bugün

ocak ayinda atvde baslayacak olan dizidir. basrollerde nurgül yesilcay ve murat yildirim yer almaktadir.
bok gibi tanıtımları olan dizidir. Ne o öyle ''Efsane ATV'de izlenir'', ''Bir Efsane daha'' falan... Bir de örnek olarak ''Binbir Gece''yi vermişler. *
tipik kavruk bir adam olan murat yıldırım ile nasıl efsane olacak çok merak etmekteyim. yani sokakta görsen uff adama bak şiir gibi diyebileceğin bir tipi yok. başrolde alelade bir adam. öyle akıllara zarar bir oyunculuğu da yok adamın. nurgül yeşilçay ın fanlarına güveniyorlarsa rating sıralamasın da en fazla bir kaç hafta ilk on da olur diyorum.
atv'nin yeni yıla yeni dizi politikasının eseri olan dizi.
bir başka töreli, beşik kertmeli zottirik yapım daha. ulen hala bu projelerden ekmek yeniyor ya ona yanarım.
feride çetin'e senin bu gudik senaryolu yapımda ne işin var demek istediğim dizi. sen nazanım dın benim. ühü.
jipler, ağalar, töreler, silahlar ve tek çatı altında yaşayan kalabalık aile gibi türk dizilerinin vazgeçilmezlerini barındıran yeni dizi.

(bkz: ağalı cipli töreli türk dizileri)
nurgül yeşilçay'ın, tuba büyüküstün'den sonra murat yıldırım'a hiç ama hiç yakışmadığı dizidir.
Efsane diye yutturulan dizidir.
Nurgül dizideki genç bir kadını oynayacağına, Aşk-ı Memnu da Firdevs'i oynasın. Hiç ama hiç yakışmamış rolüne.
Dizi çok kötü , senaryo bir kaç yapımın karışımı olarak sunulmuş karşımıza. Beğenmedim ama eminim türk izleyicisi çok beğenmiştir. Her kötü yapıma ölen biten bir toplum olduğumuz için.
(bkz: asmalı konak)
(bkz: binbir gece)
(bkz: unutulmaz)
(bkz: küçük kadınlar)
(bkz: arka sokaklar)
(bkz: aşk ve ceza gibi fuchs ve ceza)

vesselam...
şahit olduğum sahneden geçen sözler:

- o biraz geri kafalıdır şekerim nişanlısıyla aynı evde kalmıyor.
+ aa gerçektenmi ne garip. demek nişanlınla beraber yaşamıyosun (inanılmaz bir şaşkınlık) * * *
berbattır. boşyere zaman kaybedilmemesi gereken dizidir.
atv'de sabah akşam reklamı yapılmış ve sonunda ilk bölümü yayına girmiş dizi. uğruna canım ailem'in yayın günü feda edilmiştir, bu duruma ne kadar sövsem gene de azdır. ama şimdi bu sayıp sövmeyi bir kenara bırakacağım.

üzülmeyerek söylüyorum ki; gene ve gene tutmayacak atv dizisidir (bir kere senaryo feci halde bayat!). evet üzülmüyorum, çünkü atv bunu hakediyor. zart zurt dizi yayına sokup kaldıran, yayın gününü değiştiren, hatta bazı dizilerin sonunu bile getirmeden bitiren bir kanal bunu gerçekten hakediyor.

atv ne kadar bu dizinin tekrarını yayınlayıp dursa da, reklamını yapsa da, tutmaz.
nurgül yeşilçay'a mı güvendiniz de canım ailem'i uğruna feda ettiniz acaba? eğer öyleyse, özcan deniz'in dizisi de zıçmış durumda şu an. bekleyip, göreceğiz.
tam anlamıyla bir komedi dizisi. ciddiye alınıp seyredilecek türden değil. zaten ilk bölüm murat yıldırım'ın kolyeye bakmasıyla geçmiştir.
"mature" olgusuna parmak basan dizidir. (bkz: murat yıldırım) (bkz: nurgül yeşilçay)
--spoiler--
+ kızım evlenmeden verme tamam mı ?
- yok baba, evlenmeden deldirmem bu zarı, gözün arkada kalmasın.
+ biricik kızım benim, göster ama elletme öğren bunları.
--spoiler--

böyle dizi mi olur lan, hem de türk dizisi ha ?

(bkz: bsg)
dizinin ilk bölümünde olayın geçtiği yerler altta yazıyla belirtilme gereğinde görülmüştür. yok van, yok istanbul, yok bodrum. neden böyle birşeye gerek duyulur anlamam.

biz salağız olayların geçtiği yerleri anlayamıyoruz sanki. pek çok dizi var böyle farklı kentlerde farklı sahneleri olan ama kimse yazıyla belirtmiyor.
nerden nereye dedirten dizilerin son halkası.

150 bin dolara bir gece, amcanın karısına bafi kuzene nikah, intikam için bekaret verme.

ulan temel ile fadime vardı, süper baba vardı, ali haydar usta vardı, benim adım cemil vardı, ne bileyim memoli bile daha izlenirdi en azından böyle çökük mevzular yoktu.
atv nin berbat dizi yayınlama halinin son halkası. bilindik ve bu güne kadar ilgi görmüş dizi senaryolarını söyle bir karıştıralım ( töre, namus, imkansız aşk, ahlaksız teklif)ortaya atalım tutar mantığı ile çekilmiş dizi.
babaların kızlarının kafasına sıktığı klişe ötesi töre manyağı rezalat dizidir.
atv dizilerine yine nefis bir örnek.. Ezelin bu kanala geçmiş olması hala içimi acıtıyor. artık atv dizileri - ezel diye bahsedicez heralde bu tarz dizilerden.

herşeyiyle berbat bi' dizi
çok fena patlayacağını düşündüğüm dizidir..en başta başrol oyuncularının birbirine hiç yakışmadığı bir durum söz konusudur. konusuna hiç değinmeye bile gerek yoktur.murat yıldırım çatır çutur harcanmıştır. yazık olmuştur.
yeniden bir asmalı konak yaratmaya çalışan yeteneksiz dizicilerin atv'de yayınlanan işidir efendim.
nurgül yeşilçay ın asmalı konak tan bu yana yaşlanmadığını düşünen yapımcıların onu murat yıldırım a partner görmesi gafletinde bulunduğu dizidir. dün gece ilk kez izlediğim bu dizide yine bir ahlaksızlık örneği çok normalmiş gibi yedirilmeye çalışılıyordu. nurgül yeşilçay aldatılmıştır kendisini aldatan nişanlısı ondan özür diliyor bizim kızımız cevaben şöyle diyor; senden sonra naptım biliyor musun bir bara gittim ve ilk tanıştığım adamla yattım. evet akabinde ilk geceden hamile kalıyor(oha diyoruz önce) ve kendisini adete iftiharla destekleyen annesiyle beraber(yine oha diyoruz) bebeğinin ilk ultrason fotoğraflarına bakıyor.
acaba ezel bu akşam mıdır diye bakınırken takılıp kaldığım, neymiş diye bakarken 10 güzel dakikamı çalan, bir zamanlar ekranları işgal eden asmalı konak'tan araklanmış gereksiz yapım. ezel gibi izlenebilecek tek türk yapımı dizi ile aynı kanalda olması bile can sıkıcı...
"aşirette devlet biziz" diye bağıran bir hanımağanın olduğu bir dizi. devlete ayarı fena vermiş dizidir. bence aşiret açılımı lazım bu devlete.