bugün 481 başlık

akif beki

1. 4 2
    rte'nin kırdığı potları düzeltmekle görevli başbakanlık sözcüsü. yalanlama müdürü. ''sayın başbakan aslında öyle değil, böyle dedi'' adamı.
  2. 0 0
    adam bildiğin başbakanlık sözcüsü.kanal7 eski ana haber bülteni sunucusu.
  3. 0 0
    kendileri sözcüklere düşkün bir sözcü olup,başbakanı zor anlarda medya ordusunun baskısından kurtaran kişi.
  4. 1 1
    KAnal 7'nin kurucu ortaklarından Beki, Erdoğan'ın basın sözcüsü ve başdanışmanı.
  5. 6 2
    eski kanal 7 ankara temsilcisi ve haber müdürü, bir dönem 2003 eylül, 2004 nisan ayları arasında birlikte ankara haber merkezinde görev yaptığım çalışma arkadaşı. siyasi ve toplumsal görüşlerin de uçlarda olmayan hümanist, oldukca kültürlü, entellektüel düzeyde harika bir insan. aynı zamanda yazar. aslen bingöl'lüdür, evli bir çocuk sahibidir.
  6. 1 1
    kendisine kanal 7'nin kurucusu, kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi... vb. diyenler için çok ağır konuşan basın danışmanı.

"Yeni Dünya iletişim A.Ş, Kanal 7 markasının sahibi olan şirkettir. Ben, ne bu şirkette ne de başka herhangi bir şirketin üyesi değil, sigortalı profesyonel çalışanı idim. Yeni Dünya A.Ş demek, Kanal 7 demektir. Bunu başka bir şeymiş gibi yazan da yazdıran da söyleyen de söyleten de şerefsizdir"

aa

http://www.haber7.com/hab...-soyleten-de-serefsiz.php
  7. 1 1
    bir kaç muhabire akredite yasağı koyarak mensubu bulunduğu partinin ve ideolojinin nasıl bir faşist yapılanmaya gittiğini bir kez daha hatırlatan adamdır.
  8. 0 0
    bingöllü şahsiyettir.
  9. 2 0
    --spoiler--

Guam (CIA Merkezi) gezgini Akif Beki'nin kovulma gerekçesi...

işim gereği 70'e yakın ülke gördüm.
    Bazılarına bir kaç kaç kez gittim.
    Ama itiraf edeyim Guam'a gitmeyi hiç aklıma getirmedim.
    Öyle çünkü, Guam'ın nerede olduğunu dün haritadan öğrendim. Büyük Okyanusun ucunda bir yermiş!

Şimdi durup dururken bu Guam muhabbeti nereden mi çıktı?

Verso Başkanı Erhan Göksel'den.

Göksel birkaç ay önce Flash TV ekranından soruyor:
    - "Akif Beki'nin Guam'da ne işi vardı, cevap versin!"
    Dün Erhan Göksel'i arayıp TV ekranından yaptığı çağrıya yalanlamanın gelip gelmediğini sordum.
    Göksel:
    - "Hayır gelmedi çünkü Akif Beki Guam'a gitti. Pasaportunda mühür var. Bana özel olarak, turist olarak gittim dedi."

Peki Guam'ın özelliği ne midir?

Onu da Erhan Göksel'in ağzından sunalım:

- "CIA'nın Dünyadaki en önemli eğitim ve harekat merkezinin bulunduğu yerdir."
    Bu ilginç ve belki de raslantısal seyahatı not edip diğer bazı bilgileri sunalım:
    Dün Başbakan tarafından kovulan Akif Beki, 1999'da Kanal 7 adına Washington'da da görev yaptı.

Bir başka özelliği yazdığı acayip kitap:

Kitabın adı: Erdoğan'ın Harfleri.

içeriği: Tayyip Erdoğan'ın Hazreti Musa'yla olan benzerlikleri.

Akif Beki, muhafazakâr ve islamcı imajı ile bilinmesine rağmen bir kokteylde kola ile viski içtiğinin tanığıyım.
    Beki, tamı tamına 3.5 yıl Başbakan'ın yanında görev yaptı.
    Bu süre içinde, Turktime'ın patronu Talat Atila’nın yazdığı gibi tek adam olmaya çalıştı.

Önce Ömer Çelik'i, ardından Ahmet Tezcan ve hatta Mücahit Aslan'ı Başbakan’dan uzaklaştırdı.
    Dahası, baskıcı medya kriterlerini hayata geçirerek Başbakan’ı totaliter bir görüntüye soktu.
    Derken bazı iş takiplerinde adı dillendi.
    ispatlanmadığı için doğru olarak kabul edemeyeceğimiz bu iddiaların ayrıntısına girmiyoruz.
    Gelelim neden gönderildiğine:
    Washington günlerindeki ilişkileri ve esrarengiz Guam gezisinin payı var mı bilmiyorum ama bildiğim, yeniden Başbakan’a yakınlaşan Ömer Çelik'in bu işte pay sahibi olduğu ve Beki ile ilgili pek çok iddiayı Tayyip Bey'e aktardığıdır.
    Peki bu görevden alınma olayı Akif Beki'nin çöp kutusuna atılması anlamına gelir mi sorusuna gelince:
    Hayır, mümkün değildir.

Malum en büyük rüşvet korku salmaktır.
    Korkulan kişiye de dokunulamaz.

Başbakan'ın yanında üç buçuk sene görev yapan ve pek çok mahreme şahitlik eden biri çok şey bilen ve bildikleriyle haliyle korkulan adamdır.

Dolayısı ile böyleleri görevden alınırken aslında yukarıya şutlanırlar.
    Hiç kuşkunuz olmasın Akif Beki için da aynı şey geçerli olacaktır.
    Peki şutlanılacak yer Sabah Gazetesinin Genel Yayın Müdürlüğü olabilir mi?
    Seçimin arefesinde bulunulduğu için ihtimaldır lakin böyle bir şey Sabah'a imaj olarak büyük bir yara verir.
    Öyle çünkü Başbakan'ın basın danışmanının çıkardığı bir gazeteyi bundan böyle hiç kimse tarafsız görmez.
    Sabah sürprzi olmazsa Akif'in adresi Kanal 7 olacaktır.
    Elbette bu süreçte değil ama gün gelecek, "Erdoğan’ın Harfleri" ni yazan Akif'den yaşadıklarını anlatan anı kitabına da şahit olacağız.

--spoiler--

sabahattin sonkibaR
  10. 0 0
    http://www.cafesiyaset.co...dyaya-guclu-bir-donus.php
  11. 1 1
    radikal gazetesinden soğumama - hasan celal güzel den sonra - neden olan radikal in son bombası.
    hayrılı uğurlu olsun tüm radikal ailesine ve doğan holding e.
  12. 0 0
    tayyip'in aydın doğan basınıyla barışması için radikal'e transfer edilen denge unsuru. yeter ki petrol ofisi'nin üstüne gitmesinler. yeter ki tayyip rekabet kurulunu benzin fiyatları yüzünden petrol ofisinin üstüne salmasın.
  13. 2 -2
    ergenekon konusunda suyu bulandıranlardan.
    http://www.odatv.com/index.php?id=14902
  14. 0 0
    radikal'deki yazılarıyla kompozisyon yazmaya yeni başlayan ilkokul çocuklarını hasetinden çatlatan başbakan yakını.
  15. 1 0
    kanal24 yorumcusu olmus, basbakanlik eski basin sözcüsü. eskiden peltekmis.
  16. 6 4
    ruhat mengü gibi gereksizlerin üzerine saldırmaya başladığı, radikal gazetesinin yeni köşe yazarı.
    sen tiftikli bir keçisin ey akif, ne işin var çalının çırpının arasında diyorum!

ulu not: radikalda yazmasını tasvip etmeyenlerdenim, yeni bir ahmet hakan coşkun vakası olmasını istemem. evet duygusal yaklaşıyorum zira...!!!
  17. 1 1
    yazma demiyorum ama kumda oynasa daha iyi olacak adamı.
  18. 1 -1
    dünyanın en lüzumsuz yazarı. başbakanı ve gülü peygambere benzeten büyük yağcı.
  19. 0 0
    radikal gazetesindeki yazısıyla ahmet hakan'ı çok ağır bir şekilde eleştiren köşe yazarı* *. tamam, birilerini eleştirebilirsin de bu kadar da ipin ucu kaçırılmaz ki. ha bu kadar sinirlendiysen bu adama, aç telefon istediğini söyle. bir gazete köşesini bu tip bir yazıyla nasıl işgal edersin anlamıyorum.

buyrun söz konusu yazı:
    http://www.radikal.com.tr...2009&articleid=939449
  20. 1 1
    1971 doğumlu Akif Beki, istanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunu. 1990'da gazeteciliğe muhabir olarak başlayan Beki, Zaman gazetesinde, Flash TV'de, Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazeteleri ile çalıştı. 3 yıl Washington'da görev yaptı. 2000'de Kanal 7 Ankara Temsilcisi olarak geri çağrıldı. Daha sonra 4 yıl süreyle Başbakanlık sözcüsü olarak görev yapan Beki, bu görevinden ayrılarak Radikal Gazetesi'nde köşe yazıları ile basın hayatına döndü. Akif Beki'nin, indus Vadisi'nin incirleri, Erdoğan'ın Harfleri ve Kara Liste isimli yayımlanmış üç kitabı bulunuyor.

--spoiler--
    Fettah Tamince'nin Star Grubuna ortak olduktan sonra grup yönetiminde değişikliklere gidileceğini açıklamasından sonra ilk atama 24 Televizyonu Genel Yayın Müdürlüğünde gerçekleşti.

Fettah Tamince'nin el sıkışarak anlaştığı Akif Beki, 24 Televizyonu Genel Yayın müdürlüğüne getirildi. Beki Görevine bugün itibarıyle başladı.
    --spoiler--
  21. 1 1
    ahmet hakan'ın bu günkü köşesinde dalkavuklukla suçladaığı başbakan tayyip erdoğan'ın eski basın danışmanı ve radikal gazetesi köşe yezarı. daha doğrusu köşe yazarı olduğu iddia edilen kişi.
  22. 1 1
    gereksiz ve yerkürede boşuna alan kaplayan insan.
  23. 1 1
    gerçek adı arif de ki dir.
  24. 0 0
    dün ahmet hakan'ın kendisi hakkında yazdığı dalkavukluğu bile beceremediği yazısına bu gün ; işler çığırından çıkmak üzere diyerekten tehditvari bir cevap vermiş radikal gazetesinde köşe yazarı olduğu iddia edilen şahıs.
  25. 3 1
    sahibinin sesi.