bugün

entry'ler (204)

bir külodu 2 ay giymek

(bkz: yurtta kalan öğrencinin dramı)

gece vakti kapıya gelen şişme bayan

manyak bi hayal gücünün ürünüdür.

millet vekili maaş zammına karşı çıkan vekil

chp ve mhp grubundan takdir ettiğim vekillerin dahil olduğu grup ha bi de beğenmeseniz de sırrı süreyya önder

otobüste sürekli konuşmaya çalışan dedeler

aslında sizi tavlayıp aralarına almak isteyen dedeler de olabilir tabi.
(bkz: konuşmayın dedeler)

ben osmanlı torunuyum diyen ayı

geçmişini reddedenlerden daha fazla insandır.

şakirt cafe

şakirtler hakkında hiç bi bilginiz yok dimi? adamlar hala cübbe diyolar ya.

hayatın merkezine ölümü koymak

bu dünyadaki süfli, geçici, anlamsız dertlerimizin ıstırabını dindirmenin belki de yegane yoludur.
hikaye malumunuzdur dağlarca altının doyuramadığı insanı bir avuç toprak doyururmuş. gerçekten de doğru bu, insan bazen öleceğini bilmeden, bütün derdinin de, tasasının da, sevincinin de, neşesinin de mezara kadar süreceğini bilmeden yaşıyor. ruhunu bunaltıyor olur olmaz dertlerle, tayyiple, atatürkle, türbanla, galatasarayla, fenerle bozuyor kafayı.( bi de izmirli kızları falan dert edinenler var ama onun pek bi açıklaması yok sanırım.)halbuki unutuyor ölümün yegane eşitleyici olduğunu, taktığı bütün meselelerin ölüme kıyasla ne kadar ciddiyetsiz olduğunu...
asıl yurdumuzun bu dünya olmadığını da unutuyoruz. (inşallah) bizi bekleyen cennet bahçelerini, tuğba ağaçlarını, bu dünyada olamayacak kadar lezzetli meyveleri unutuyoruz.
ölümden başka neyi sıkıntı ediniyorsan bil ki sıkılmana değmez...

bu dünya hayatı sadece bir oyun ve oyalanmadan ibarettir. ahiret yurduna gelince, işte asıl hayat odur. keşke bilmiş olsalardı. (ankebut/64)

tüm türkiye yi metro ağıyla döşemek

kesinlikle son derece mantıklıdır amma velakin öncelikle şehir içi ulaşımda raylı sistemin payının artırılması lazım. o olduğu zaman gerisi çok kolay gelir.

ne sen leyla sın ne de ben mecnun

büyüsü bozulan sevdaların şarkısıdır. dinleyin iyi gelecek...

ahmet kaya

su akar yatağını bulur demişti rahmetli. bu topraklarda yıllardır çok kan aktı. umarız kendisi haklı çıkar. umarız biter bu kan bu gözyaşı. umarız su akar yatağını bulur...

israil le neden papaz olduğumuzu anlamamak

(bkz: dökme kurşun operasyonu)
(bkz: gazze ambargosu)
(bkz: one minute)
(bkz: mavi marmara)

siyasetçilerin araba arkası yazıları

bu noktada kusura bakma ama benim milletim bu arabaya çarpmana prim vermez. (bkz: recep tayyip erdoğan)
çarpmağğğğ. (bkz: devlet bahçeli)
hatalıysam arıycakmışsın öyle mi? hassiktir diyorum hassiktir. (bkz: osman baydemir)

k atatürk dövmeli çakma sarışın minili kız

bunu mu demek istediniz?
minili çakma sarışın kız

kıvanç tatlıtuğ un yakışıklı sayıldığı ülkeler

(bkz: üçüncü dünya ülkeleri)

şut çekerken bağırarak futbolcu adı söyleyen çocuk

eğer çekilen şut neticesinde top arş ı ala ya doğru süzülmüşse o az önceki spiker ruhlu çocuk kayboluverir. onun yerine utangaç, efendi, yavaş yavaş defansına dönen bi çocuk geliverir. o sırada diğer çocuklarda atan alır prensibiyle kendisine baskı kurmaya başlar.

can kaybına maruz kalmak

bakanın o sıralarda kahraman tazeoğlu şiirleriyle meşgul olduğuna delalet eden söz öbeği.

hiç merve isminde sevgilisi olmamış erkek

msn robotundan da mı habersizmiş bu erkek di mi?

aşk

işitin ey yarenler aşk bir güneşe benzer
Aşkı olmayan kişi misali taşa benzer

Taş gönülde ne biter dilinde ağu tüter
Nice yumşak söylese sözü savaşa benzer

Aşkı var gönlü yanar yumuşanır muma döner
Taş gönüller kararmış sarp kah kışa benzer

Ol sultan kapısında hazreti tapısında
Aşıkların yıldızı her dem çavuşa benzer

Geç Yunus endişeden gerekse bu pişeden
Ere aşk gerek evvel ondan dervişe benzer

amerikan film klişeleri

karakterler genelde burada bela istemezler ama bela hep onları bulur.

insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı

(bkz: herkesi yahudi sanmak)