bugün

istanbul'un karşı tarafında *bulunan, edirne'ye giderken sağda diye tarif edebileceğim ilçe.
bu guzide ilcemiz, zamaninda bastan basa ormanlikmis. zamaninda derken, daha 70lere kadar. av mekaniymis burasi istanbullularin, tabi sonra dengesiz sehirlesmenin kurbani oldu. marmara'yi seyredebildiginiz guzel soteler haric, tatsiz bir yerdir. pek hazz almadim orada gecirdigim gunlerden yani. bi de buranin bi belediye baskani vardir ki ayri bi baslik hak ediyor. adini bilen acsin. bana hep (bkz: selami ozturk)u hatirlatmistir nedense...
(bkz: istanbul universitesi)
belediye başkanı (bkz: mustafa değirmenci) dir iki dönemdir.
güzel cafeleri ve barları olan depremden sonra kendine anca gelebilen güzel bir ilçe
istanbula uzak edirneye daha yakın ama haritada istanbula baglı olarak gecen güzide bir ilce.
hava durumunu gördükten sonra sayıdan 5 derece çıkartılır,öyle giyinilir sonra avcıların yolu tutulur.buz gibidir. *
depremden baya etkilenmis semt.
"avcılar'ı istanbul'un parlayan yıldızı yapalım" sloganına sahip ilçe.okul amacıyla günde 4 saatini vakti zamanında git-gel'e verenlerin zihinlerinde a(v)cılar olarak yer bulmaktadır.
ambarlı sahiline sahip depremle birlikte bunalıma giren depremden sonra ev fiyatlarının 10 milyardan başladığı daral getiren istanbul'un bükreşi.
hem denizi,hem gölü olan, 15 yıl öncesine kadar denize girebildiğimiz, depremden çok fazla etkilenen * ama çok hızlı toparlanan, istanbul'un Parlayan Yıldızı olan ilçemiz.
(bkz: bulgaristana giderken sağda) şeklinde tanımlanabilinesi semt.* *
istanbulla pek bir alakası olmayan catalca ve edirneye daha yakın olan ilcemiz.
şehir merkezine abartıldığı kadar uzak olmayan, bakırköy gibi bi merkezden 7-8 km* uzaklıkta olan ilçe..yolun boş olduğu durumlarda bakırköye varmak 10 dakika sürmezken çoğunlukla trafiğinden dolayı yarım saati bulmaktadır.
Olası bir depremde istanbul'un en riskli yeri olarak gösterilmesine rağmen '99 depreminden bu yana konut ve nüfus sayısını üç misli arttıran ilçe.
kırmızı başlıklı kızla babaannesini kurdun midesinden çıkarıp içini taşla dolduran kahramanlar..**
teşbih edersek cehennemin dibidir.
su an susuzlukla bogusmakta olan ilçemizdir.. * *
yalancılıklarıyla ünlü hoby sahipleridir.
Topkapıya 18 km uzaklığında.istanbul'un parlayan yıldızı oldukdan sonra Türkiye'nin paraylayan yıldızı olamaya çalışan.Chp Partisinin yönetiminde olan.Sahili,sokakları yenilenen yeni ev fiyatları merkezde 100 milyardan başlayan, Her türlü ulaşımın sağlandığı,Ramazanda marmara caddesinde iki katlı ahşap evler şeklinde sabit pazarı kurulan, okulları,evleri,cafeleri,insanlarıyla istanbul'un en güzel ilçelerinden biri.Gelişmiş olduğundan dolayı istanbul dışı olarak nitelendirilmesinin birşey kaybettirmediği yerdir.Çünkü herşeyi bulabileceğiniz yerdir.
denizköşkler, (bkz: ambarlı), (bkz: merkez), (bkz: gümüşpala), (bkz: cihangir), (bkz: üniversite) mahallerini bulunduran ilçemiz.
istanbul'un bana göre en nezih ilçesi. istediğiniz zaman manitanızı alıp marmara denizine karşı birer sıcak çay içebilir, isterseniz göl kearında bir ağacın aldında romantizm yapabilir, arkadaşlarınızla kahveye gidip batak oynayabilir; ama bunları yaparken kendini bilmez 2-3 tane dandiriboktan kişilik tarafından rahatsız edilmezsiniz.Rahatsınızdır.
istanbul üniversitesi avcılar kampüsü'nü bünyesinde barındıran, bu sebeptendir ki esnafının, tüketim canavarı öğrencilerden dolayı yüzünün genelde güldüğü bir ilçedir.

marmara caddesi adı altında istiklal caddesi' nin yandan yemişi tadında, araç trafiğine kapalı güzel bir caddeye sahiptir.
istanbulun çilesinden ve gürültüsünden uzak devamlı büyüyen suç oranlarında istanbulun en az istatiğine sahip ilçesi.
altına yazılan entryleri görünce oturup bir sigara yakasımın geldiği* güzel bir semttir lakin avcılar için edirneye daha yakın diyen arkadasları, hafta içi hergün şişliden hadımköye otobüsle, okumak için giden bir öğrenciye*araba alalım kampanyasında bir araya gelmelerini rica ediyorum.**