bugün

Siyasal bilgiler, hukuk, iletişim ve eğitim fakültelerini bünyesinde barındıran yetiştirdikleriyle kıyaslanmayacak kadar küçük olan ankara üniversitesi kampüsü.
çevik kuvvetin eksik olmadığı kampüs. robocoplarla akraba olucaz yakında. hayır benim anlamadığım, bi avuç eleman için panzerler, ekip araçları, zırhlı elemanlar gönderilir mi. neyse. eski bir kampüs olduğu için olanakları kısıtlıdır. ankara üniversitesi tandoğan kampüsünün kocaman girişinde bile bir ya da iki görevli dururken, cebeci kampüsünün küçücük girişinde minimum 4 görevli durur. ilk senenizde pek hoşunuza gitmez. farklı bir yer arıyorsunuzdur çünkü. az sabredin, hele bi ikinci sınıfa geçin. yavaş yavaş ısınmaya başlarsınız. herkesle içiçe olmanın verdiği sıcaklığı başka hiçbir yerde bulamıyacağınız anlarsınız o zaman.
o kadar güvenlik görevlisinin arasından girmenin zor gibi gözüktüğü, bayıra kurulmuş, iki girişe sahip ankara üniversitesi kampusudur.
cebeci kampüsü nerde diye sorduğunuzda bilmiyom gardaş buranın yabancısıyım diyen arkadaşa siyasal nerde peki diye sorduğunuzda size civardaki dükkanları da söyleyerek gayet güzel bir tarif yapar.
binaların eskiliğinden mi ya da yada çevre düzenlemesinden mi yoksa öğrencilerinden mi bilinmez * mistik ve çekici bir havaya sahip kampüstür. içeride adabıyla alkol alırsanız sorun yaşamazsınız. zaman geçtikçe bu yazıya gerekli eklemelerden kaçınılmayacaktır.

gerekli eklemeler 1:

turnike konulmuştur, turnike konulması da yemekhanede ilginç bir eylemle protesto edilmiştir. şöyle ki solcu bir genç bildiri okumakta ve yanındaki diğer genç de ömer ulusoy kılığına girerek (sakal,alına dövme,eline silah) boy gösterisi yapmaktadır. yani turnikeyi ömer ulusoya bağlamışlardır. sormak istiyorum acaba akdeniz üniversitesinde turnike ve sağlam bir denetim olsa o faşist içeri girebilirmiydi? peki turnike olunca siz kürtçü dostlarınızı içeri alabilcek misiniz? elbette kampüsüme giriş çıkışlarımın kaydı tutulcak bir şekilde girip çıkmak istemem ama bu hale gelmemizi sizler (pkklılar) sağladınız. öpüldünüz yavrucaklar. hadi dağılın.

Gerekli eklemeler 2:

kampüsteki tüm fakültelerin kütüphanelerini ders çalışma dönemlerinde kullanabilirsiniz hele ki ilef kütüphanesininde yer kalmadığı durumlarda.

gerekli eklemeler 3:

karşısında ütopya pub&bar vardır ve üniversiteli olmayan girememektedir o mekana ( en azından öyle olduğunu iddia ediyorlar) işte orda 50'lik biraya 4 lira vermeyin illa orda içecem diyorsanız 2 lira daha verip 70'lik için. biliyorum fiyatı anormal pahalı. ama gidip de

- azcık da death metal atıver listeye

dersen, adamlar dark tranquilluity'den girer amon amarth'dan çıkar sen de paranın karşılığını bir nebze alırsın.

yok paranız azsa yolun karşısından alabilecğeiniz (karaşarlı ya da alpay marketlerden birinden) kampüste sessiz bir köşede ya da mülkiye'nın dış merdivenlerinde muhabbetinizi yapabilirsiniz. abartmadığınız sürece sorun olmaz.

marketler ise: karaşarlı mareketteki cengiz abi'nin muazzam bir seri muhabbeti vardır ve size yol gösterir. alpay marketteki elemanlar ise cool takılırlar sizle konuşmazlar, tabi bu cool takılmanın sebebi de bira dolaplarındaki yarım viski şişeleridir.

Gerekli eklemeler 4:

yemehkane'deki günün yemeklerini beğenmez ya da doyurucu bulmazsanız kampüs çevresindeki sokakları gezin eğer daha da bulamazsanız özelden dürtün.

Gerkeli eklemeler 5:

yolun karşısındaki şah kıraathanesine gidin, hatta kız arkadaşlarınızla da gidebilirsiniz zira cebeci'nin kült simaları artık öğrencilere alışmış durumda ve kuşak çatışması yaşanmıyor bilhakis öğrencilerle muhabbet çevriliyor. zaten öğrenci işleri memurları ve akadmeisyler de takılıyor. Buraya yılboyunca gidip de çift anadala başvurcak kadar derece ve ortalama yapan * ve yaz tatılınde gıttığı tatıl mekanlarında okey bırıncılıklerı kazanan birisini hergün aynaya baktığımda görüyorum. yani oranın ne kadar sosyal ve akademik bir ortam olduğunu anlayın.
rektör ve bazı dekanların adeta ceza evine dönüştürmeye çalıştığı kampüsümüz..turnikeler,öğrencilerin kafalarına silah dayayan güvenlik görevlileriyle düşüncelerini de fiile dökmeye çalışmaktadırlar..bu okulun öğrencileri olarak buna engel olmak için elimizden geleni ardımıza koymamaya çalışıyoruz..
(bkz: cebeci de turnike istemiyoruz)

(bkz: http://turnikeistemiyoruz.blogspot.com/)
*kürt cumhuriyeti. çünkü #3772372 tarzı bir olay Türkiye'nin başkentinde ancak burada yaşanabilir.
yemekhane işçilerinin tekrardan işe alınması için yapılan işgal gerekçe gösterilerek polis tarafından operasyon yapılan kampüstür. öğrenci ve işçilerden oluşan 42 kişi göz altına alınmıştır ve şu saate kadar hala avukatları ile görüştürülmemişlerdir.
kürt öğrencilerin aktif siyasetle çok fazla uğraştıkları kampüs. ne olursa ama hangi konu olursa olsun kendilerine pay çıkarır, harekete geçerler. bu davranışları haklı oldukları konularda bile onlarla birlikte yürümemizi engellemektir.

ayrıca birinci sınıfların yanında rahatça atatürk e hakaret boyutunda konuşmalar yaparlar.

(bkz: gözdağı)

atatürkçü düşünceyi, atatürkçü seslenişi öğretim görevlileri dışında kimsede bulamazsınız. tabiki öğrenciler kendi aralarında konuşurlar. ama bir kitle oluşturup bir yürüyüş yapmıyorlar, yapamıyorlar kampüste.
içerisinde çok sayıda pkklıyı ve dolayısıyla kürtleri barındıran bir kampüstür. ayrıca çığırtkanlık dediğimiz olayı da iyi yaptıklarından dolayı sayıları daha da çokmuş gibi gözükmektedir. fakat gerek atatürkçü arkadaşlar, gerekse milliyetçi kardeşlerimiz bu pezevenklerin hakkından çok kez gelmiştir; üzeri çivili sopalar, sallamalar v.s karşılıklı olarak kullanılmıştır. şimdi 'yahuu demoğrasi, hani biz kardeştik, e siz direk kaba kuvvete başvuruyorsunuz' diyen kerroların şunu bilmesi gerek, kavgayı oluşturacak zemini çok iyi hazırlar bu koduklarım, tahrik ederler, kürt propagandası yaparlar, açık açık kürdistan hayalinden bahsederler, apo denen piçi överler. işte demoğrasi böyle insanlar için değil bunu bilmek gerek. apoyu öven bir kerroyla ne kardeşliği, ne diyaloğu? ayrıca cebeci'yi cebeci yapanlardandır bu kampüs.
finallerden sonra siyasalın arka bahçesinde alkolün gözüne vurulduğu, ve inek bayramı olarak bilinen bayramın yapıldığı ankara üniversitesi kampüsü.
mülkiyeyi, hukuk fakültesini, iletişim fakültesini ve eğitim bilimlerini barındıran; herkesin elini kolunu sallayarak girdiği kampüs. giriş çıkışların bu kadar rahat olması oldukça rahatsız edici. mühendislik okuyan adamın hukuk derslerine girmesinin mantığı nedir yahu? bu nasıl bi' rahatlıktır?
terörist yuvası...
içerisinde teras adlı bir cafemsi bulunmaktadır.1 saat içinde 10 kişiyle tanıştım hepsi mi orospu çocuğu olur kardeşim adam kürt bayrağıyla geziyo..
terörist piçlerin çoğunlukta olduğu kampüstür. gün gelir hepiniz ebenizinkini görürsünüz gençler söylemedi demeyin.
kampüs mü? dedin. kampüs görmeyenler için belki ama kampüs çocukları için küçük bir bahçeden ibarettir.
pkk lıların olduğu söylenen kampüs.doğruysa mücadele için hazırız.şemdinli size cebeci bize emanet.
(#19065672)
son olarak "kürdistan'a statü öcalan'a özgürlük' şeklinde pankart açılan terörist yuvası kampüs.
Akla hilal cebeciyi getiren kampüs.
akla figen pastanesi gelir.

not : eyyyy gidi günler heyyyy.
akla ankara'nın bağlarını getirendir.
sosyal medya'da gördüğü her mevzuyu, bütün kampüs yapıyormuş gibi görüp saldıran faşistlerin, hakkında uludağ sözlük'te ürüdüğü kampüsüm.
kürt faşistlerin elinde olan canım okulumun bulunduğu yerdir. kürt faşistlerinin yuvası halindedir ne yazık ki. türk olduğunuzu vurgulamanız sağlığınız açısından pek doğru olmayacktır. ben türküm demek yasaktır, maazallah üstünüze gelip sizi linç ederler.