bi sorun yaratmayacaktı.
ama anlaşılıyor ki behzat ç.'nin geçmişi hakkında da öğrenilmesi gereken daha çok şey varmış.
ilk bölümleri biyerlerden bulup izlemek gerek artık.