bugün

entry'ler (1266)

kaynarca

E-5 karayolunun ikiye böldüğü, Pendik’te yer alan muhit. Altı da üstü de eğitim, görgü seviyesi olarak yerlerdedir. Ruh sağlığınız açısından bir kaynarcalı ile asla ikili olarak bir konuda fikir alışverişinde bulunmanızı önermem.

manisalı

çok çok değişik algılara sahip farklı insanlardır. şu zamana kadar karşıma çıkan manisalıların hemen hemen hepsi çok ilginç insanlardı. kıraathane diye tabir edilen yerde maç izleniyor mesela. bunlar çekirdeği çok severler. çekirdekler çitleniyor ama kabuklar yerlere atılıyor. hatta kaldırıma atılıyor. 150 kişinin hepsinin aynı anda çekirdek çitlediğini ve kabuklarını hunharca yere attığını düşünün. kaldırımda bir anda kabuk dağları oluştu. yanımdaki arkadaşa bunun nedenini sorduğumda burada böyle olduğunu, kıraathanecinin temizlediğini ve kimsenin bunu garipsemediğini söyledi. bir de saat kavramı pek yok. gece sokakta gürültü yapan,bağıran çağıran pek çok insana da şahit oldum. gece 12 de balkondan halı çırpana bile şahit oldum. daha bunun gibi bir sürü gariplikleri mevcut. kimseye garip gelmemesi de ilginç. kanıksamışlar artık sanırım.bir de ilginçtir ki bir sokaklarda 5-6 tane kıraathane yanyana ve hepsi dolu oluyor genelde. bayanlar rahat geçemiyor, bakıyorlar. baya ilginç bir şehir. şehir değil de daha çok kasaba-köy gibi bir oluşum. manisalıların dünyası telefoncular- kuyumcular ile dolu "çarşı" diye tabir ettikleri 500 metre uzunluğundaki sokakta gidip gelmekten ibarettir. izmir'e bile çok fazla gidip gelmezler. izmir'i çok sevmezler. bu insanlarla sohbet etmeye, anlamaya falan çalışmayın. bir manisalı için zaman-mekan mevhumu yoktur. o her saatte her yerde herşeyi yapabilir.

sennheiser

Cx true wireless modelini kullanıyorum. ses çözünürlüğü çok iyi. Çok memnunum. Fiyatına göre bence müzik kalitesi çok iyi. Airpods pro almayı düşünenler var ise bu modeli de düşünebilir.

manisa

Şehir merkezi çok gürültülü. Özellikle yaz aylarında. Bazen insanlar çaresiz kalıyor. Çocuk ağlaması, birşeylerin yere düşmesi...vb. bunlara itirazım yok, fakat buranın insanı bilinçli bir şekilde, sanırım biraz da eğitimsizlikten dolayı da gürültü yapıyor. Gece saatlerinde evden kovası ile su indirip, müzik açarak araba yıkayanını, gece 02.00'da balkondan halı çırpanını bile gördüm. Sokak düğünlerini zaten artık standart hâle gelmiş. Buranın insanı için zaman mevhumu yok. Kural yok. Her saatte herşey serbest.

pendik

istanbul’da en çok sirkülasyon olan yerlerden bir tanesi. Kadıköy, Üsküdar’ı falan zaten geçtim de bir Maltepe gibi bile olamayacak bir yer. Çok fazla sirkülasyon ve göç olduğu için, istanbul’un diğer ilçelerine göre nispeten de ucuz olduğu için eğitim ve görgü seviyesi yerlerdedir. Genelde gebze’de ve civar yerlerdeki sanayiide çalışan hizmet personelinin ikamet ettiği bir ilçedir. Bazı mahalleleri var ki kabadayısı, serserisi boldur. (bkz: kaynarca) Ulaşım imkanları fena değildir. Metro, hızlı tren, feribot, havaalanı vardır, lakin seviye olarak pek değişmez. Yıllardır aynıdır. Hatta Sultanbeyli’den de göç alır. Azcık parayı bulan pendik’e gelir yerleşir.

manisali

çok çok değişik algılara sahip farklı insanlardır. şu zamana kadar karşıma çıkan manisalıların hemen hemen hepsi çok ilginç insanlardı. kıraathane diye tabir edilen yerde maç izleniyor mesela. bunlar çekirdeği çok severler. çekirdekler çitleniyor ama kabuklar yerlere atılıyor. hatta kaldırıma atılıyor. 150 kişinin hepsinin aynı anda çekirdek çitlediğini ve kabuklarını hunharca yere attığını düşünün. kaldırımda bir anda kabuk dağları oluştu. yanımdaki arkadaşa bunun nedenini sorduğumda burada böyle olduğunu, kıraathanecinin temizlediğini ve kimsenin bunu garipsemediğini söyledi. bir de saat kavramı pek yok. gece sokakta gürültü yapan,bağıran çağıran pek çok insana da şahit oldum. gece 12 de balkondan halı çırpana bile şahit oldum. daha bunun gibi bir sürü gariplikleri mevcut. kimseye garip gelmemesi de ilginç. Kanıksamışlar artık sanırım.bir de ilginçtir ki bir sokaklarda 5-6 tane kıraathane yanyana ve hepsi dolu oluyor genelde. bayanlar rahat geçemiyor, bakıyorlar. baya ilginç bir şehir. şehir değil de daha çok kasaba-köy gibi bir oluşum. manisalıların dünyası telefoncular- kuyumcular ile dolu "çarşı" diye tabir ettikleri 500 metre uzunluğundaki sokakta gidip gelmekten ibarettir. izmir'e bile çok fazla gidip gelmezler. izmir'i çok sevmezler. bu insanlarla sohbet etmeye, anlamaya falan çalışmayın. Bir manisalı için zaman-mekan mevhumu yoktur. O her saatte her yerde herşeyi yapabilir.

cahil ile edilen sohbet

Size tavsiyem şudur ki cahil insanın yanında kitap gibi sessiz kalın. Eğer olur da hata yaprsanız cahil insan sizi kendi seviyesine çekmeye çalışır, işte o an onun kazdığı kuyuya düşersiniz. Eğer bir şekilde bu insanlar ile aynı ortamda bulunmaya mecbur ediliyorsanız kitap gibi sessiz olun. Hatta imkanınız var ise mümkün olduğu kadar az konuşun. Çünkü sizi sinir ederler mutlaka.

hünkar mutlu

Gol anonslarında 50 defa gol atan futbolcunun ismini bağırarak söylemekten vazgeçmesi gereken spiker. Anlattığı maçların sesini kısarak izliyorum. Tahammül edilemeyecek derecede bir anlatımı var.

istanbul daki birbirine benzeyen semtler

kurtköy ile beylikdüzü genelde sitelerden oluştuğu için birbirine benzeyen semtlerdir.

pendik

Merkezi ve kurtköy tarafındaki sitelerden oluşan yerleşim birimlerinde yaşam kalitesi yüksektir.Aradığınız pek çok şeyi bulursunuz. insan kalitesi de fena değildir. Ama geri kalan yerleri, özellikle e-5 üstü mahalleleri ve kaynarca denilen bölgesini pek tavsiye etmem. (bkz: kaynarca)

ankara

Hakkında romantizm içeren bol miktarda entry görüyorum. Öncelikle başkent olmasaydı yozgat, çankırı, kırşehir gibi bir yer olacaktı, ki genel insan profili olarak bu şehirlerden pek bir farkı yoktur.

pentagram ın en güzel şarkısı

(bkz: lions in a cage)

babadan nefret etme nedenleri

Babamla ilgili bir tane iyi anım yok.

özel hayattan insan silmek

Ben çok sildim, hiç pişman değilim iyi ki de silmişim diyorum. Bir tane yavşak vardı. Buluşmalarımızda saati ve programı hep eşine ve çocuğuna göre ayarlamamızı istiyordu. Görüşme saatleri hep ona göre ayarlanacaktı. Ben tabii başlarda uyanmadım duruma. Sonradan bu yavşak iyi niyeti suistimal etmeye ve bokunu çıkarmaya başladı. Ben de aramadım- sormadım. Sonradak koptu gitti. insanlar menfaatlerine bakarlar. Gerçekten size değer veren, görüşmek isteyen arkadaşınız var ise, ne yapar ne eder fırsat yaratır, mutlaka görüşür. Bir ibnelik seziyorsanız silin gitsin.

kaç telefon değiştirdiniz

Genelde 4-5 senede bir değiştiririm. Samsung galaxy s3-iphone 6s- iphone xs max. Şu anda xs max kullanıyorum. 2 sene oldu. En az 3 sene daha gider.

çamçeşme mahallesi

Uzak durulması gereken bir yerdir. insan kalitesi ve seviye olarak baya aşağılardadır. Yolunuz düşmedikçe uğramayın mümkünse.

manisa

Şehir merkezi keşmekeş ve gürültülü çingene ve kürt mahallelerini barındıran bir şehirdir. Özellikle yaz aylarında bunların düğünleri, şamataları eksik olmaz. Polis, belediye falan da bunlarla uğraşmaktan bıkmıştır, yorulmuştur...vs. Çünkü laf dinlemezler, yasaklara uymazlar. Özellikle tevfikiye mahallesi ve alaybey tarafı gürültülüdür. Şehir olmaktan ziyade şehir olmaya çalışan büyük bir köyü andıran bir yerleşim birimidir. Kasabadan hallice diyebiliriz.

ankara

iç anadoludaki çankırı,kırşehir,yozgat gibi şehirlerden çok fazla göç alan şehirdir. Şive, tavır olarak sert, hatta bazı durumlarda da oldukça kaba, saba insanların ikamet ettiği şehirdir. istanbul ya da ege şehirlerindeki kibarlığı, naifliği bekleyenler beklediklerini bulamayabilir. Welcome to angara gardaş.

seat leon u itici yapan detaylar

By arabaya binen kişilerin kendilerini “volkswagen golf ile aynı arabaya biniyorum, daha ucuza aldım, eheheheeh” diye avutması. Halbuki leon ile golf ün sadece motor, şanzıman ve mekanik parçaları aynıdır. işçilik, malzeme kalitesi, yalıtım ve kalite olarak golf fersah fersah önde bir arabadır. Bundan dolayı leon’u “fakir golfü” olarak tanımlayabiliriz.

özel hayattan insan silmek

Aileniz dışında hiçkimseye güvenmeyin. Çevrenizdeki insanlar sizden sağlayabilecekleri çıkar,menfaat ve faydaya bakarlar. Bir insan gerçekten sizin arkadaşlığınıza değer veriyorsa her zaman yanınızda durur. Ama sizi kullanamayacağını, sizden menfaat sağlayamayacağını anladığında önce huzursuzluk çıkarmaya başlar. Ardından söylenmeye başlar. Bundan dolayıdır ki azıcık gözünüzü açtığınız zaman "Sen eskisi gibi değilsin, değiştin." derler. Bu tespitin altında asıl söylenmek istenen söz şudur: "Eskiden seni kullanıyordum.Artık eskisi gibi kendini kullandırtmıyorsun. Değiştin." işte böyle bir insanla arkadaş, dost filan olmayın. Direk siktiri çekin. Bir de her esprinin altında bir gerçeklik payı yatar bunu unutmayın.