bugün

entry'ler (34)

facebook

dün kişi profillerinde burçlar çıkıyordu, bugün yok. gözümle gördüm dediklerim bana garip garip bakıyor. bilmiyorlarmı ki facebook sürekli değişim, sürekli gelişim ilkesini benimsemiştir.

edit : burçların çıkmasının sebebi zannımca google chrome için indirdiğim facebook fixer eklentisi.

shutter island

bu film hakkında okuduğum yorumların çoğu filmin sonunun başından belli olduğu ve tam anlamıyla bir klişe olduğu yönündedir. ancak şöyle bir gerçek daha var, filmi başından sonuna izlememe ve çoğu yorumu sabırla okumama rağmen filmin sonunu hala anlamamaktayım. filmin başında bile sonunu tahmin eden arkadaşlara ise haset ile selam ediyorum.

superonline

limitsiz tarifelerini adil kullanımlı limitsize çevirmesine şaşırmadığım iss. bu arkadaşların senelerce bize dial up hizmetini nasıl verdiğini hatırlayın, daha sonra adsl ile bu hizmetlerini nasıl pekiştirdiklerini gözünüzün önüne getirin, şimdi de bütün bu hatıraları süper ligin* naklen yayın haklarını kimin aldığı bilgisi ile birleştirin, oluşan sosu makarnanızın üstüne dökerek afiyetle yiyiniz. sıcak tüketiniz ardından tatlı servisi olacak.

doping

takım sporlarında yapanın yanına kar kaldığı performans arttırma metodu.

facebook

yeni tasarımı ilk falsosunu an itibarı ile vermiştir. etiketlemek * istediğiniz zaman resmi tıklıyorsunuz ve diğer resme geçiyorsunuz. yani etiketleme * işlemi yapılamıyor. Etiket yazacağım diye binbir takla attım. *

edit:düzeldi

facebook

yeni tasarımı ile var olduğu söylenen 300 milyon kullanıcısından en azından bana yaranmış sitedir. uzun süre böyle kalmasını dilerim.

aklıma gelmişken sizlerle bir bug paylaşayım. eğer ki wallunuzun * gizlilik ayarlarını değiştirdiğiniz halde engellediğiniz kişiler duvarınıza yazabiliyor ise bilin ki kendileri notifications * kısa yolunu kullanarak oraya gelmiştir.

mehmet şimşek

Milliyet'in internet haber sitesine göre 'Hak arama mukaddestir, ancak bu hak arama mücadelesi hükümete karşı komploya dönüşmüştür, siyasi istikrarı bozmaya yönelik eyleme dönüşmüştür' buyurmuştur. peki ne olacak şimdi tekel işçileri de siyasi iktidarı bozmaktan içerimi alınacak. bilemedim şimdi.

rüya

güne kötü başlamak için beynin icad etmiş olduğu 3 boyutlu film. teknik açıdan avatar, senaryo ise karışık.

disko kralı

nihat doğan'ı konuk ettiği için izleyemediğim programdır. sözlükten bile takip etmek işkence.

hepsiburada com

bugüne kadar alışverişlerimde herhangi bir sorun ile karşılaşmadığım site. tek saçmalık son alışverişimde salı günü siparişini verdiğim ürünü çarşamba bana ulaştırmalarına rağmen, perşembe günü öğlenden sonra bana sms atıp siparişimi kargoya verdiklerini bildirmeleri. şakamısınız arkadaşım ben usb stick'i ağzına kadar doldurdum sen bana kargoya verildi diyorsun. *

akif beki

an itibarı ile ntv'nin canlı gaste programında fikir yürütmektedir. kendisi tv nin sesini kısılıp izlendiği zaman george w. bush kadar inandırıcı mimiklere sahiptir.

formula 1

michael schumacher 'in geri dönüşü son bir şanstır bu oluşum için.

carla bruni

l'amoureuse isimli şarkısı ile beni benden alan first lady. bu şarkıyı dinleyene kadar benim için eski model, first lady vs. iken an itibarı ile en güzel sesli şarkıcılardan biridir.

kartepe

son altı aydır yaşadığım kocaeli ilçesi. yenilenmemde faydası büyüktür. ama genç bireylerin uzun süre tahammül edeceği bir yer değildir. psikolojik detaylardan sonra biraz yukarı çıkıp pistlerinden otelden falan bahsedeyim. otel tam bir şark zihniyeti yönetimindedir. daha fazla detaya gerek yok sanırım. pistler kısadır ve çok sıra beklenir. ancak geyik alanı pisti olarak adlandırılan pist hiç bitmesin denecek kadar sevimli bir manzaraya sahiptir. böyle ağaçların içinden falan geçtiğin şirin bir pist. olurda merak eden varsa şu an kar kalınlığı 50 cm dir. hafta sonuna kaymak imkansızdır. artık 2010 yılbaşına kısmetse. *

en iyi 3d filmdir. bazı yazarların avatar filminden ne beklediğini anlamadım. daha önce söylenmemiş bir söz, yaşanmamış bir aşk, ilk kez karşılaşılan bir davranış için gidilmemelidir. bu ve bunun gibi beklentiler ile giderseniz üzülürsünüz. unutulmamalıdır ki izlediğiniz sadece bir filmdir. ben izledim çok beğendim.

palet

amacı yükleri forklift ile taşımayı kolaylaştırıp aynı zamanda mukavemet sağlamak olan tahta, çelik, plastik vb. maddelerden yapılan aparat.

kenan evren anadolu lisesi

bir dönemler maça giremeyen fenerbahçe taraftarlarının hademeye üç-beş indirerek maçları izlediği okuldur. ne zaman fenerbahçe ilk şampiyonlar ligi macerasına atıldı, o zaman okuldan maç izleme tarih oldu.

hp pavilion

DV3-2250ET modeli windows 7 ile birlikte dokunmatik ekran özelliğine sahip olmuş notebook serisidir. 13,3 inc ekranı ile klas bir görüntüye sahiptir.

frigo

bir treyler çeşididir. belli bir sıcaklıkta taşınması gereken ürünler için treyler içinde sıcaklığı sabit tutan bir ünite vardır. önemlidir nitekim gıdalar, ilaçlar vb. hayati öneme sahip maddeler bu treyler ile taşınır.

autocad

2010 versiyonunda bazen excel tabloları yapıştırdıktan sonra boyutunu ayarlamaya kesinlikle izin vermiyor. ne zaman ki defalarca çizimi açıp kapatıp tekrar paste ediyorum, kafasına göre düzeliyor. çözümü bulamamın nedeninin heralde benim kofti bir mühedis olmamdandır.