bugün

başlık takip butonunun yıllar sonra doksana taktığı zirve. güzel günlerdi be.
zigon: başkan zirve yaptım gelen olmazsa ne yapacağız.
mashadov: ne yapalım birader kimse gelmezse çekeriz kafaları döneriz eve.

zirve öncesi böye bir hali tahayyül ediyorduk fakat böyle olmadı.*
sözlükle pek alakası olmayan biri için bile, sürpriz bir eski tanıdık desteğiyle eğlenceli hale gelmiş organizasyon.
öncelikle, zigonsehpa ve sextona düşmeyen yüzleri ve yaydıkları sıcak hava dalgası için teşekkür etmek zorundayım. hani yapmacık samimiyet meselesi değil adamlar sahiden de gülümsüyor.
onun dışında nickini hatırladığım hatırlamadığım, gülümsediğim ya da selamlaştığım ya da iki kelamlaştığım herkese de selam olsun tekrar.
estrella de mar ve goodboy ile tanışmak da benim için büyük zevkti. * *
tekrarlarını görmek istediğimiz hareketler bunlar.

not: la paz ile telefonda fransızca konuşmaya çalışan şahsın sözlükle bir ilgisi yoktur. estrella de mar tutmuş getirmiş, tanımam etmem. *
"Daha yeni ayıldığım zirvedir" demek istiyorum ama, yok be hocam, hala ayıkamadım! Ama şunu biliyorum ki, herkes çok tatlydı lan, tertemiz organizmların oluşturduğu ve sıcacık bir ortamdı. kumpir kabuğu bile yedim, düşünsenize... insanların tanımlarında bana "abi" demeleri beni incitmiş olsa da, napalım lan, zamanı durduramıyorum ki, yapacağım hiçbir şey yok! "abi" demeyin hocam lan bana, ben hala çılgın ve patavatsız biriyim, aynı sizin gibi. "Yaşlı" algınıza üzülüyorum ve o yüzden saatlerdir tanımlarınızda benden "abi" diye bahsettiğiniz için kederden içiyorum. Şaka değil yahu, bildiğiniz triplerdeyim. Neyse, dert kişiselleştirmeden, isimlerini hatırlayamadığım ama, masa masa gezip, tatlı tatlı tipleri tanıdığımdan çok mutluyum. Bir daha görürmüyüm-görmez miyim? Bilmiyorum ama, tatlıydı herkes, erkekler dahil...* tanımımda yazım hataları olabilir ama, mertliği bozulmasın diye hiçbir şekilde düzenlemek ve tekrar okumak istemiyorum... haa, unutmadan, organizatörlere de sinirliyim, ayıkınca unutmazsam msj atmayı panlıyorum, bakalım, kısmet, hatırlarsam yapıcam...

(bkz: öneri)* *
iade-i ziyaretti bir nevi. fazla uğramayayım demiştim zirvelere ama yine de hatrını kıramadım zigonsehpa'nın. iyi ki de kıramamışım. uzun zamandır görüşemediğim kişiler vardı baktım hala aynı güzellikteler.

mekanın güzelliği de ayrı bir paragraf konusu tabi. ankara zirveleri her zaman güzel geçer e örnek bir zirveydi. arayı fazla uzatmamak lazım hazır havalar ısındı. ayırca pes için de söz aldık çok kişiden. *
o zirve de hazırlanma aşamasında.
upss kaçırdım dediğim zirvedir. hadi bu hafta sonu tekrarlayalım :S
daha erken haberim olsaydı kesinlikle kaçırmayacağım zirve. inn de güzel yer.
lan ne işim var benim burada diyerek başladığım fakat aradan geçen üç beş dakika sonrasında eskilerden bir dosta rastlayarak ortama uyum sağladığım tatlı mı tatlı şirin mi şirin zirve. yok o yazara deniyodu. neyse.
en fazla on kişi bekleyerek gittiğim zirvede zibilyon tane insan vardı, bayıldım.
üstelik masalarda devamlı bir sirkülasyon vardı, ona da bayıldım.
zigonsehpa ve sexton'un gözlerinden öper, la paz'a bol kontörler dilerim. gelsin bize bazı bazı.
güzel bir zirveydi.

- zirve mi zirve ne arar lan bazarda.

http://www.facebook.com/v...04439562919311&ref=mf
ankara dedik, bahar dedik, zirve dedik ve oldu...
bazılarımızın ilk zirvesi olması nedeniyle nasıl geçeceğine dair bir fikir sahibi olmadığı için katılıp katılmama konusunda çelişkiler yaşadığını düşünüyorum ilk başta.
ama zirve sonrasında, ortamın sıcaklığından ve samimiyetinden kimsenin 'keşke' gibi bi pişmanlık sözcüğüne sığındığını da düşünmüyorum açıkcası. *
katılım sayısı fazla olduğundan herkesin herkesle birebir sohbet etmesi beklenemezdi tabi.
bu yüzden kopukluklar da olmadı değil ama yine de yapıldı bir şeyler işte.
hatta canlı yayın bağlantısı bile yapıldı ne diyosun? * evet bu sayede biz de la paz adlı yazarımızın varlığından haberdar olduk saolsun. *
lafı uzatmaya gerek yok. katılan herkesi tanıdığıma memnun olduğumu tekrar belirtmek isterim. e bi de bu güzel zirveyi bize yaşatan sayın ve pek sevgili organizatörler zigonsehpa ve seksle uzaktan yakından alakası olmayan sexton a sonsuz teşekkürlerimi saygılarımla arz ederim. *
şahsımın ilk kez tecrübe ettiği zirve olmuş zirvedir.

iki grubun ortasında kaldım diyebilirim, pek bir sohbet etme imkanı bulamadım ama yine de hiç fena olmadı. binary abimizin kahkahalarına ve sexton'ın sohbetine az biraz teşrif ederekten durumu kurtardık. neredeyse bir pakete yakın * sigara içmişim, hiç farkında olmadım vallahi.

olmayacak dualarin amincisi ile tanışmamız ise gayet hoş olmuştur: omuzlarımda bir el hissediyorum, kafamı kaldırıyorum ve evet işte beklediğim adam bu, zigonsehpa'ya gelecek mi gelmeyecek mi diye sık sık sorduğum adamdı bu. pembelere bürünmüş ve de yanında adriana * yengemiz ile geleceğini düşünürken yalnız ve yorgun bir şövalye edasıyla geceye katılmıştır. tanışmak bir şerefti.

kapital karl evet kendisi en merak ettiğim yazarlardan bir tanesi idi. uzun saçlı, saç sakal birbirine karışmış, deri montlu, ince-zayıf *, ankaragücü atkısını boynuna sarmış, asi bir ruh bekler iken daha fazla yazmadan: (bkz: naif)

kneelie hakkımda "aa seni tanıyorum" demiştir. iyi etmiştir. kendisi ile hiç sohbet etmemiş olsak da bir samimiyet ışıltısı olarak anlamlı bir hareketti.

veee evet evet erken kaçtığım bir zirve olmuştur. * *
gecenin bir vakti kendi çapımda hayallere dalmışken aminci aradı. "n'oluyor lan?" "zirvedeyiz abi" (öehh iyimi$)

olmayacak dualarin amincisi'nin zatımı arayıp ruhen bulunmama sebep olan zirve. 3g'miz yoktu belki ama seslerle çok hoş bir diyalog oldu. kapital karl, zigonsehpa, olmayacak dualarin amincisi, catstark, estrella de mar, goodboy, sexton, mashadov ve diğerleri. o kalabalıkta bir ton insanla konuştum. hatta tekrar, tekrar. artık telefon kime geldiyse. hatta fransızca konuşan bir eleman vardı. "ee bu fransızca bilmiyor amuuğaa koyyim" demesi de ayrı bir konudur. * sonra cadde'de kebapçı yoktur gibi bir polemik çıktı. bunlarla sesli olarak görüşme sağladığı için toprağım olmayacak dualarin amincisi'ne, böyle bir zirve düzenlediği için -her ne kadar göremesem de- zigonsehpa'ya teşekkür ederim. farklı bir deneyim oldu ama güzel oldu.

(bkz: merci beaucoup)
saat 01:28. muhtemelen bu entry i yazıp ekleye bastığımda biraz daha sabaha yaklaşmış olacak gecenin karanlığı.

şimdi zirve yapmak. garip bir iş üstadım neresinden anlatsam bilmiyorum aslında buraya yazmam gereken o da değil konunun dışına çıkıvermiş olurum ama bu önemli. çünkü burda bir bilinmezlik var zirveyi sevmekle sevmemek arasında kalmak. hatta katılırken de aynı bilinmezlik söz konusu. yeni insanlarla tanışmayı kim sever ki. ama inan güzel oluyor. bunu bir zirveye katılmadan bilemezsin. hele organize etmek orasına girmiyeyim...

ankara da bahar bir başkadır dedik çıktık yola. bu çok ulvi bir başlangıç gibi oldu neyse. güzel bir bahar günüydü. akşamının biraz soğuk olacağını düşündüğümüzden; mekanın en üst katında olacağımıza, en alt katında yaptık zirvemizi. ee güzel de oldu. alt kat daha bir bizbize olmamıza meyilliydi.

zirve öncesi bak şöyle bir telaş oluyor. ya kimse gelmezse. garip bir his. abi sonuçta gelecek adamların birazını tanısan da büyük bir bölümünden haberdar değilsin. ona göre organize etmişsin olayı falan ve filan. nihayetinde bir bakıyorsun herkes gelmiş ama öncesinde öyle bir telaş söz konusu. işte böyle bir telaşla birlikte başladı zirve. ben ve sexton için. biraz erken gittik. mekana oturduk ve beklemeye koyulduk. sornasında bir baktık ki gerçekten güzel olmuş her şey.

eveeet şimdi bir katılımcılarımıza göz atalım* :

kapital karl : adam ankaragüçlü abi. çıktı geldi sağ olsun. yine iki lafın belini tam orta yerinden kırdık.
sigircan : bu bir zirve klişesi haline geldi biliyorum ama gerçekten çok farklı tahayyul etmiş idim. çok sevecen öyle fotografı çekilesi biri. haa bi kere çekebildin mi dersen. yok ben senin fotografını çekebilme ihtimalimi sevdim.
Olmayacak Dualarin Amincisi : geç geldi meç geldi ama bir geldi pir geldi. gece boyunca sadece 2 liram var dedi olsun. senin gönlün zengin be abi. hem daha şenlik yapıcaz. çadır kurucaz. vs.
binary : bizleri kendi mekanında ağırlamak isteyen bir yazar arkadaşımız. fırsatlar o doğrultuda gelişmedi artık sağlık olsun diyoruz.
ciglipafmispehh : onu ben sosyalleştirdim abi. aslında kendinden sosyal de işte vesile olayım dedim. iyi güzel hoş insan.
suran : erken gittin be üstad. az daha kalaydın. zaten doğru dürüst konuşamadık.
CatStark : bildiğin odtülü profiline canayakın hoş sohbet ve kafa dengi sıfatlarını ekle işte bu adam odur.
mashadov : sınıf arkadaşım. canım ciğerim lan. ne yazsam ki şimdi bilemedim.
posee : her zirvede olmalı bence bu adam abi. insan böyle bir güvende hissediyor kendini. öyle böyle değil.
su tardigrati : yine erken ayrılmış olsan da arada iki hoş beş etmek bile güzel senle.
kneelie : daha bir ara sözlükte ciddiyeti konuşucaz senle yahu.
muson6644 : senin benim gibi bir insan. iyi niyetli görünüyor. muhtevası derin olabilir dikkat.
zikimdenassaakasimpasa : sevdiceğiyle zirvemize teşrif edivermiş. iyi etmiş.
morjivet : gece alırız pesde hesabınızı dedi. kalmadı erken gitti. bir dahaki sefere inşallah.
eldenar tasartir : naber? iyi senden naber? tadında bir insan.
hpoirot34 : aynı okuldaymışız adamla. bir hikayecik yazıvermişti zirve öncesi.
ogzi : geç geldi erken gitti. yakın hissediyor insan ister istemez kendine öncesinde yaşanılan şehirler aynı olunca.
gothic evil : abi iki kelam edecek kadar daha kalıverseydin iyi olurdu ya. olsun ilersinde çok koyu muhabbetlere girişeceğiz gibi geliyor.
dibuk: odtü sözlük taifesinden bir iyi güzel hoş insan. al bak la paz. ama ben tanıştım olsun bir daha tanış.
estrella de mar : odtü sözlükten. goodboyla bayağı bir hasret giderdiler. özlemişler yahu.
goodboy : adamı zirveden yarım saat bir saat önce aradım. çıktı geldi sağ olsun. bizi hoş sohbetinden mahrum etmedi. sempatik adam vesselam. her seferinde söylüyorum. ama bu yakışıklı ve sempatik olanından.
iktidarsız jigolo : küskün olduğu zirve ortamına öyle geliverdi. ee de iyi etti.
xargn : bu sefer gözlerimin altında morluklar yoktu inşallah abi. seni görmek güzeldi. öyle diyeyim. gözlerimi beğenmesen bile ben beğeniyorum seni yahu.
HeSTiaReLLLa : bak şimdi ne iyi etti de geldi demiyorum. zaten gel yahu sen. sen gelmezsen ben gelmezsem nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. o değil de erken gittiniz yahu. bunu saymam.

ve kocaman bir : *
unutulmaması gerekenler kısmına la pazın zirveye telefonla iştirakini ekleyebiliriz. sexton allah var onsuz bu iş yürümezdi abi.

gelen herkese sonsuz teşekkürler...

esenlik...

unutmadan bir de : an itibariyle devam eden zirvedir. mashadov, kapitalkarl, goodboy ve sexton ne zaman bitirirler zirveyi artık allah bilir.
ilk zirvem diye çekinip gittiğim, lakin hakikaten güzel dostlukların başlangıcına vesile olduğunu düşündüğüm zirve.
bu arada; kapital baba büyüksün.*
tereddüt ederek gittiğim, sıkılacağımı sandığım zirvedir. gelenlerin sıcaklığı sayesinde hemen ayak uydurduğum ve çok eğlendiğim zirve. yapanların ellerine sağlık.*
ankara'da baharın berbatlığından daha güzel olacağı aşikar zirvedir.
güzel ve kalabalık bir zirve olmuştur.
katılanlarında yapanlarında ellerine, emeklerine sağlık.
an itibariyle 3 saat 10 dakika kalmış ankara zirvesi. bugün itibariyle katılımın 30'un üstüne çıktığını görüyoruz.
bara tövbeli olduğumdan ( en azından şu aralar ) gelmeyi düşünmediğim zirvedir.
zati 1 ton web sitesi işim var nasıl geleyim?*
yine beni gidip gitmemek arasında bırakan zirvedir. hala hiçbirine de gitmedim, bu sefer gelmek veya gelmemek için nasıl bir neden bulacağım merak konusu.
gece için herkes tarafından güzel seçeneklerin sunulduğu zirve. bir tane de biz sunalım bari : bir playstationcı var bizim bahçeli de tabi tapulu malımız değil de takılıyoruz işte. sabaha kadar açık. değerlendirilebilir...
kasımda aşk;ankarada bahar başkadır...
bahçeli'ye geçmeden önce sakarya caddesinde bulunan profesör kokoreç'ten yenecek kokoreç ile bahçeli'ye hızlı bir giriş yapılabilirliği bulunun zirvedir.
irili-ufaklı, gizemli gizemli insanların oluşturacağı zirvedir. *

(bkz: zirveye giriş şifresi) *
şartlar ve zemin zirveye müsaittir.

ankara:

13/03/2010 cumartesi hava durumu:genelde bulutlu; 13°c-3°c dir.

http://www.havadurumu.com...rkiye/ankara_hava_durumu/