bugün

entry'ler (541)

tayyip erdoğan a oy veriyorum çünkü

(bkz: stockholm sendromu)

fırat aydınus

yağmurda ıslanmış uzun saçları ve geniş omzuyla 7 aralık 2011 galatasaray-fenerbahçe maçının galibidir.
(bkz: kalbimi fethettin hınzır)

erkekler

kapı eşiğinden geçip, çıkışta kilit vurduğunuzda adam sanırsınız kendinizi. adam gibi adam atfedersiniz. adamlık babadan kalma meziyet değil sizde, eski yar’dan kalma. eski, yenide; siz, eskide; biz, sizde saklı kalırız. siz eskiyi anarken başucumuzda, biz sizde sizsiz hayatın yollarını ararız. aramak, tanrı’ya ulaşmakla bitmez bizde. tanrı ulaşılınca tükenmez. biz tanrı mıyız ki haşa vazgeçilmez olalım?

üstü kalsın

cemal süreya'nın doğumunun 80. yılı münasebitiyle hakan gerçek'in yorumundan bir şiir dinletisi. çok da iyi olmuş çok da güzel olmuş. üstad müptelaları kaçırmasın. amin.

23 temmuz 2011 istanbul elinden öper zirvesi

memleketimin en güzide şehrinde en güzide insanlar tarafından oluşturulan zirve. kalkar gelirim lan. yaparım bunu, bi biraya tavım.

ben bu yazıyı kendime yazdım

bitirdiklerim, yitirdiklerim, kalmaya tenezzül etmediklerim…
kalmaya tenezzül etmeyişlerinizden kaynaklı bir telepati var aramızda.
okurum sizi, zihninizi değil kalbinizi.
ben iyiyim. hatrımı sormayın sakın, cevap vermiyorsam eğretiliğimden. yakışmıyor üzerime merhametiniz.

anlamsızsınız.
varla yok arasında tuttuğum bendeki araftasınız.
aklımın içinde kalsanız bile, kalbimin çok uzağındasınız.
dinlemediğim şarkılarda, yaşamadığım anılarda aklımdasınız.
kaldığınızda yoktunuz, gittiğinizde varsınız.

aynadaki ben oldunuz çoğu zaman, görmek istediğim ben; giz katmak üzere boyanmış, sır tutmak üzere adanmış.

bende “iyi”yi gördünüz. iyi kaybedendir. neden beni buna, beni olmayan bana yakıştırdınız?

bitirmek temasına kurulu cümleleriniz bende sizi yok ediyor. geç kalınmış cümlelerse eğer bana beni iade ediyor. ve aidiyet bu kez en sağlam temeline kuruluyor. ait olmak için yalvarıştayken tanrınıza, neden hep kaçamaktınız?

farkındaydınız. “kötü”ye kötüyle cevap verecek kadar da akıllıydınız. aklınız gelgitler yaparken çevremde neden hiç beni uyarmadınız? “iyi” gördüğünüze verdiğiniz “kötü” karşılıklarda neden aklınızı kullanamadınız?

başımı dayadığım omuz olmak istediniz. birini güvende hissettirmek, kendini güvende hissetmekten daha çok hitap etti asla itiraf etmediğiniz bencillik duygunuza. ben sizde hep güvendeydim, siz bende yalanda. yalan güzeldir, güzelse hep gitmek isteyen. gurur duymak zamanı: hepiniz fazlaca güzeldiniz,
hepiniz fazlaca güzelsiniz.

mutlu olmalısınız
çünkü;

hiçbirinizin gittiği geceyi unutmadım.
ama yalnızca birinizin ertesi gününü hatırladım.

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçının özeti

alex'tir.

sözlük yazarlarının itirafları

zirvelerde seçtiğim 3 şanslı kişinin birasına tükürme hastalığım var. *

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

bütün kadınlar emekçidir ve bütün kadınların günüdür.

türkiye'de kadın olmak;

aile içi şiddete,
cinsel suistimale,
toplumsal, kültürel ve dinsel baskıya,
kadın üzerine yüklenen namus olgusuna,
üzerinde meşrulaştırılma çabası olan çokeşliliğe,
hemen her yaşam alanında ayrımcılığa,

maruz kalmaktır.

kadınlar her şeyiniz, di mi sadık? hassiktir ordan.

ıssız adam

- ada ben ayrılmak istiyorum.
+ ben de alper.
- s.ktirip gidelim o zaman.

ben bu yazıyı sana yazdım

çok sene geçti. çokuncu yıldayız. öğrettiklerin acıttıklarından daha fazla, övünmelisin.

borçluyum sana;

“kaybetmek” kelimesi çok da ürkütücü gelmiyor artık mesela. kayıp benim için ölümden ibaret. yani kaybetmek bir nevi “allah”a emanet.

minnettarım sana;

yalandan da olsa ben varım demelerin için, doğruluğuna inanmasan da hep varım tesellin için. üzerime doğrulttuğun yalanlarını geri çekmekte geç kalmadığın için.

mağlubum sana;

yenilgimin üzerine diktiğim taşlarları bir bir gururla sayabiliyorum, büyük asalet. ve asalet sadece sana mahsus değil-di. ve bu asalet asla gitmece oynayacak kadar kıymetli değil-di.

hayranım sana;

tek başına aldığın iki kişilik kararına artık baş kaldırmıyorum. sana mahsus olan “vaktim kıymetli benim” cümlesi üzerine değil kabullenişim. aksine, o kadar çok vaktim var ki emek emek dönüş yolunu kapatıyorum. yeni olayım diye, her şey, herkes en yeni, en baştan olsun diye.

acıyorum sana;

var olan özgüven eksiliğini bana geç kalmışlığınla gizleme çaban takdire şayandı. her samimiyetsizlikten olduğu gibi bu fikirden de hep nefret ettim.

korkmuyorum senden;

korkuyla başladım sevmek fikrine, çünkü “kaçmak” üzerine şirk koşmayacağın tek inancındı senin. ve inancın her şeyi, herkesi yok saymak pahasına kuvvetlidir, seni iyi bilirim.

üzülmüyorum;

kendime baktığımda bu “gitmece oyunu”nda sobelenemeyecek kadar hızlı koştuğumu görüyorum. belki ben de kaçıyorum, çünkü ben gittikçe sana benziyorum.

farkındayım;

pişmanlık yaşadıklarımdan veya yaptıklarımdan bulmaz beni, en sevdiğimdir hata yapmak hatırlıyor musun? ve yaşayamadıklarımızdan sen sorumlusun, neyse ki bu pişmanlığı kaldırabilecek kadar gururlusun.

biliyorum;

“kendini sevmiyorsun sen, bir başkasını nasıl sevesin ki?”. çok haklısın. birini kendinden fazla sevmek ve çok sevmek arasındaki farkı senden iyi biliyorum.

utanmıyorum;

suskunlaştığımda sevdiğin ve belki şu an sevgilinle dinlediğin şarkıları mırıldanmaktan,
sen, ben, biz düşüncesine hala “dost”un omzunda hıçkırarak ağlayabilmekten,
sesini, yüzünü hatırlamakta zorlanmama rağmen hala adını gülümseyerek zikretmekten,
sevgisizim diyenlere inat, yine yeniden en baştan, defalarca sevmeyi denemekten

utanmıyorum.

son olarak;

hiç özlemedim seni. hele o taksi aynasından seni son seyredişimi hiç hatırlamıyorum. çoklar genelde hiçlikle biter, ve biz çokuncu yıldayız.

alakaya maydanoz

oda arkadaşım çıktı, hey gidi hayat.

teslimiyet

17 aralık 2010 tarihinde vizyona girecek filmdir.
korkarak yüzüne baktıklarınızın aslında sizin gibi bakanlar yüzünden nasıl bir hayat yaşadığını görmek isterseniz buyrun size film.

uyarı: bu film vicdanınızı rahatsız edebilir.

http://www.bakiniz.com/teslimiyet-fragman/

bugün geriye kalan hayatınızın ilk günü

orjinali "today is the first day of the rest of your life" olan american beauty filminin mottosudur. güzeldir hoştur.

pipi siyaseti

kaşifi cemil çiçek olan siyasettir. böyledir :

http://taraf.com.tr/haber...icek-in-pipi-siyaseti.htm

çocuğunun ismini ada koyan ebeveyn

istanbul koyanları var, adam ne yapsın?

olmayacak dualarin amincisi

akıbetini merak ettiğim yazar kişisi. asl, sçs, optm, bye.

en ağır küfürlerden daha ağır laflar

- niye kötü davranıyorsun bana?
+ ben sana davranmıyorum bile.

budur.

3001 eurovision şarkı yarışması

(bkz: eşşeğin siki)

özel mesaj ile kahve içebilir miyiz diye soran kız

(bkz: filiz sevişelimmi)