siyasetin din üzerinden prim yaptığını görüp. dinin insanları böldüğünün farkına varıp.zihniyetlerin dini kullanarak insanların hak ve özgürlüğünün kısatlanmasına karşı çıkan insanının ister istemez içine düşeceği durum.
dinimi iyi bildiğim için, tanrının bana bahşettiği bu mükemmel oluşumdan soğumak yerine akplileri ve müritlerini cumhuriyet topraklarından mala ile kazımayı yeğlerim.

ne mutlu türküm diyene.

mustafa kemal atatürk..
adamların tek ekmek kapısı din üzerinden oynanan dönen senaryolar zaten, dini kullandıkları içinde halkı soğutuyorlar.
zaten sağlam temeller üzerine oturmayan dini duyguların sarsılmasıdır.

sen kendini bildikten sonra kimse seni dininden, Allah'ından kur'an'ından soğutamaz. bırak bu işleri. hatta senin onları gördükçe daha çok bağlanman lazım dinine.
dinden soğutan şey dini yanlış yaşayan, gerici, yobaz ve cahil insanlar topluluğudur..
bunlar dinin allah ile kul arasında yaşanacağını bilmeyen,
insanları dinsizlikle suçlayan iftiracılardır..

aslında din güzeldir, insanın kalbini temizleştirir..
mal kafa düşüncesidir !
"chp yüzünden atatürk'ten soğumak" cümlesi ile eşdeğerdir.
akpciler yüzünden kendi yurdundan soğumaktan daha acı verici değildir. zaten olmayan bir şeyden soğunmuştur.
Tam tersi iyi ki bunlara karşı en iyi dost Allah'dır, onun adaleti bütün bu riyakarları, üç kuruş için kimliğini kişiliğini dinini satanları bir bir ortaya çıkaracaktır diye dine daha çok sarılmak, Allah'ın , bu yobazların inkar ettiği Ayetleri'ni her yerde dile getirmek gereklidir.
dinimi bana akp mi öğretti diye sorarım. ama bu adamlarla da aynı dini paylaşmaktan rahatsızlık duyuyorum o bir gerçek.
eylemde yagmur yaginca allahta bizim yanimizda diyerek muslumanligimin gozumde dahada saglamlastigi durum. dusunuyodum bunlarmi dindar diye alakalari yokmus mahserde gorusuruz.
tarihden beri yanlış anlatışmış ve öğretilmiş bir din var ak partililer başka bir ülkeden nakil olmadı buraya onlar bu ülkenin mahsulü.
Dini Başbakan uzerinden degerlendirmemek gerek.
her geçen gün artan soğukluk evet müslümanlık böyle yaşıyorsa bu ülke de çokta ruhani inançsal bir boyutu olmadını görüyor insan.
prim olduğunu görüyor. oy olduğunu görüyor. para olduğunu görüyor iş olduğunu görüyor torpil olduğunu görüyor. menfaat sellikle dünyevilikle inancın arasında ki tezatlığı görüyor insan ve bozguna uğruyor inancı.
Din tüccarı olmaları başlıca sebeptir.
Saçmalıktır. Adam cami yıkıp yol yapmaktan bahsediyor.
Dini nereden öğreneceğini tatbik edeceğini bilmeyen insan tepkisi. Soguyacaksasa insan boyle bir durumda onu bu duruma getiren kisiden sogumalıdır. Biraz akıl.
Bunun akp ile ne alakası var?
islamiyeti anlatan kaynaklar Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler varken Müslümanın yaşantısına bakıp ona göre tavır almak doğru değil. Herkesin hataları olabilir. Ama insanların hatalarına bakıp bunu mensup olduğu dine yükleyemezsiniz. Sonuçta din ne emrediyor bu önemlidir.
Zaten dinle alakası olmayan kemoşların zırvasıdır.lan aklı başında adamlar şu kemoşları ciddiye almaz.taşak geçin gitsin.
Türkiyede yapılan bir ankette şeriati isteyenlerin oranı %13 akp ye oy verenlerin oranı %50. peki arkadaş bu %38 ne... dini değiştirmek mi amaçları ki böyleyse bu bir felakettir. Allah araplara peygamber yolladığında onlarda Allaha inanıyordu fakat putlara taptığından gaflettelerdi ve dini bidatlarla değiştiriyorlardı yazık... al sana soğuma sebebi
kemalistler sayesinde imanin pekismesiyle es degerdir. kusura bakma ama senun imanin akp'ye bagli ise o iste bi sikinti var demektir.
yolsuzluklar üzerine din maskesi yakmış yüzsüzlerin utanmadan allah demeye devam etmesiyle bireyin içine düşeceği durum.
(bkz: akpci)
dinden dönmeye yer arayan kişi eylemi. hitler de ateist idi mnkym dinsizlikten de soğudun şimdi ne olacak? dust_2 de bugda kıvranıp duran terörlere benzedin. iyi mi oldu yani?
Hiçbir siyasi düşünce benim dini inancımı etkileyemez. Etkilerse zaten inanç değil hikayedir o. Bilmiyorum böyle bir durum var mı yok mu ama...

Bakın yazar (Doç. Dr. Hasan Elik - DiNi ÖZÜNDEN OKUMAK) bu konuda ne demiş:

Dinden beklenen yararın tam olarak elde edilebilmesi, onun doğru anlaşılmasına bağlıdır. Zira dinin yanlış anlaşılması, zorlaştırılması ve din taassubu gibi, din adına sergilenen olumsuz davranışların dine verdiği zarar, dine karşı yapılan mücadelelerin ona verdiği zarardan daha fazladır. Tarih göstermiştir ki insanları dinden soğutmanın en başarılı yolu din baskısı, en başarısız yolu ise dine baskıdır. (Sayfa 14 - 3. paragraf)
aranılan bahanenin bulunmasına delaleten yapılmış eylemdir.