bugün

başarılı genç yönetmen çağan ırmak tarafından zirveye çıkartılan dizi, çağan tarafından çekilmeyen sinema filmi ile sona ermiştir.
özcan deniz ve nurgül yeşilçay ın başrollerinde oynadığı, zamanının en iyisi olduğu idda ediliyor idi.
özcan deniz'in dün bokken bugün kokmasına sebebiyet veren, illet dizi. allahtan bitti de kurtuldukdur.
dizinin finalini sinema salonlarına yaparak izleyici çekmeye çalışmalarını etik bulmadığım...türk sineması için yüz karası bir film...
halen final bölümü turk televizyon tarihinin macları dışında * en çok izlenen (%84 izlenme payı) yapımıdır
türkiye'nin gelmiş geçmiş en salak dizilerinin milatı olmuş dizi. aşiretti, köydü, aşktı, ottu, boktu diyerek millete iyi gaz verdiler.
özellikle ilk birkaç bölümü süppper olan dizidir.sonrasında biraz boka bulaşmakla birlikte ki sürekli kendisini tekrar etmiştir,sonradan yine toparlanmıştıriFakaaaat filmi....
ilk 15 dk.sında -çok ciddi olarak söylüyorum- 'şakaaa' diye bir ara verilip tekrar başlanacağını düşünmeme sebep olan gösteri rezilliğidir.
uyuz olduğum bir diziydi. okulda ertesi gün herkes iki üç kere diziyi anlatırdı. tekrar tekrar dinlerdim ayrıca arkadaşlarım izliyor diye aaa aaa diye arada salladığımı düşünsünler diye tepki verirdim. oyuncuların okulumuza geldikleri zaman gösterilen sahnelerin bile kaçıncı bölüme ait olduğunu bilen arkadaşlarıma şaşırarak bakardım. bir yıl daha olsaydı arkadaşlarımı bırakırdım. * filmi diziyle çok alakasızmış. * *
Şu günlerde tekrar yayınlanan başrolünü başkasının sesi ile ağa rolünü yapan Özcan Deniz ile onun karısını oynayan Nurgül Yeşilçay paylaşmaktadır.Aslında *güney doğu anadoludaki sorunlara parmak basmaktadır.Özcan ile Nurgül paso sevişir.
(bkz: eski dizilerin yeniden yayinlanmasi)
yurdum insanın dizi manyaklıklarından bir dizi.
bir dönemin en çok izlenen dizisi.herşeyiyle süperdi.sağolsun 'çağan ırmak'. yalnız o dönem sevgilimle az kavga etmedim bu dizi için.
(bkz: konaklı dizi)
bir tarafı kalkmış özcan deniz'i seven, salyaları akan kızlar tarafından televizyonun içine düşecekmiş gibi izlenen televizyon vakasıdır.
(bkz: sıla)
bir yöredeki toplantılara ve özel günlere (bayram seyran gibi) ev sahipliği yapan, o yöredeki en ihtişamlı eve verilen isim. aksine evi sarıp sarmalayan bir asması olmak zorunda değildir.
bizden bir dizidir. diğer türk dizilerine benzemez. bölüm sonlarında, başlarında hep bir olay oluyor ve insana gına getirmiyor, süründürmüyor. baş döndürücü dicle karakterini hiç saymıyorum bile.
acı hayatın sona ermesiyle reytinglerinin düşüşünü engellemek isteyen show tvnin yeniden hayata geçirerek reyting toplama aracı olarak kullanacakları dizi. şimdilik kesin bir şey söz konusu değil; fakat yapımcılar gerekli temaslara geçmiş bile. aynı yemeği ısıtıp ısıtıp yemekten bıktık usandık artık! her şey tadında güzel. ölüyü diriltmek niye yepyeni projeler üretmek dururken? pardon, zorunuza gider sizin, kolaya kaçmak dururken..
allahım bu azap ne zaman bitecek
show tv nin tekrar çekmeyi düşündüğü, 4 5 sene önce atv de yayınlanan, lanet olasıca, boynu devrilesice türk dizi filmlerinden biridir.
(bkz: asmalı konak pusu)
tekrardan çekileceği konusunda rivayetler olan,hatta bir süredir tv'lerde nurgül yeşilçay yerine konağın yeni gelini olarak naz elmas'ın oynayacağı yönünde haberlere yer verilen,zamanının en iyi tv dizisi.ama nurgül'süz başarı yakalayabilir mi ya da insanlar bu kadar benimsedikleri bir aşkta yeni bir geline yer verir mi orası muamma.
bbg'nin * dönüş haberi ardından bu dizinin dönüşü. galiba insanlar yaratıcılıktan iyice uzaklaşmaya başladı. ayrıca bir demet tiyatro'da dönüşünün fiyaskoyla sonuçlandığı unutuluyor galiba.

umarım bu dizi tekrar yayınlanmaz yalandır. fiyasko bir filmden sonra hala izleneceklerini düşünüyorlarsa ve de izlenirlerse ben hiç bir şey bilmiyorumuş demektir.
nurgül yeşilçay ve özcan deniz'in başrollerde yer aldığı üniversitreye başladığım yıllarda ellerimizde cips ve kola ile ertesi gün sınav varmış,ödev yapılacakmış demeksizin asmalı konak izleme günleri düzenlediğimiz döneminin başarılı dizisi.
Tartışma götürmez biçimde,senaryosu Six feet under dizisi'nin türkleştirilmiş ve budanmış bir kopyasıdır(yada uyarlama diyebiliriz).Bugüne kadar bunun farkedilmeyişi yada dillendirilmeyişi şaşılacak şeydir.Çünkü bu diziyi yazanlar sonraları Türkiyenin önde gelen senaristleri arasında yerlerini almış ve yüzleride hiç kızarmamıştır yüzlenmediklerinden dolayı.Esinlendik denildiği takdirde 'e ama iyi bir iş çıkarmışsınız sonuçta' denebilecekken,seyirciyi ve yapımcıyı aptal yerine koydukları için insan biraz öfke duyar.
Peri Bacalarını görmek için gelmeyen yerli turistin, Özcan Deniz'i görmek için geldiği filmin çekildiği mekan.