bugün

entry'ler (1874)

uludağ sözlük

bir şarkı açıp okumak yazmaktır yıllar sonra bile 'böyle bir şey vardı'dır.

belki bohem hayatının bir bölümü bir köşesidir.

beki eski sevgilidir.

belki eski arkadaşlar.

belki de hiçbiri ama hayatlara dokunur bir yerden o yüzden güzeldir güzel kalacaktır.

goodboy

toptur.

milli kütüphane

ankara'da yaşıyorsanız ve ya az çok ankara'yı biliyorsanız, semt olarak milli kütüphane'den haberdarsınız demektir.
kentin cazibe merkezlerden biri olan yedinci caddeye toplum ulaşımla gitmenin anahtarıdır milli kütüphane.
bir yer tamlayıcısından fazlası olsun isterseniz işte o zaman kütüphanenin milliyetiyle karşı karşıya kalacaksınız,
yapmayın...
işiniz düştü milli kütüphaneye diyelim. neler mi yaşayacaksınız? bu yazıyı okumanızda fayda var.yazıdaki
'klişe' üslübun nedeni bitabii milliliğin klişeliğinden.
kapıdan girer girmez sizi inanılmaz bir gürültü karşılayacak. o yüzden rahat olun. telefonla konuşarak falan
girebilirsiniz bence gerilmenize gerek yok.
gürültünün müsebbibi o güruh. sıra olmaması içten bile değil. mutlaka ve mutlaka bir sıra olacak sizde o milli
sıra olma duygusuyla hemen sıraya girecekseniz girmeyin onlar çalışma salonu kullanmak için kart okutma sırasına
giriyorlar.
milli kütüphaneye kurallar gereği ilk ve orta öğretim mezunu insanlar giremiyorlar. ilk ve orta öğretim mezunuysanız
girmeyin.
milli kütüphaneye ilk ve orta öğretimden daha fazla eğitim almış üye olmayanlar ise ancak geçici giriş kartıyla
girebilirler.
bu bilgileri hafife almayın. milli kütüphanede bu bilgileri edinebileceğiniz bir danışma yok. girene kadar zaten
danışma yok da kütüphanenin içindeki danışma benim orada olduğum 3 saat boyunca kapalıydı. mesai bitiminde çıktım.
benden sonra geldiyse bilemiyorum.
içeri girdiniz diyelim. 2-3 kat dolaştım bir tane kitap görmedim. zaten süreli yayınlar ve dijital ortamdaki
yayınlarla ilgileniyordum ama şans eseri de olsa insan milli kütüphanede bir tane kitaba rastlar değil mi?
ben rastlamadım. süreli yayınlarda bizim evi salonu kadar bir alanda birkaç dergi vardı evet.
milli kütüphane bir kütüphane değil milli çalışma salonudur. unutmayın. insanlar oraya ders çalışmaya giderler.
yemekhane gibi bir yere rastladım. şaşırmadım ilgilenmedim de...
kayıt olmak isterseniz. sizden mutlaka üniversite öğrenciliğinizi belgelemenizi yada mezuniyetinizi belgelemenizi
isteyecekler. eğer gerekli belgeleriniz varsa kutucukları dolduracaksınız. dolduracağınız kutucuklar da ösym'nin
sizin için hazır doldurduklarından değil bir a4 kağıdın tamamını doldurmanız gerekiyor. sakın taşırmayın.
bunun dışında biraz iletişimden anlıyorsanız. insanlar anadolu insanı ilgililer. yardımcı olacaklardır. danışmanın
olmamasını kafanıza takmayın. bu ülkede herkes danışma milli kütüphane diyorum oğlum.
başka bir izlenim yok aslında milli kütüphane sizin mahallenizden çok farklı bir yer değil açıkçası budur.

oneplus

amiral gemisi katili diye tanımlıyorlar kendilerini adamlar.

davet yok mu davet?

3 şehidin bir berkin etmemesi

doğrudur. 4 şehit olsa edecekler de 3 şehit etmiyor işte yahu!

pastavilla

yumurta kokan makarnadan başka bir şey değildir. kalitesine...

dexter

depresif yazlarımın biraz olsun kafa dağıtan dizisi... yine başlasaydın gelecek yaz? senaryo çekimler o bu zerre kadar umrumuzda değil... sen başlayacaktın biz senin dünyana kaçacaktık işte biraz...

imza: bir seri katil dizisine gönülden bağlanmış duygulu adam...

erkek götünden tahrik olan kız

haklı olan kızdır... bazen ben bile kendi götümden tahrik oluyorum abi... oouu beybi güzel bir hareketlenme oldu bende..*

zigonsehpa

yakında istanbulda olacak yazardır... zirve mi yapsak ne? hazır gelmişken eski günlerdeki gibi? yooo dostum yooo...

poisonx

berkecanlara benzer bir ego patlaması yaşayan yazar.

(#21354011)
*

bir kızla tanışma yöntemleri

bu aralar:

-hiç malatya'da/bilecik'te bulundun mu?
+yoo neden?
-ben de hiç bulunmadım... aa bak ortak noktamız da varmış...

tarzı saçma sapan diyaloglarla yürüyoruz ya bakalım...

şelale kafe

bir zamanlar ankara maltepe köprüsünün hemen altındaki kafe idi... şimdilerde değişmiş egesu olmuş... öyle de iş yapmıyordu böyle de iş yapmıyor...

yazar bu entry sinde coşmuş

şimdi abi bizde kötü de olsa bir alışkanlık... uzun süre sözlükte takılınca işte kime yavşanılabilir. kimin az biraz eli yüzü düzgündür. kim kaç yaşındadır. kim kadındır kim erkektir. bunu rahatlıkla fark edebilir kıvama geliyorsun... eskiden de sözlükten hatun kovalamasak bile bir hatun kovalama isteğimiz hissiyatımız bir hevesimiz varmış demek ki.

işte bu hazır bulunmuşlukla bakıyorsun ben buna coşmuşundan yardırırım diyorsun. sonra bakıyorsun henüz coşmamış. sonra oğlum napiyosun yaşıtların çoluğa çocuğa karıştı sen daha sözlükten hatun kovalamak gibi işlerin eşiğine gelebiyorsun deyip kendine sinirleniyorsun. ve kapatıveriyorsun o yazarın sayfasını...

bir nevi otokontrol mekanızması gibi düşün... güzel bir durum...

zall

bir zall olmak da zor abi... yıl olmuş 2013 hala gelmiş ordan ''zalla gitsin'' falan yazıyorlar... ben olsam büyük bir zevkle uçururdum la.

sospetto

Kendi isteği ile sözlük hesabını kapatma kararı almış 10 numara 5 yıldız yazardır.

süslü sözlük

boşuna burdan hatun kaldırmaya çalışıyorsunuz olum!

Bu da link: http://www.suslusozluk.net/ * *

atatürk üniversitesi

güzel memleketimin güzel üniversitesi.

daha kötüsü var mıdır? vardır buyrun bir anadoludaki üniversiteleri oradaki insanların üniversiteye bakış açılarını tespit edin. gezin dolaşın ondan sonra gelin buraya öfkenizi kusun...

haa siz istanbuldan, ankaradan, izmirden kalkıp erzurumda üniversiteye okumaya gittiniz... hem puanınız ancak oraya yetti hem paranız... ee artık durup bir kendinize bakmanız gerekiyor...

bir de merak etmeyin her zaman daha iyisi vardır. erzurumda okursanız konya daha güzel görünür. konyada okursanız ankara,izmir. ankarada izmirde okursanız istanbul. istanbulda okursanız avrupadaki üniversiteler...

bu iş böyle baylar şunu bir anlayın!

hacettepe üniversitesi bahar şenlikleri 2013

bu sene tiesto yu getireceklerine dair saçma sapan duyumlar almaktayız organizasyon şirketinden... hahhahha yok hayır getirirler inşallah biz de bu entry i yazdığımız için göt olmakla kalmayıp deli gibi dans etmeye gideriz...

garip işler dönüyor bu sene bakalım... şenliklerini her zamanki firmalar isimler organize etmeyecek gibi görünüyor. en azından şimdilik.

edit: önce 50 cent dediler, sıla dediler sonra onlar da iptal oldu... bunların kendilerini bir şey zanneden organizatörlerini görmüş, bir sike merhem olmayacağını anlamıştım ya neyse...

demek ki neymiş her zamanki firmalar isimler canmış! akıllı olmak lazımmış falan ve filan.

radyo uludağ

''aha zall siteyi değiştirmiş'' düşüncesiyle kanı beynime sıçratan radyo...

ohoohoho 'on air'da sohbet sayfası falan. server ı da genişletmişse ben işe geri dönerim haa demedi demeyin!

edit: eski site daha mı iyiydi layn! en azından siteye girdiğimde birinci nesil admin yazıyordu benim için hahhaha. şimdi gururumu okşayan hiç bir şey kalmamış heey heey!

zigonsehpa

karma değeri kalburüstü olmuş sözlük yazarı.

çok sevdim layn! yazmadan edemedim. tabii bu entry de kendini yok edecektir son girdiğim entry bilmem ne zaman olacaktır ben sayfamda falan ve filan.