bugün

entry'ler (751)

uludağ sözlük

12 senedir içindeyim. ancak son 5 yıldır pek uğramıyorum ne okumaya ne de yazmaya. 12 yıllık mesaj kutuma bir bakayım dedim. yüzlerce insanla mesajlaşmışım ve şu an neredeyse hiçbiri burada değil. şaşırdım mı? hayır.. ama eskilerden birini bulup konuşmak keyifli olurdu doğrusu.

3 dakikalık zevk için 35 video değiştirmek

(bkz: derdini sikeyim)

günün recep tayyip erdoğan repliği

"beni sıkıştıramazsın."

agacacikan keci

sene olmuş 2016 hala benimle konuşmayan yazar.

racing extinction

köpek balığı yüzgeci çorbasıyla tanışmamızı sağlayan belgesel.
görsel

mandaların söğüt dalına yuva yapamayacağı gerçeği

o manda başka mandadır. araştırmıyorlar efendim.

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/04/14/gun95.html

en yakındaki kitabın yazarı

anketçi remzi paşa.

değişik patron tipleri

paranoyak patron:
Çok şüphecidirler. Kendi yaptığı işlerin sürekli başkaları tarafından taklit edildiğini, hatta çalındığını veya çalınacağını düşünürler. Onlara göre kendi iş fikirleri paha biçilemeyecek kadar değerlidir ve tüm rakip şirketler onun fikirlerinin peşinden koşmaktadır. Şirkete gelen postacı, sucu, temizlikçi, elektrikçi vb. her türlü kişi rakip firmaların adamı olabilir; şirketten bilgi sızdırmaya çalışıyor olabilirler. Bu patronların en önemli özelliği yeni işe aldığı kişilere şüpheyle yaklaşmaları ve onların eski şirketleriyle bağlantılarının hala devam ettiğini düşünmeleridir. Sadece uzun süreli çalışanlarına güvenirler. Onun dışındaki herkese projeleri dışarı kaçıran kişi muamelesi yaparlar. Güvenmediği kişilerin internetini keser, bilgisayarlarına ağ üzerinde kısıtlama getirir, usb bellek veya cd kullanımını kasa üzerinden engelletir.

patronun söylediği unutulmaz sözler

"okulda size hiçbir şey öğretmiyorlar."

racing extinction

Belgesel nesli tükenen canlılar, ekosistemin bozulması, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi güncel sorunların tek kaynağının biz insanların önlenemeyen tüketim ve beslenme alışkanlıkları olduğunu ortaya koyuyor.
insan olarak düşüncesizce attığımız adımlar bugüne kadar hep doğal yaşamın yok olmasına sebep oldu. Pek çok canlı türünün yaşam alanlarını şehirleşmek için beslenmek için ve enerji için gasp ettik. Sadece bununla da kalmadık kurduğumuz sistem de çevreye ve canlılara zarar vermeye devam etti. Yaşam biçimimiz hem kendimize hem çevreye hem de diğer canlılara zarar veriyor. Böyle devam ederse hem gelecek nesillere bırakabileceğimiz bir dünya kalmayacak hem de gelecek nesillerin bizzat varlığı dahi tehlikeye girecektir. insanoğlunun tüm bunlara dur diyebileceğine dair şüphelerim var ama Racing Extinction'ı izleyip dünyayı iyi yönde değiştirmek isteyen insanların olduğunu görünce gelecek için az da olsa umut besleyebiliyorum.

ergen olmadığınızı 3 kelime ile kanıtlamak

janis joplin, woodstock

3 kelime ile yazarların hayatları

uyuşturucu, alkol ve seks.

alien covenant

yönetmenliğini ridley scott'ın yaptığı prometheus'un devam filminin ismidir. vizyon tarihi olarak ekim 2017 görünüyor.

http://www.imdb.com/title/tt2316204/?ref_=nv_sr_1

ridley scott

prometheus'un devam filmi olarak alien covenant'ı çekmektedir. 2017 ekim ayını merakla bekliyoruz.

zombiler

pek çok korku ve bilim-kurgu romanın-filmin ana konusunu oluşturan fenomendir. ölülerin dirilmesi üzerine kuruludur. bulaşıcıdır.
(bkz: zombi)

agacacikan keci

tam bir keçi.

sözlük yazarlarının en çok istediği şey

tanrı gerçekten varsa birinin onu yoketmesini istiyorum.

(bkz: mikhail bakunin)

türbanlı olup dudak büzen kızın amacı

(bkz: süslüman)

isengard anadolu da muhafazakar talan ve bilanço

"bir zamanlar yeşil ve latif olan bu yerlerin artık çukurlarla ve demir ocaklarıyla dolu olduğunu gördüm, isengard'da kurtlar ve orklar oturuyordu..." j.r.r. tolkien
sözleriyle başlayan ve yıllardır anadolu'nun nasıl talan edildiğini anlatan belgesel.

yazarların medeni halleri

(bkz: open relationship)