bugün

rte'nin kırdığı potları düzeltmekle görevli başbakanlık sözcüsü. yalanlama müdürü. ''sayın başbakan aslında öyle değil, böyle dedi'' adamı.
adam bildiğin başbakanlık sözcüsü.kanal7 eski ana haber bülteni sunucusu.
kendileri sözcüklere düşkün bir sözcü olup,başbakanı zor anlarda medya ordusunun baskısından kurtaran kişi.
KAnal 7'nin kurucu ortaklarından Beki, Erdoğan'ın basın sözcüsü ve başdanışmanı.
kendisine kanal 7'nin kurucusu, kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi... vb. diyenler için çok ağır konuşan basın danışmanı.

"Yeni Dünya iletişim A.Ş, Kanal 7 markasının sahibi olan şirkettir. Ben, ne bu şirkette ne de başka herhangi bir şirketin üyesi değil, sigortalı profesyonel çalışanı idim. Yeni Dünya A.Ş demek, Kanal 7 demektir. Bunu başka bir şeymiş gibi yazan da yazdıran da söyleyen de söyleten de şerefsizdir"

aa

http://www.haber7.com/hab...-soyleten-de-serefsiz.php
bingöllü şahsiyettir.
http://www.cafesiyaset.co...dyaya-guclu-bir-donus.php
tayyip'in aydın doğan basınıyla barışması için radikal'e transfer edilen denge unsuru. yeter ki petrol ofisi'nin üstüne gitmesinler. yeter ki tayyip rekabet kurulunu benzin fiyatları yüzünden petrol ofisinin üstüne salmasın.
radikal'deki yazılarıyla kompozisyon yazmaya yeni başlayan ilkokul çocuklarını hasetinden çatlatan başbakan yakını.
kanal24 yorumcusu olmus, basbakanlik eski basin sözcüsü. eskiden peltekmis.
yazma demiyorum ama kumda oynasa daha iyi olacak adamı.
radikal gazetesindeki yazısıyla ahmet hakan'ı çok ağır bir şekilde eleştiren köşe yazarı* *. tamam, birilerini eleştirebilirsin de bu kadar da ipin ucu kaçırılmaz ki. ha bu kadar sinirlendiysen bu adama, aç telefon istediğini söyle. bir gazete köşesini bu tip bir yazıyla nasıl işgal edersin anlamıyorum.

buyrun söz konusu yazı:
http://www.radikal.com.tr...2009&articleid=939449
1971 doğumlu Akif Beki, istanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunu. 1990'da gazeteciliğe muhabir olarak başlayan Beki, Zaman gazetesinde, Flash TV'de, Yeni Şafak, Yeni Yüzyıl ve Turkish Daily News gazeteleri ile çalıştı. 3 yıl Washington'da görev yaptı. 2000'de Kanal 7 Ankara Temsilcisi olarak geri çağrıldı. Daha sonra 4 yıl süreyle Başbakanlık sözcüsü olarak görev yapan Beki, bu görevinden ayrılarak Radikal Gazetesi'nde köşe yazıları ile basın hayatına döndü. Akif Beki'nin, indus Vadisi'nin incirleri, Erdoğan'ın Harfleri ve Kara Liste isimli yayımlanmış üç kitabı bulunuyor.

--spoiler--
Fettah Tamince'nin Star Grubuna ortak olduktan sonra grup yönetiminde değişikliklere gidileceğini açıklamasından sonra ilk atama 24 Televizyonu Genel Yayın Müdürlüğünde gerçekleşti.

Fettah Tamince'nin el sıkışarak anlaştığı Akif Beki, 24 Televizyonu Genel Yayın müdürlüğüne getirildi. Beki Görevine bugün itibarıyle başladı.
--spoiler--
ahmet hakan'ın bu günkü köşesinde dalkavuklukla suçladaığı başbakan tayyip erdoğan'ın eski basın danışmanı ve radikal gazetesi köşe yezarı. daha doğrusu köşe yazarı olduğu iddia edilen kişi.
gereksiz ve yerkürede boşuna alan kaplayan insan.
gerçek adı arif de ki dir.
dün ahmet hakan'ın kendisi hakkında yazdığı dalkavukluğu bile beceremediği yazısına bu gün ; işler çığırından çıkmak üzere diyerekten tehditvari bir cevap vermiş radikal gazetesinde köşe yazarı olduğu iddia edilen şahıs.
hayatta kalmak için en kolay yolu seçmiş, güçlünün yanında saf tutmuş kişidir.
yaptıklarında ve yazdıklarında samimidir. yalama olmak için o şekilde davranmamaktadır. özü, aslı böyledir. yani sanılanın aksine içi dışı bir olan bir insandır akif beki. içgüdüleri ona her canlı gibi " güçlüye sığın ve hayatta kal" demektedir. her primitif canlı gibi o da içgüdüleri ile hareket ederek güçlüden yana saf tutmaktadır. yarın öbür gün devran döner, karşıt görüş iktidar olursa, akif beki hemen oraya doğru zıplayacaktır. bu tür primitif canlıların hayatta kalmak için her ortama uyum sağladıkları bir çok defa gözlenmiştir. (bkz: mümtazer türköne)
radikal'de yazan sağcı.

radikal de modaya uymuş ve iktidar yanlısı yazarları ön plana çıkarmaya başlamış. geriye kaldı bir tek ntv grubu. şimdilik ortadalar, umarım dayanırlar.
medyada işlerin ne nasıl işlediğini gösterir şahsiyet.
daha düne kadar kanal 7 de, muhabirken ardından ana haber sunumu, iskele sancak programı sunuculuğu, devamında başbakanlık sözcülüğü derken tesadüf eseri farkına vardığım radikal gazetesinin köşe yazarı olmuş şahıs. bu tarz konumlandırmalar, şans'la talihle olacak işler değildir. bu kadar kısa sürede birinin alınıp ordan buraya konumlandırılması nasıl bir sistem içerisinde olduğumuzu gösterir durumdur. bunun gibi örnekler için zahid akman , ahmet hakan coşkun vs vs. ülkede bazı şeylerden haberdar olduğumuzu belirtmekte fayda var. sağ ı sol u hiç farketmez. .

tamamen tarafsız yazılmış bir yorumdur.neler oluyor orada
an itibarı ile ntv'nin canlı gaste programında fikir yürütmektedir. kendisi tv nin sesini kısılıp izlendiği zaman george w. bush kadar inandırıcı mimiklere sahiptir.
şöhret olduğu dönemde başbakanlığa girecek gazetecileri "andıçlayan" gazetecimsi, yazarımsı yüce insan başbakan tayyip erdoğan'ın has adamısı...!
satılmış kalem. sülalesini doyuranların teahüratçısı.

doğan medya'nın hükümete verdiği sus payı olsa gerek. başbakanlık danışmanlığından radikal'de köşe yazarlığına. hem de radikal'de. anca vakit'de yazabilecek tarafsızlığa sahip olarak radikal'de.

bugünkü yazısında şöyle demek istemiyorum, böyle yazmak istemiyorum diyerek satır aralarında demek istemediği şeyleri misliyle yazmayı başarabilmiş bir edebiyat ustası aynı zamanda.

sen cemaat'i hanefi avcı meselesinde, hanefi avcı'nın özel hayatını kullanarak savunacağına biraz şu cihaner olayına baksana. bir bak bakalım. orada savunacak ne bulabileceksin?

savunamazsın sayın beki. sen deniz feneri sayesinde fakir fukaraya vermeniz gerekip de veremediğiniz paralarla kurulan bir kanalda başlamışsın işe. cemaat seni yoktan var etmiş. cemaat olmasaydı kimdin ki sen?
sözlükte ki liselileri eleştiriyoruz yeri geliyor aşağılıyoruz ya.. bu adamı okudukça ne kadar haksızlık ettiğimizin farkına varıyorum. bize bir dincinin demokrasi anlayışını oldukça güzel açıklamaktadır kendileri. hem de yazar olarak, bir gazetede yazarak.
adam utanmasa gösteri yapan üniversitelileri "darbe yapmaya gelmişleridi amuaaa goyuiimm "
diye yaftalıyacak.
kendisi hangi tanrıya inanıyorsa o tanrısından kendisi için; akıl, fikir, insanlık sevgisi dileniyorum.
gazeteci değildir. güzel ve yalnız ülkemde havayı koklamak için takip edilmesi gereken üç beş yazıcıdan birisidir. rte'nin sesidir. devletlumuz neler düşünür, sırada çakılacak kim var bu ve benzeri soruların cevabını onun yazılarıyla tespit edebilirsiniz. tek kusuru var sadece bu dönemin adamıdır. sıradaki ikbal sahibini öğrenmek için mehmet barlas veya cengiz çandar'ı takip etmek gerekir.