bugün

genelde öğrencilerin hep şikayet ettiği ama kim ne derse desin sevdiğim kampüs
normalde bayazıtta okudugum halde 1ders için yazın sıcağında 3 4 defa gidip lanet ettiğim mekan.
üniversiteyi istanbul dışındaki şehirlerden tercih eden öğrenciler için büyük bir hüsran olabilen kampüs..çünkü şehir dışından tercih yapan öğrenci o ihtişamlı kapıdan üniversiteye girmeyi en azından yemeğini orada yemeği beyazıttaki eylemlere katılmayı katılamasa bile o eylemleri izlemeyi hayal eder..birde bakar ki dağın başına çorak bir araziye gelmiş..off çok kötüdür..
(bkz: salim özçelebi)
(bkz: serdar barış)
(bkz: ergin kısakürek)
(bkz: kirkor yalçın)
(bkz: talat fırlar)
(bkz: süha taşköprü)*
mühendislik giriş kapısı yıkılmış durumdadır.yol okulun içine katılacaktır.güvenlik adı altında kimlik kartı gösterimi mecbur kılınmıştır ve okula her giriş çıkışta,fakülteye her giriş çıkışta öğrencilere cep ve cüzdanlarından kart çıkarttırma gibi yaratıcı işkenceler uygulanmaktadır.
Allah'ın unuttuğu nedense öğrenci milletine işkence etmek için o kadar uzağa oturtulmuş fakülteler birliği olup hayvanat bahçesi görevi gören ama çocukların*ilgisini çekmeyen lanet olası soğuk kampüs...
göl'e * kıyısı olduğu için bahar ve yaz aylarında derslerden kaçmamıza sebep olan kampüs.
bünyesinde yer alan veterinerlik fakültesi'nde hayvan iskeletlerini gördükten sonra uzaklığı ,doğayla ve hayvanlarla fazla iç içeliği nedeniyle tercih edilmemesi **gereken kampüs.
gayet hoş festivallerin ve konserlerin düzenlendiği kampus. Kim ne derse desin, binaları kötü olsada burda okuyan arkadaşlar değerini bilmelidirler. Önünde o iğrenç kavşak inşaatı vardı. ya yanlış hatırlamıyorsam, birde gondol vardı içinde.
An itibariyle içerisinde büyük bir çalışmanın olduğu,iş makinelerinin bulunduğu,toz toprak içindeki kampüs.
"bulgaristan'a giderken sağda" diye tarif edilebilecek kampüs.
edirne sınırın da bulunan geri dönerken, istanbul il sınırı tabelasını görebileceğiniz kampüs * *
aynı üniversite'nin merkezinin beyazıt'ta, orman fakültesi'nin büyükdere-bahçeköy'de olduğu düşünüldüğünde, avcılar kampüsünün ne kadar uzaklarda olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.
şu anda okumakta olduğum ve hakikaten gşderken soğuktan zangır zangır titrediğim mekandır. Ama genede çok seviyorum. Önümüzdeki 5 seneye rağmen...
Yağmurun yağması ile toz toprak yığınının yerini çamurun aldığı,çamurlara bata çıka fakültelere ulaşılabilen kampüs.
istanbul üniversitesi'nin görüp görebileceği en güzel EGITIM binaSINA SAHIP OLAN KAKTUS.

(bkz: istanbul üniveristesi ulaştırma ve lojistik yüksekokulu)
-nerde okuyorsunuz?
-istanbul üniversitesi "acılar" kampusunde...
gibilerinden esprilerin yapıldığı,muhtemelen altı senemi geçirmiş olacağım herşeye rağmen güzel yad edilecek eğitim-öğretim mekanı.
15 bin öğrencinin bulunduğu,her sene biraz daha göle doğru kaydığı rivayet edilen,içinde hayvan hastanesi ve kosgeb gibi binaların da bulunduğu,kapısı olmayan korkutucu kampüs.
yurtlarına dışardan adam sokmanın son derece kolay olduğu kampüs.

dikkat! at çıkabilir!
gelen rektör giden rektörü aratır tabirinin en uygun olduğu üniversite.
alanının büyük olması nedeniyle yürümenin yorduğu yer.
istanbul üniversitesi'nin yaz şenliklerinde şarkıcıları ağarlayan kampüs. ama ona göre herhangi bir ulaşım pek düşünülmemiş. büyük alanı olan ama değerlendirelemeyen kampüs.
göl tarafının özellikle çok rüzgarlı olduğu, şemsiyeleri geçtim ağaçtan dalların kopup havalarda uçuştuğu, şimdi de yol! yapım çalışmaları yüzünden kaldırım taşlarının üzerinde cambaz gibi yürümeye çalışan öğrencilerin bulunduğu yer.
sonunda mühendisliğin olmayan kapısının önünde avcılar edirne tabelalarını alt alta görmeye de muvaffak olduğumuz okul.devamlı inşaat halindedir.hatta son projeler ışığında şu anda okulun içinden yan yol geçmektedir.
bulgaristan dan gelmesi anadolu yakasından gelmekten daha kolay olabilicek yerleşke.