bugün

DC acilen bu karaktere solo bir film çekmeli, Joker gibi kaliteli bir film olmalı. Özellikle sağlam bir yönetmen ile. Bane'i de yine Tom Hardy oynamalı. Venom da Marvel değil Sony karakteri olduğu için sıkıntı olmaz. Şu karakterin solo filmini Tom Hardy'nin oyunculuğuyla birlikte o kadar çok istiyorum ki anlatamam. Yap bunu DC!

Rises'ı tekrar izledim ve Tom Hardy çok büyük oynamış ya hele o seslendirmeyi kendisinin yapması... Adama tapasım geliyor, hastasıyız. Karakterin tek sıkıntısı Talia'nın Batman'den intikam alabilmek için maşa niyetine Bane'i kullanması ve bodyguardı olması... Bu adama düzgün bir hikayeli solo film çekilmeli, Rises'ın 2 saat 20. dakikasına kadar ki hayvani karizması, kalan bölümde yok olup gitmişti, tekrar toparlamalılar bu karakterin karizmasını.
alfred amca'ya bile el kaldırmasıyla gözümden iyice düşen süper kötü.
Dota 2 oyununda hangi akla hizmet oynaması en kolay hero olarak lanse edilir anlaması güç olan karakter.

Yetenekleri kullanışlıdır fakat bilinçli kullanmak, zamanlamayı doğru yapmak gerekir.

Mesela "e" yeteneğinde düşmanla birlikte takım arkadaşınızı da stun'layabilir ve düşmana meze edebilirsiniz; sadece düşman stun'lansa bile malum düşmana saldırı olduğunda stun'ın geri kalanını siz yersiniz ve rakip hero gelip ağzınıza sıçabilir.

"w" yeteneği düşmanın canını alır ve sizin canınızı arttırır. Bir "drain mana" skill'i değil bence ama yine de leziz.

iyi bir asistandır bu arkadaş. Bileğinden her daim akan kan ise ayrı bir karizma unsuru.
eminem in 2014 kasımında çıkacak shady xv albümünün 1. cd sinin 8. parçası. şarkıyı eminem d12 bünyesinde yorumlayacak.

şarkı listesi (bkz: shady xv/#25594764)
Batmani cubuk kraker gibi kirmis hayvani,hayvani oldugu kadar da felsefik karakterdir.
bir dota herosudur. tam adı bane elemental.
nolan'ın batman filmlerinin sonuncusunda "villain" olarak karşımıza çıkan karakter.

şimdi öncelikle, ben kötü adamın zeki, çevik ve ahlaksızını severim. "villain" dediğimiz adamların bir idealleri, bir amaçları, bir dertleri olmalı. o zaman "kötü adam karizması/ çekiciliği" denen şeye sahip oluyorlar. mesela başka filmlere dalmadan batman üzerinden gidersek joker düzenin düşmanı, kaosun kan kardeşi bir adamdır ve amacı bulunduğu yere mutlak kaosu getirmektir. ya da two-face(filmde çok üstünkörü işlense de), yaşadıklarından sonra öğrenir ki bir insanın yaşadıkları, yaptıkları, neden oldukları ve başına gelenler kişinin iradesiyle alakalı gibi görünse de, değildir. asıl etmen şanstır. two-face bilir ki iyilik yapan her zaman iyilik bulmaz, kötülük yapanın her zaman cezasını çekmediği gibi. şans, evrenin umursamaz tanrısıdır ve kime isterse ona güler.

işte "villain"lar "gözlerimden ışın çıkarabiliyorum, bu yüzden dünyayı ele geçirmeliyim"den ziyade yukarıda saydığım tür dertleri olduğu zaman daha ilgi çekici oluyorlar bana göre. nolan'ın son batman filminde de kötü adam olarak bane arkadaşımızı görüyoruz. onun da bir derdi var. diyor ki düzendi, adaletti derken otorite sahipleri halkın özgürlüklerini neyin çıtır çıtır yiyor. siz de halk olarak uyuyorsunuz. alın, ben düzeni, otoriteyi yıktım. güle güle kullanın. peki, güzel. fikir fena değil. ideal sahibi bir kötü adam. ama şöyle bir sıkıntı var. biliyoruz ki zaten bir kaç ay sonra bomba patlayacak. oradaki yeni düzenin hiçbir manası kalmayacak. dolayısıyla bane'in bu yaptığı sadece bir oyalamaca, göz boyama. düzenmiş, adaletmiş, sınıf bilinciymiş hiç umrunda değil. her şey sadece oyun. ortada ülkü, ideal falan yok.

hadi diyelim ki bane'in içindeki yok etme arzusu düzen yıkma, yenisini kurma arzusundan daha büyük. ne yapalım, öyle kabul ederiz biz de kendisini. yok etmeyi seviyor çocuk, mizaç. ama sonra anlıyoruz ki kendisi baştan beri talia al ghul için çalışan bir yancıymış. hatta sevgilisiymiş bunun. ne yaptıysa aşk için yapmış.

bunu yapma işte. tamam aşk iyidir, hoştur, kimi kötü adamlar için de güzel bir motivasyon olabilir ama bu filmin içine, bu şekilde katma. bane'e yapma bari. filmin başından beri izlediğimiz bütün düzen, otorite, devrim, özgürlük temalarını "her şey çok sevdiğimden be ağbi"ye bağlama. bane'i mecnun'a, kerem'e dönüştürme arkadaş.

filmin sonlarına kadar takdirle izlediğim bane'in bu aşk muhabbeti çıkınca baştan beri tüm hissetiklerim yalan oldu böylece. şahsi fikrim nolan'ın üçlemesi içinde two-face'le beraber(hatta karakterlere ayrılan zaman kıyaslandığında two-face'ten de fazla) hakkı verilmemiş kötü adamlardan biri olmuştur bane. o aşk olayı bitirmiş her şeyi.

karakterin işlenişinden memnun kalmamakla birlikte tom hardy'nin bane olarak iyi iş çıkardığını belirtmem lazım. sezar'ın hakkı sezar'a.
ağzı -film boyunca hiç görünmese de- iyi laf yapmaktadır.
teke tekte her türlü joker denen şaklabanı dövecek karizmatik abimiz. kapitalizmden bunalmış batman denen zengin piçini şamar oğlanına çevirmiştir.
(bkz: hello gotham)
--spoiler--
dark knight rises da filmin başından sonuna kadar batman'i dayak manyağı etmiş film karakteridir. filmin sonunda batman'den 1-2 tokat yemiştir ancak karizmasından hiçbir şey kaybetmemiştir.
--spoiler--
(bkz: dark knight rises) filminde ki sözde kötü karakter. sözde diyorum çünkü aksini düşünüyorum. bu düşüncemdeki neden iyiliğin bilinç altı tanımlamasının çıkar olduğunu düşünmemden ileri geliyor olabilir. bu düşüncemde ki neden ise insanın ta kendisidir. her neyse. bu konu uzar. biz bane karakterimizi incelemeye geri dönelim.
joker ile kıyaslıyorlar fakat joker ve bane farklı karakterler. joker tam bir anarşist diyebileceğim türden bir karakterdi. fakat bane bana lenini andırdı. düzeni yıkmak istemesinin arkasında bir acı vardı leninin ve lenin gibi bane de mevcut sistemin yerine başka bir sistem istiyordu. buna komünizim yada sosyalizm vs diyebilirsiniz.
sonuç olarak bane düzeni yıkmak isteyen ve sonrasında bir şeylerin olması gerektiği algısını bende hakim kıldı. joker içinse sonrası diye bir şey yoktu.

bane karakterinin bu yıkma hevesinin ve motivasyonun arkasındaki misyonun bir aşk ve bir kadına olan tutkusu olduğunu gördüğümde gerçekten üzülmüştüm ama yinede saygı duydum. çünkü insanın bu olgulara sahip oluyor olması onun kaynağını eleştiriyor olmamıza neden olmamalıdır.
(bkz: tom hardy) bu karakteri gerçekten güzel oynamış hakkını vermek gerekiyor.
bane karakterinin bende etki bırakmasında ki neden ise sanırım filmde ki bir repliğinde gizli.
- sen saf kötülüksün.
+ ben gereken kötülüğüm. (bane)
çizgi roman karakteridir. the dark knight rises filminde çok başarılı canlandırılmıştır. bane karakterinin filmde ki sesi o kadar dehşetlidir ki, darth vader sesinin popülaritesine ulaşacağını düşünüyorum.

Sam Beman isimli bir komedyenin bane taklidi ise izlenmeye değerdir. http://ulu.so/uogbo6
bu adama nasıl kötü denilebilirki ? stadyum sahnesinde çok doğru şeyler söyleyen ve halka ait olanı halka veren büyük kahraman.
Devrimci bir karakterdir. Batman 'i hiç terlemeden yerle bir eden yegane karakterdir.
iran'ın batısında Kürdistan Eyaleti'nde şehir. *
gelmiş geçmiş en karizmatik kötü adamlardan biri haline gelmiş The Dark Knight Rises filminde. böyle s.kici bi ses olamaz. her nekadar heath ledger kadar olmasada tom hardy'nin oyunculuğuda çok iyi.
--spoiler--
the dark knight rises filminde, adamları tarafından kanalizasyonda tuzağa düşürülen komiserin yanına getirildiği sırada arkadan öne doğru dönüş anlarında karizmanın dibine vurmuş hayvansı karakter.
komiseri getiren adamlardan birinin boynunu eliyle ezdikten sonra diğerine "adamın üstünü ara. sonra da seni öldürücem" derken kendinizi o üst arayan adamın yerine koyuyorsunuz istemesinizde.
--spoiler--
gerçek bir devrimcidir. batmanin son filmdeki azılı düşmanıdır.
batman'i kitap gibi katlayan, paketleyen efsanevi kötü. Yalnız son filimde ki uyarlamasının çizgi romanla pek alakası yoktur. O ne lan öyle kemal sunal filminde köy ağalarının giydiği kürklü pardösülerden giymiş yarı çıplak, mal mal dolaşıyor. Küçükken okuduğum çizgi romanlarda bir kapışmasında batman'ı dayaktan kırmadık kemiğini bırakmayıp, gotham'da bir gökdelenin tepesinden fırlatışı gözlerimin önünden gitmeyen bir sahneydi, Adama bak batman'i ne hale getirdi demiştim, favori kötülerimdendi... Sinema uyarlamasına bakıyoruz da Hem öyle devasal bir fiziği de yok, bane lan bu, ben hayvan gibi bir kas yığını, dehşet saçan bir cani bekliyordum. açıkçası hayal kırıklığına uğradım...
ne kadar bir nihilist olsada aslında komünist bir yanıda var.
tamamıyla ezik bir karakter gibi gösterilmiştir son filmde. yazık.
her ne kadar anarşist gibi görünse de anlıyoruz ki kendisi nihilistin dibidir.
nolan kardeşlerin eli değdikten sonra hakettiği değeri bulacağına inanıyorum.

http://www.vidznet.com/bl...ight-Rises-Set-bane-1.jpg

çizgi romandakinden daha iyi bi imaj çizmişler adama.
johnny deep in yeni joker olarak karşımıza çıkacağını okuduğum spoiler içeren sayfalardan sonra bane ile karşılaşmak biraz hayal kırıklığı yatarsa da merak ettiren serinin üçüncü filmi.