bugün

entry'ler (1532)

ingilizce öğrenememek

Pratik yapamamaktan kaynaklı durum. Yurtdışına gidemiyoruz konuşacak kimse de yok. E nasıl öğreneceğiz. Daha doğrusu biliyoruz da nasıl akıcı hale getireceğiz. Olmuyor işte.

lakabı eşekçi olan insan

eşek alım satımıyla uğraşan insandır.

eşekçi cafer

bir zamanlar anadolu'da filimnde ahmet mümtaz taylan'ın oynadığı karakterin dedesinin lakabı. eşek alıM satımıyla uğraştığı için kendisine eşekçi cafer derlermiş. zaten bilirsiniz anadolu'da eşek alım satımıyla uğraşanların lakabı genelde eşekçi olur.

instagram boomerang kullanan erkek

(bkz: boomerang ne lan)

karısı ile sevgilisi aynı gün regl olan adam

anasının amına kadar yolu vardır.

kadınlarda itici duran meslekler

kepçe operatörlüğü.

çakallı menemeni

bildiğin menemen. selimpaşa'da da var aynı çakallı'daki gibi yapıyor. adı da çakallı menemencisi zaten.

kelimelerde t yerine d kullanan güruh

fedhullah gülen cemadinin sıkca yapdığı işdir.

atatürk ü koruma zırvası kalksın

(bkz: zırva sensin kalkan da sana girsin)

sözlükte hiç kadın yokmuş gibi davranan yazarlar

devamlı küfür etmek suretiyle güzelim ortamı bozan yazarlar.

ot

eylül sayısı çıkmış on numara edebiyat dergisi.

sözlükte dostoyevski okuyan kız olmaması

dostoyevski başlığına bakınca farkedilen bir durum. hakikaten yok galiba.

edit: chicago woman hariç. nickinden de anlaşılacağı üzere kendisi ingilizce de biliyor, dünya edebiyatına hakim. ama bir kusuru var yalnız kızın biraz entel takılmakta. optimist hem de pesimist biraz idealizmi de savunmakta. teori desen zehir gibi pratik desen sallanmakta. bazen ben hümanistim diyor bazen rasyonalist oluyor. değişik bir psikoloji.

iphone 6s i denize düşürmek

başıma gelen üzücü hadise. iki gün pirinç içine koydum düzelmedi. appstore'u aradım. denize düşürdüğünüz telefonu getirin yerine yenisini verelim. yalağuz 1200 liranızı alırız dedi. vay arkadaş ya.

ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin gerçeği

(bkz: mal mısın oğlum sen)

erdal bakkal

oyuncu değil karakterdir.

adil öksüz

kendisini hulusi akar'la takas ederek salmışlar.

not: iddia bana ait değil. http://fehmikoru.com/olaylar-ve-senaryolar/

fiyatı 100 lira bile olsa alınacak kitaplar

(bkz: tutunamayanlar)

ekşi de yazarlık onaylanınca uludağ ı bırakmak

ben yaptım bunu. uzun zamandır da uludağ'a girmiyordum. o kadar ki benim bilgisayar kaydettiğim şifreyi unutmuş. şifreyi ben de unutmuşum. şimdi girmek için şifreyi unuttum deyip yeni şifre aldım. nasıl alışmışım ekşi'ye. ekşi de acayip güzelmiş ya. her gün 10 tane kız tanışmak için mesaj atıyor. ekşi de kızlar teklif ediyormuş lafı gerçekten doğruymuş. çok eğlenceli gerçekten. herkese kolay gelsin.

ölmeden önce izlenmesi gereken diziler

hepsini izlemişim üstüne bir de breaking bad'i de izledim. eh artık rahat rahat ölebilirim.

en iyi sucuk markası

cumhuriyet sucuklarıdır.