osman sınav'ın yönettiği, başrollerinde kenan imirzalıoğlu ve selin demiratar'ın oynadığı, show tv'de yayınlanan dizi. türk filmi tadındadır.
senaryosu kanald'de yayınlanan ıhlamurlar altında dizisi ile benzerlik gösteren dizi.
mehmet in; yavuklusuna,o adam bana pırlantalar alıyor derken yaptığı hareketle ve kroşeleri,aparkatlarıyla gönüllere kazındığı muhteşem gaz dizi.
fakir kız, fakir erkek, araya giren zengin erkek, otla kafayı bulup milli olan kız vs.. yeter ya artık değişik bişeyler yapın dedirten dizi..

yapımcılara benden bir iyilik; kimse babasına bile yapmaz. değişik dizi örnekleri için;

(bkz: çemberimde gül oya)
(bkz: kurtlar vadisi)

iyi bakınız ki düzgün bişeyler yapın artık.
(bkz: metin erksan)
metin erksan ın yazıp yönettiği 1962 yapımı türk filmi otoriteler tarafından türk melodramlarının mihenk taşı olark adlandırılan film osman sınav yapımcılığında dizi olarak yeniden çekiliyor ilk bölümü 14 aralık 2005 te yayınlanan dizinin başrollerini kenan imirzalıoğlu ve selin demiratar paylaşıyor.
(bkz: temcid pilavı)
(bkz: acı hayat ile ıhlamurlar altında dizilerinin benzerlikleri.)
bu kadar da acı olmaz dedirttiren dizi.
zengin züppesi karakterinde oynayan adamın oyunculuğun zo sundan bile anlamadığı hareketleriyle sürekli beni güldürdüğü dizi.hele bir sarhoş taklidi vardı yemede yanında yat yani
zengin herifin stand up gösterisi için izlemeye değer olan sitcom.
kurtlar vadisinde boğazı kesilen herifin kafayı kazıtarak karşımıza çıktığı dizi.yanına da 2 denyo vermişler çok enteresan bir grup olmuş.
ayrıca kenan imirzalıoğlu dışında doğru düzgün rol yapan adam da yoktur.hele o zengin züppe herifi oynayan adam tez konusu bile olabilir.özellikle uğraşsa o kadar kötü rol yapamaz be...
zamanın deli yüreği olan kenan imirzalioğlu'nun gereğinden fazla duygusal bir karakteri canlandırdığını gördüğümüz dizi..
karakterlerin her bölümde ayrı bir facia yaşadıkları, gerçek kesit tadındaki dizi. ayrıca ender'e hayat veren muhteşem oyuncu için (bkz: oğuz galeli)
osmanli tokadinin kenan imirzalioglu tarafindan güzel bir şekilde gösterildigi dizi.
ender rolünü oynayan elemanın dublajına bittiğim dizidir. ses ikinci bir polat alemdar formatındadır. ayrıca reklamlarında sesinin dublajsız olmasıda ilginçtir.
''gittikçe deli yürek modeline sarıp,mehmet kosovalı karakteriyle,dişlerini sıkıp,suratını somurtmaktan suratının şeklini şemalini değiştiren kenan imirzalıoğlu'na iki okıyup,üflemişler herhalde,ya da muskası sağlam yazılmış ki,bi b.k olmuyo herife''dedirten senaryosuyla bir de üstüne üstlük'' bu kadar da olmaz'' çektiren,ama yine de her pazartesi kendisini izlettiren dizi..
ilk bölümünde bu dizi deli yurek olur dediğim ve haklı çıktığım dizidir.
hayatin aciyla esdeger olma durumudur.hayat denince acinin, aci denildigin hayatin akla gelmesidir.*
ender rolündeki herifin tıpatıp aynısından* okulda görüp çocuğun yüzüne patlamama neden olan dizidir.**
dizi her izlenildiğinde, bozuk plak sendromunun getirisi olarak ''ben dediydim oğlum!! vallah dedim!!'' diyen bir ev arkadaşına sahip olmam dolayısıyla, içine zıçılan dizidir. bir türlü rahat bırakılmaz izleyici akardia tarafından.akardia her reklam arasında '' ben dediydim oğlum....'' şeklinde başlayıp, ucu bucağı belli olmayan uzunlukta cümleler kurar,kafa ziker,ütüler,ne yapabiliyorsa yapar..defol lan akardiadır. *
ne yapıyon lan kuvvo, ee bu seferde böyle olsun gibi kelaynaktan çıkan sözlerin kullanıldığı, ve her izlediğimizde ev arkadaşına bu dizi deli yürek olacak demiştim, bakın çıktı dedirten dizidir. * * **
(bkz: akardia)
(bkz: acı akardia) *
kurtlar vadisinde bogazı kesilen elemanın saclarının komple kesildiği dizi. (bkz: kelaynak)ayrıca o kadar kurşun yiyip gömülen insanların ölmeyip bir sensei eşliğinde karate kungfu dersleri yerine atıcılık dersleri aldığı toplama dizi..
jenerik müziği*aşmış olan osman sınav dizisi. şarkıyı hakan taşıyan seslendirmektedir.