bugün

belediye baskanlıgını mustafa sarıgülün yaptıgı gercekten güzide semt.
(bkz: teşvikiye)
(bkz: feriköy)
(bkz: mecidiyeköy)
(bkz: halaskargazi caddesi)
(bkz: harbiye)
(bkz: maslak)
(bkz: fulya)
(bkz: kuştepe)
istanbul'un 32 semtinden biridir.
istanbulda ki geliri en fazla olan semtlerden biri..
gece nüfusu gündüz nüfusundan az olan eski istanbul ilçesidir.
tinerci yuvası. eskiden de hiç sevmezdim hala sevmem. tükan burda olmasa hayatta uğramam. hatta 20 yıl uğramasam bi gıdım özlemem. bana kazandırdığı tek şey sağımdaki solumdaki façalar. bi de fena racon keserim ayıptır söylemesi. sözlükteki kızlara da selam ederim unutmuşum.
ankara'nın ilçesel versiyonu gibi gelmiştir hep bana. ankara gibi grilik, sıkıcılık, basıklık, tatsızlık barındırsa da tek bi farkı vardır. bilirsin. deniz az ötededir. gitmek istersen gidersin.
tam göbeğinde cevahir adı altında kocaman, saçma sapan bir bina bulunan, trafik, keşmekeş, hırsızlık vs. merkezidir. insan kalabalığı da cabasıdır. genelde başka yerlere aktarma yapmak için kullanılan bir güzergahtır.
metrobüs hattının da üzerinden geçmesiyle istanbul'un merkezi haline gelmiş yerleşim merkezi, ilçe. metrobüs, metro ve otobüs seferleri sayesinde istanbul'un her yerine neredeyse yarım saatte gitmek mümkün.
eski ve yeni belediye başkanı mustafa sarıgül olan, istanbul'un önemli ilçelerinden biridir. ayrıca istanbul ilçeleri içinde geliri en fazla olandır.
mustafa sarıgül sayesinde bütün okulları yenilenmiştir. sadece iki okulu kalmıştır. bunlardan biri mecidiyeköy lisesidir. o lise de bu yıl yenilenecektir.
istanbul'un en az kitabevi olan büyük ilçelerinden biridir.

(bkz: kadıköy)
(bkz: beşiktaş)
(bkz: beyoğlu)
(bkz: bakırköy)
büyük şehrin kaosunun en fazla yaşandığı ilçedir kanımca.Şehir yaşamını sevenlerin sınırları içinde yaşaması gerekendir...
istanbul'un kuzeyinde maslak'a da sahip, gayrettepe ile beşiktaş'a komşu, eskiden kağıthane'ye de sahip olan, istanbul'un gündüz finans merkezi, gece tenha arka sokaklarına sahip ilçesidir. gündüz milyonlarca insan vardır bu güzide ilçede. kuştepe, dolapdere, feriköy, izzetpaşa gibi çok ilginç yerler de şişli ilçe sınırları içinde bulunur.
istanbul un merkezidir.
metrobüs seferleri sağolsun istanbulun ana semtlerinden biridir. ayrıca yarım sene sonra yaşayacağım yerdir. heyecanla bekliyoruz. *
bomonti,pangaltı,kurtuluş ...

çok özlüyorum.
zengin olunursa nişantaşı'nda bahçeli ev hayal edilen ilçe.
çocukken istanbul'un şiş kebabıyla meşhur bir semti sanırdım.
nefes almakta zorluk çekilen ilçemiz. allah tan ecnebi kardeşlerimizin haç işaretli mezarları var da nefes alabiliyoruz..
sarıgül de olmasa dünyanın en güzel arabistanı'dır.
*
Mustafa Sarıgül'ün belediye başkanlığını yaptığı istanbul'un bir ilçesidir. gündüzleri kalabalıktır ve tam bir kaos vardır. geceleri ise özellikle harbiye travesti yuvası olan bir yerdir.
çok kozmopolit o kadar kozmopolit ki bu kadar olur daha da olmaz!
istanbul'un en sevdiğim ilçesi. niye?
medeniyet başkenti gibi de ondan.
*
cumhuriyet bayramında destan yazan kenttir.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/%C5%9Fi%C5%9Fli/