bugün

entry'ler (2471)

dünyanın yarısı açken yılbaşı eğlencesi yapmak

kapitalizmin en vahşi mecrası olan sanal alem kullanıcılarının samimi olmadığı eylem.

sagopa kajmer

yılbaşı yorumuyla insana ders(!) veren bir rap üstadıdır(!)
*
--spoiler--
''yılbaşı kutlamamak aptalca ve saçma gelebilir,bu kişilerin kendini bağlar. dileye...n çam diker dileyen noel baba olur beni bağlamaz. ama bir insan ben müslümanım diyorsa onu elbette bağlar. din babanın ahırı değil ki istediğin keçiyi otlatasın.

noel bizim dinimiz olan islamın nişanı ya da bayramı değildir. hz isa aleyhisselam'ı canımızdan çok severiz lakin onu bizim sevmemizle bu işin bir alakası yok, biz tüm peygamberleri canımız bildik. lakin hristiyanlar allah çocuk sahibidir dediler ve isa hazretlerine iftira attılar. rabbimizin buğzettiği, gazaplandığı göklerin ve arşı ala nın titrediği bu durum karşısında saat 12 nin gelmesini ve göbek atmayı hindi kesmeyi bekleyemeyiz biz.en azından benim öyle bir beklentim yok. onlar benim peygamberimi tanımadılar, kitabımı da kabul etmediler,benim peygamberime çirkin bir karikatür ithaf edecek kadar ileri de gittiler, hala irak'ın durumu gözler önündedir...

''ben yeni bir yılı kutluyorum noeli kutlamıyorum'' diyorsunuz. ama o zaman müslümansan hicri takvime göre kutla, o gün hindi kesme çam devirip noel baba saçmalığına girme. baba-oğul-kutsal ruh inancını benimseyenlerin geleneklerini, bir papazın çıkardığı sevgililer gününü ve diğer bilmemne günlerini ben kutlamıyorum. ne anneler günü nü ne de babalar günü tanımıyorum, kutlamıyorum. ''eh fena mı olur annene hediye alırsın hatırlamış olursun'' diyenler olabilir, onlar kendileri öyle yapsın.

bence o günlerde insanlar çok yapmacık oluyorlar. ''bak sana neee aldııııım'' hadi yaaaaaa ne gerek vardı''. islam'a göre anne baba hakkı en üst düzeydir, bir günle o değere kimse karar veremez, her güne yaymaktır mağrifet. hele de o günü papazın biri icad ettiyse. tabi şimdiki amerikan sineması çok tatlı geliyor insanlara. noel baba geliyor felan ''ho ho ho ben geldim'' bizim müslüman da ''aaa noel baba ne getirdin bana?'' ''sana bir çuval dolusu ateş getirdim yak yak dur kendini''.
--spoiler--

yılbaşında evde anne babayla çay içmek

gençken ısrarla yapılması gereken eylem. çay içmek enteresan olmuş ama aileyle geçirmek hoş bir eylem. özledik.

yılbaşında televizyonun insana verdiği hüzün

televizyon canavarının büyümesiyle doğru orantıda hüzündür. yılbaşında televizyon seyretmek*hayatın en büyük zevklerinden biridir aslında. ancak;

eskidendi...

eskiden televizyon kanalları birbiriyleriyle yarışır dururdu. kimin hangi şarkıcıyı ekranlara çıkaracağını günler öncesinden öğrenirdik. şarkılı türkülü programlar seyrederdik. beğenmediğimiz bir şarkıcı çıktığında bir başka kanala geçer orada alternatif bulurduk. televizyon açık olurdu ancak eş dost herkes sohbet eder eğlenir güler, bir şeyler paylaşırdı. televizyon fondan gelen ses olurdu.

ama şimdi;

herkes program, dizi yarışına girdi. diziler yılbaşı özel programları hazırlıyorlar. herkes pür dikkat televizyon seyrediyor. arkadaşlıklar sohbetler televizyonun esiri oluyor.

2011 yılının tek cümlelik beklentisi

millet sadece aklını kullansın gerisi gelir zaten.

yaran pazarcı lafları

- parça yok bende abla ben zaten parçalanmışım.

yaprak dökümü

senaristlerinin mahkemede katiplik yazdığı dizidir. e hakları 174 bölüm yazdılar. bir bölümde görünsünler. ama kamera o kadar yakınlaştırılmaz ki. gören de katipler başrol sanır.

- hey hey bize bakın biz yazdık bu diziyi

havası verdi*

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

küfür ve argo nun önlenemez yükselişi. argo bir sanattır. ancak yerinde kullanıldığı zaman. küfür ise ahlaksızlıktır. sözlükte küfür kullanma çılgınlığı özel mesajlara da taşmış durumda. çok şükür ki cüretkar yazarımız şahsa yönelik bir küfür kullanmadı. tatsız şeylerin yaşanmasına gerek yok...

yılbaşı kutlama saçmalığı

yılbaşı ve noel arasındaki farkı bilmeyen yazar saçmalığı.

yaprak dökümü

belki bir kesime bıkkınlık veren dizidir. sözlüklerde pek tutulmadığı görülüyor; ikinci sınıf tanımlarla

- döküle döküle bitmeyen dizi

sözlüklerde yerini alıyor. *
0-25 yaş arası insanların yaprak dökümü'nü heyecanla, merakla izlemesini beklemiyoruz. bu dizi zaten hikayesi bakımından belli bir yaşa gelmiş insanların hayatlarını anlatıyor.

17 yaşında biri şevket in dramını nasıl anlayıp, onu izleyebilir;

21 yaşında bir kadın nasıl fikret in acılarına ortak olabilir...

5 yıldır çarşamba günleri reytinglerde birinci olan share'de yüzde 40 ın altına düşmeyen bir diziye haksızlık edilmemeli. çevrenizde ne insanlar vardır içine ata ata o karakterlerin hikayesini seyretmektedir. elbette televizyonun vahşi istekleri dizileri çekilmez kılıyor; ama ana hikaye ekseninde düşününce yaprak dökümüne biraz insaflı olmak gerekir.

bu dizinin sadık bir izleyicisi değilim. ama hem mesleki merak, hem de bir marka olmuş dizinin finalini seyretmek için bu gece kanal d de yaprak dökümü final i seyrediyor olacağım.

fiat palio

(bkz: uçan teneke)

öyle bir geçer zaman ki

her konuda yardıma koşan kanun adamı ahmet,

- arama izninizi görelim,

- burası jandarma bölgesi arayamazsınız

nafakayı ödemediği takdirde ali'nin başına neler geleceğini niye anlatmıyorsun cahil(!) berrin ve cemile ye...

caroline, ablacım ilk defa küfürü ve alkışı aynı andan aldın benden. caroline; yani wilma elles'in akşam yemeğinde ali'ye bağırıp masaya vurduğu sahnede çok başarılıydı. hiddeti gözlerinden fırlıyordu.

son olarak dizinin tüm ekibine bir çift lafım var. hem de hepsine. öyle bir şey yaptınız ki her hafta dizi kritiği yapar olduk. millete gülerdik, biz bu hale düştük. aferin size.*

güne süper başlatan şarkılar

marc anthony - you sang to me

kağıt evler

nedendir bilinmez ama d&r da fiyatı 9.90'a düşen emre aydın albümüdür.

edit: entry girerken lütfen önizleme yapın. *

türkiye ye sosyalizmi getireceğim

(bkz: ortanın solu moskova nın yolu)

chp nin mutlu noeller afişi

chp nin kabullenmediği afiştir. kim nasıl ne zaman astı belli değil. ilçe yöneticileri kabul etmiyor. belli kesimin adice saldırılarından birisiyle daha karşı karşıya kaldı chp.

öyle bir geçer zaman ki

konusuyla oyunculuklarıyla konuşulan dizi. ancak yapım ekibini konuşan yok. dizinin çekimi çok başarılı. sinematografik açıdan oldukça iyi. resimler görüntüler sahne bütünlüğü ve tabi müziklerin yerleşimi. yönetmen zeynep günay tan ve ekibini tebrik ediyorum.

boş vakitlerinde zevkine entel dövmek

hayırlı davranıştır. zira entel, entelektüel olmak için çaba harcayan kişilere denilir. entelektüel olmaya çalışılmaz; belirli birikimlerle kendi kendine olan bir durumdur.

sözlükteki frankfurtlular

(bkz: heidi)

(bkz: clara)

pink martini

(#10231300)