bugün

murat birsel, kürşat başar, nevval sevindi gibi köşe yazarlarına sahip bir dönemin en okunabilir gazatesiydi. 98 'de kapatıldı.
verdiği kenex oyuncaklarla satış patlaması yaşanmıştı.
cok iyi kaliteli bir gazeteydi. keske kapatilmasaydi.ayrica okurlarini kupon karsiliginda mobil tv, data bank, ansiklopedi gibi cesitli cam sakizlari coban armaganlari ile donatiyordu. *
diğer gazeteler gibi çanak çömlek dağıtmaya başlayınca okuyucusunun önemli kısmını kaybetmiş ve batmış gazetedir.

çok kaliteli reklamları vardı, ceylan saner'in oynadığı...
kamuoyunda cumhuriyet'in light'ı olarak bilinse de, aslında milliyet'in light'ı idi. ankara bürosu, dinç bilgin'in sahip olduğu sabah, atv vs. ile cümbür cemaat karum'un en üst katında bulunmaktaydı. şimdilerde vatan'da çalışan bilal çetin ankara temsilcisiydi. kafeteryasında illaki limonlu soda ve türk kahvesi içilirdi. o zamanlar sabah'ta olan fatih çekirge yüzünden pazar pazar klasik müzik eziyeti altında haber kovalamaya çalışılırdı.
boşluğu hala doldurulamayan gazetedir.
bugünün radikal gazetesi gibi bir şeydi zamanında.
1995 yılında bir dönem iletişim yayınları'nın cep kitapları dizisinden hergün bir kitabı bedava veren gazete idi .
90'lı yılların ortasında verdiği karton ev maketleriyle hatırlanan gazete. aynı dönemlerde diğer gazetelerin lego verme çabasına karşılık olarak bu gazete k'nex vererek gene farkını ortaya koymuştur.

(bkz: ceylan saner)
1994 yılında ortaya çıkmış bir gazetedir.
bir zamanlar dinç bilginin olan ardından korkmaz yiğite satılan ve korkmaz yiğitin hapse girmesiyle geçici bir duraksama yaşayan, korkmaz yiğit in hapisten çıkmasıyla dinç bilgin'e geri verilen gazete.dinç bilgin gazeteyi tekrar devraldığında ani bir kararla adını yeni binyıl olarak değişmişti. bu olay öyle hızlı gelişmişti ki, gazetenin reklam filmlerinde bile değişen tek şey sadece "adı" idi.reklamdaki oyunculara hatta reklam müziklerine bile dokunulmamıştı.
Kaliteliydi, kapatıldı, yeni binyıl adıyla tekrar açıldı sonra yine kapatıldı...
an itibariyle elimde duran 1996 sinema dergisinin içinde şöyle bir reklama sahipmiş zamanında.
''tam beklediğiniz gibi. genç, kültürlü,farklı.
bakış açısı geniş. görsel yapısı aydınlık, batılı... işte, yeni yüzyıl! sizin yeni gazeteniz. her gün keyifle okuyacaksınız.''
şuanki radikal gibi değil de ilk zamanlardaki radikal gibiydi bence. dönemi için fena gazete değildi.
kaliteli bir gazeteydi, daha sonra kapattılar dinç bilgin'di bu gazetenin sahibi biraz radikal gazetesi'ne benzeyen bir yapısı vardı aslında güzel gazeteydi keşke kapanmasaydı. 1998 dünya kupası için verdiği 4 ciltlik dünya kupası kitapçıkları halen durur arşivimde, ara sıra denk gelince falan açar bakarım o yılları yeniden yaşarım sanki...
ayşegül serisini edindiğim eski gazete. harbiden ne salakmışım..
en son lego tarzı oyuncak verdiğini hatırlarım...
90'lı yıllarda ülkenin hatırı sayılır entelektüellerin toplandığı, yazdığı çizdiği gazeteydi. ardından yerini yeni bin yıl gazetesine bırakmış sonra da bitmiştir. bugün bile eksiği doldurulamayan gazetemizdir.
elimde tuttuğum sayılarını tek tek tekrardan incelemeyi düşündüğüm zamanın iyi gazetelerinden biri.
günlerdir yeniden çıkan gazete hakkında ne yazayım diye düşünürken, birden kafamda yeşil ışık yandı. atılan yazarların ve gazetecilerin yeni adresi olan gazete toplama bir asker ordusu oluşturuyor sanki! peki bunun sorumlusu kim? tabi ki ülkemizdeki baskı sistemi! işsiz alan gazeteciler her ne hikmetse o gazeteye müracaat ediyorlar. şimdi akıllara şöyle bir soru da düşebilir: bu gazete neden yeniden çıktı, ne gerek vardı? işsizleri barındırmak için olabilir mi? başka bir adla yeni bir gazete çıkabilirdi ama çıkmadı! hep geçmişe yolculuk yapıyoruz neden? çünkü eskiyi diriltmek daha kolay. doğrusunu söylemek gerekirse; bu gazetede sinema yazarı olarak yer almak istedim ama yine o şans bana gülmedi. ne zaman mı gülecek? işte asıl muamma da o ya zaten! ben dergilerde ve büyük bir gazetenin internet sitesinde yazmaya devam edeceğim. gazetede olmak varken internette olmak pek iç açıcı değil ama ne yaparsınız, memleketin hali bu! yine de sabrediyorum her ne kadar olmayacağını bilsem de. bunları buraya yazmamın sebebi acizlik değil, sesimi duyurmak! belki bir okuyan çıkar diye yazdık, bir kişi bile sesimi duysa yeter, daha önce x bir gazetede yazdım gerçi ama kısa sürdü o zaman çok genç ve toydum, yürümedi. şu an kendime sonuna kadar güveniyorum. beni merak edenler özelden yazabilirler. saygılar...
Ulusal gazete ama koskoca türkiye'de 2000 adetçik satmaktadır.
15-20 yıl önce gazete alana kitap veren gazeteydi.
yayın hayatına son verilmiş gazete.

http://www.gazetevatan.co...eda-ediyor-945164-gundem/
davutoğlu medyası çöküyor...

yeni yüzyıl gazetesi yoluna dijital olarak devam etme kararı almış. sadece 6 ay süren basılı serüveni sona ermiş.

bayağı da yazar transfer etmişti, yazık olmuş.