bugün

telefon görüşmelerinin, maillerin, smslerin sonunda kullanılan bitiş kelimesi...
(bkz: i kiss you)
samimiyet ölçer bir kelime. herkese diyemezsiniz, yemez.
sonuna tikilerin "byyyy" dedikleri sacma-sapan laf-i guzaf. gercek hayatta opmez , bir kasik suda bogar halbuki , telefonda veya msn de "optum" dedigi insani.
optum
optun
op
optuk
optunuz
optular!!
ajdar anık versiyonu için (bkz: öptüm seni sap sup)
tarkan'ın şarkısının eskidiğini hatırlatan ifade biçimi.

10-15 sene önce;

- yakalarsam muck muck

bugün;

- tarkan, yakaladın mı ?
+ ohoo.. öptüm bile.. *
hadi öptm..
öptm grşz..
öpt cnm..
öptm bye..
diye gider bu bitişler..son yılların özellikle gençkuşaklarının kullandığı gayriresmi,mümkün oldukça az harfle ileti sonlarında yeralan kalıplar.avantaj sayılırsa karşınızdakinin ciddiyetini,samimiyetini,yakınlık derecesini aldığınız ileti sonlarından öğrenmeye de yardımcı olur.
bazen entrylerin sonuna da serpiştirilebilir.
sezen aksu'nun 2011 yazına damga vurur diye beklenen albümü.
şimdilik elimizde "ayar" ve "unuttun mu beni" var.
Telefon konuşmalarınızda alışkanlık haline getirdiğinizde tüpçü, sucu vb kimselere de söyleyip, adamları şok edebileceğiniz kelimedir. *
(bkz: öptüm say gömdüm bay)
sezen aksu'nun artık piyasada olan albümüdür. fakat kötü haberdir ki iş yapacak tek parçaya sahip değildir. üzmüştür sezen bizi bu sefer. sadece ''vay'' isimli parçasını öneriyorum.
bakarsın umduğundan iyi geçer yaz.

ankara'ya yaz gelmiyor ki bir türlü.
sezen aksu'nun dün çıkan yeni albümünün adıdır.
unuttun beni, arkadaş Şarkısını duyunca, ballı, vay, ayar, sayım, acıtmışım canını sevdikçe, kaçırıcam seni, aşka Şükredelim, ah felek yordun benialbümdeki şarkılardır.
"Vay" şarkısı yere göğe sığdırılamamış eleştirmenler tarafından ama bence albümün tümü bayık. Şarkılar birbirini tekrarlıyormış gibi geliyor artık. Belki Sezen Aksu'nun son dönemde değişen siyasi tavrından dolayı objektif yaklaşamıyorum ama bana zevk vermedi.
msn yazışmasında öptüm kib olarak kullanılan cümledir.
hoşlandığın biri tarafından fütursuzca söylenmesine karşın büyük hayallere daldıran kelimedir.
görsel
kısa mesajların sonuna yazılan öpülesi kelime.

ani: kuzenim anneme "kib öptüm" (bkz: kendine iyi bak) yazmış. tabi canim annem o zamanlar yeni kullanıyor telefonu. kısa mesaj hak getire. bu kib yazısını "kibarca " olarak algılamış. sevinçle bana geldi:
- yeğenim beni kibarca öpmüş baak.
bunun üstüne ben de baya bi ıslak öpmüştüm annemi.
sevgilisiyle reel hayatta yapamadığı için bilinçaltından çıkan bir sözdür.
fransızcası bisous olan kelimedir.
kızlar arasında hayvansal olarak 'muaaaaaaaaaaaaaaaa' da denir. anlayın ki yanağınızı yalayıp yuttu.
denir ama asla öpülmez formalite icabı sarfedilen bir sözdür.
telefondaki veda alışkanlığından olsa gerek bazen haketmeyen insanlara da deriz, ciddi öptüğümüzü sanırlar. çok acı.
sezen aksu'nun son albümün ismi ve aynı adlı şarkısı.oral sekse meyilli görüyoruz bu şarkıda sezen'i*. sözlerini de yazayım da tam olsun...
Ay ışığında oturuyorduk
Bileğinden öptüm seni
Sonra ayakta öptüm
Dudağından öptüm seni

Kapı aralığında öptüm
Soluğundan öptüm seni
Bahçede çocuklar vardı
Çocuğundan öptüm

Sonunda, caddelere çıkardım
Kaynağından;
Evime götürdüm, yatağımda
Kasığından...