bugün

"alan silvestri"ye ait süper müzikleri olan bir tim burton şaheseri..
ayrıca harry belafonte'nin söylediği "day-o" ve "shake sinora" şarkılarıyla renklenen kült film..
başlangıcına ve sonuna eşit uzaklıkta durduğum bir yolda tanıştığım yazar/yazmaz. sanki o yolun başında tanışmışız, birbirimizi kaybetmişiz de sonra hayat içerisindeki tuhaf tesadüflerle karşılaşmışız gibi.

çok dürüst bu yahu. böyle garip oyunlar sergilemiyor ikili ilişkilerde. zaman zaman insanı köşeye sıkıştırıyor ama bunu "ha haa sıkıştırdım köşeye" mentalitesiyle yapmıyor. lan valla çözemedim, ben en iyisi uykuyu beklemeye gideyim. buna da literatürde bsg deniyor sanırım.
(bkz: dey o)
sohbetten anlayan, bilgili ve film manyagı insan*. uzun uzun sohbet edildiğinde bıkılmayan ve aynı zamanda büyük keyif veren uuser. bu arada ayrıca bilgisinden söz etmek gerek. mükemmel bir birikime sahip olmasıda sohbetlerde avantadan.

(bkz: ailecek takip ediyoruz)
izlediğim en iyi tim burton filmi.
evrendeki tüm böceklerin bir blenderda suyunun çıkarılıp burton tarafından halka arz edilen bir tim burton klasiği. bu filmi izlemeyi düşünenler o gün yanlarına tüm burton filmlerini satın alsınlar.
herkesin aslında orta ölçekte olan dertlerini ummanlaştırdığı bir zamanda engin gökyüzüne açılan pencere. ferah soluk.
bildiğin eciş bücüş yaratık. bir de övmez mi kendini. hem de bana...
aşçı olmaması ülke hayrına olan yazar. şimdi bunun annesi, fransada aşçıymış filan anlatıyo bana. ben de can kulağıylan dinliyorum, diğer 18 msn messenger kullanıcısı kızı dinlediğim gibi... krem karamelden açıldı konu. bana yumurta koycan diyo. ulan fransaya hiç gitmedik diye krem karameli demi bilmiyoz lan? melemen mi yapıyosun a.q. neymiş yumurta koy. biberleri önceden kavurayım istersen ha?
işte sayın sözlük daha krem karamelden haberi olmayan aşçı olmayı, restoran açmayı düşünen koca göbekli şişman, kara kuru bişi bu... *
küçükkene* altıma zıştığım ama her daim seyrettiğim çizgi dizi.
bir diğeri için (bkz: clementine)
(bkz: beetle juice)
türkçe ismi beter böcek olan, 1988 yapım yılına sahip, başrollerinde geena davis, alec baldwin, michael keaton ve winona ryder'ın paylaştıkları, aşmış bir tim burton filmi.. bir dönem aynı isimli çizgi filmi de televizyonlarda gösterilmiştir.
3 defa beetle juice dediğinizde yanınızda biten süper sevimsiz ama bir o kadar da komik bir kahramana sahip, çocukluğumun etkileyici filmlerinden..böcek suyu anlamına gelmektedir..filmin müziği 'banana boat' ise bir efsanedir..Harry Belafonte'den dinlenebilir..
michael keaton'ın makyajla tanınmaz hale geldiği* *, çizgi filminin aynı tadı veremediği, tim burton klasiği gotik atmosferli absurd film. aynı zamanda keranecidir bu.
çiçeği burnunda yazar. aylardır dil döküp de ancak sözlüğe getirebildiğim hoşgeldin sefalar getirdin yazarı. ***
(bkz: beter böcek)
güzellik yarışmalarına neden katıldınız sorusuna kızlarımızın verdiği cevabı anımsatan yazar. cevap ne miydi? tabii ki arkadaşlarım ısrar etti. hoşgelmiş.*
çocukluğumun vazgeçilmez çizgi filmi...ayrıca 1988 yapımı tim burton klasiği. *
filmini her izleyişimde beni kendine aşık eden şeytan kovucusu,çocukluk aşkım.***
nik kardesim. * * * * *

neyse gene de hosgelmis bari ne yapalim basa gelen cekilir.tim burton seviyor ne diyelim.
zirveye sonradan katılmış olmasına rağmen hemen kaynaşmış ciddi görünümlü geyik kişi.*
odtüden nefret etmesine anlam veremediğim, zirvenin bizlere kazandırdıgı yazar kişisi.
'yazma yeteneği'ne sahip olduğunu düşündüğüm yazar. harika entryler onundur. çok farklı, benzersiz yazar.
(bkz: better böcek) *
sadece persembelerine ozel hatirlanma seanslari bulunmayan sikca akla gelen yasam organizmasi.

sohbetleriyle kah peri masallarinda kah kahvede cay yudumlerken buluverirsiniz kendinizi.

o ki ettigi kufurlerde bile bir kalite tasiyan matmazeldir.

ailecek televizyondan sonra en cok sevdigimiz varliktir.