bugün

dinleri imanları paradır da ondan.
Hepsi yanar döner cahil ve kibirli olduğu içindir

(bkz: akp döneminde dinden soğumak)
(bkz: akp sayesinde dinden soğumak)
(bkz: yandaşlardan tiksindikçe dinden soğumak)
Dinimi imanımı kurtaracak kadar bildiğim için olumsuz durumlarda islamdan soğumuyorum, akp den soğuyorum.

Akp ninde laik bir düzen de devlet yönettiğini bildiğim için fazla da yüklenmek istemiyorum. Çünkü akp nin içinde Erdoğan başta olmak üzere çok samimi ve dürüst insanlar var. Ama boş beleş siyasiler de çok. Acilen bu kişiler partiden ayıklanmalıdır.
Yıl olmuş 2017 ve gerçekliği toplumun çoğunda kabullenilmiş kanı.
bahanedir.

akp'nin dine zarar veren, din ile alakası olmayan hatta dinimizce büyük günahlardan sayılan birçok eylemi olduğu malum. bu eylemlerin sonucunda aklı selim bir insan dinden soğumaz, hatta daha çok öğrenmeye şevklenebilir ve doğrusunu öğrenebilir. olay dinden soğuma değildir, dinin alet edilerek yapılan politikaya karşı koyulan tepkidir.
akp olmasaydı molla olacak kişilerin ne yazık ki akp yüzünden mollalık şansını kaçırmasıdır.
oysa olmasaydı akp umreler, iftarlar, tesettürler hatta çarşaflar, şalvarlar havada uçuşacaktı. tüh işte!
Ak partili insanlar hepinizden daha dindardır.
o hırsızlar müslümansa biz ateistiz.
ülkedeki ateist agnostik deist sayısının son 10 yılda katlanarak arttığını görünce doğru olduğu toplumca kanıtlanmış önerme.
Pire yüzünden yorgan yakmaktır.
aklı selim olan her insanın yaşayacağı bir gerçek.
dinden soğuyası olan kişinin beyanı. ne demek lan dinden soğumak başkasının yüzünden. demek sen zaten dini bilmiyorsun.
kuranın düşünmeyide yasakladığına akp döneminde inanan insan söylemi allahtan uzaklaşıp tayyibe yakınlaşan insanlar kanıtlardır.
dinden soğumak için bahane aramaktır, allah (c.c) kalpleri bilendir.
(bkz: akpaci)
soğumuş çayla eş değer durumdur.
Hayır yani akp'li olduğumdan falan değil de, saçma bir önermedir.

akp yada herhangi bir mercii, senin inanç sistemini etki altına alarak soğumana neden oluyorsa; bu akpnin suçu değildir, bu tamamen senin suçundur.

Bu, inanç ve değer yargıları kof olan insanların ortaya attığı seri üretim bir iddiadır sadece.
trollük için yazılmamış entry.
bu akpliler silah gönderilmesini destekler.
bu akpliler kul hakkına girenleri savunur.
bu akpliler toplumun özgürlüklerine el uzatılmasını onaylar.
bu akpliler kürdistanın kurulmasına yanaşır apoyu barış elçisi olarak kabullenir.
ki onların lideri ordudakileri ve bu itleri yakalayanları cemaatle birlikte kumpas düzenleyip içeri tıktığını itiraf ettiği halde.
bu akpliler bir hırsızı lider gözüyle görür.
alevilerin kafalarıyla futbol oynayan el kaideyi görmez.
inşaat için cami yıkanı görmez.
ülkeyi parsel parsel satanı görmez.
eşarbı türbanı dinini imanını maşa olarak kullandığını inancını sömürdüklerini görmez.
elin it kopuğuna dini ve milli değerlerini yem ederler.
hemde multi milyoner olarak siktir olup gidecek biri için.
Trollluk icin yazildigina inanmak istedigim aksi takdirde beni sozlukten sogutacak mantigin kalmadigi yazar soylemi.
Dinden sogumanin icin bir cok nedenden birisidir ama tek olmadigi kesindir. Diger nedenleri gormek icin:

(Bkz: dindarların uğramadığı başlıklar)

Lan yine dine saldirdim iyi mi. Baslik farkliydi halbuki. Iste.. Biz ateistler... swh.
"inandığı" din'i anlayamamış, kavrayamamış insan söylemidir.
din'in sahibi olan allah'ın sözlerine bakmak yerine, allah'ın emrettiğinin dışında eylemler içinde olan "yaratılmış" her hangi bir zumrelerin oluşturduğu kavram ve algılara göre din'i öğrenen, öğrendiğini sanan kişidir.
din'i allah'a has kılmak yerine, kullara has kılmaktır diyer bir ifadesi.

böylece kişi kendisini kandırmış olmaktadır, fakat suçlu olarak allah'ın emrettikleri dışında kendisine sunulanları din sanmakta ve inanmaktadır. doğruluk, şeref ve izzet gibi kavramlardan yoksun ideolojileri benimsemekte, kendi inancını, kendi cennetine, kendi kurtuluşuna giden yolda, amelleri üzerine kendi elleriyle barikatlar inşaa etmektedir. sözde din diye insanların kendi ego ve nefislerine göre harmanladıkları yaşam biçimlerini, doğru ve yaşanabilir olarak kabul etmekte, hüsrana uğradığında veya bir çelişki gördüğünde, ona sebep olanları suçlayacak, yanlış yapmasına dayanak olarak gösterebileceği sebepler türetmektedir. insanın kendisine verebileceği en büyük zarar budur.
tüm yaşamından, hayatından, çıkarı olmayacak, kendisini sömürmeyecek, asla aldatmayacak, mükafatlandıracak, azaptan ve sıkıntıdan koruyacak "mutlak güç!" ve "mutlak kudret!" sahibi olan, "mutlak doğruluk!" sahibi olan, bir güç ona şah damarından bile yakınken, beslenen, acıkan, uyuyan, ağlayan, gülen, acı çeken, hasta olan, tuvalet ihtiyacı olan, terleyen, yaşlanan, her zaman güzel kalamayan, her zaman doğru olamayan, kısaca "yaratılmış olan" kişilere, onların söylemlerine, onların sözlerine kanan, aldanan, sonunda hüsrana uğrayan.

"iş bitince şeytan da der ki: Allah size gerçek olanı va'detti; ben de bir va'd yaptım, size karşı yalancı çıktım! Zaten benim size karşı bir gücüm yoktu; ancak sizi çağırdım, siz de bana uydunuz; o hakte beni kınamayınız, kendinizi kınayınız! Ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Bundan önce de ben, sizin beni Allah'a ortak koşmanızı tanımamıştım; muhakkak ki, zalimlerin hakkı acı bir azaptır! (ibrahim, 14/22)

bu gün inandığınız her hangi bir değer, her hangi bir ideoloji, veya nefsinize hoş gelen rasyonel inanç temeliniz, ahiret günü sizi tanımayacak diyor allah. öyleyse birilerini suçlamak yerine, din'i kaynağından kur'an-ı kerim'den öğrenelim, allah'a ve peygamberine itaat edelim.

"Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir." (nisa/59)

dik not: bilgi içerikli entry.
tayyip kimi destekler el kaideyi destekler el kaide masum insanlara bunu yapar http://webtv.radikal.com....r-kapisinda-patlama.aspx/
şimdi tayyip hükümete karşı olanları destekliyor ya.
aynı şeyi suriye hükümeti bize yapınca siz ne olacaksınız canlar ?
empati kurmaktan yoksun zavallılar bu ölen öldürülen masum canların vebali sizin üstünüze.
allahınızı da alıp bir yerinize sokabilirsiniz şimdi.
minareyi kılıfına uydurmaktır. imama kızıp abdest bozanlar ahirette hesap verecektir.
Ateizmin tavan yapma sebebidir.
dinle insan arasında bağlayıcı bağ olsa da başkasının yanlışı beni herhangi bir şeyden soğutmaz.