bugün

Kosova’ya gittiğimde dükkanlarda mekanlarda Türk olduğumu anlayan veya soran olduğunda, hemen akabinde jenerik müziği açılan dizi. Yanında bir de “kosovaleee” diye bağırıyorlar.
nermin'li sahnelerin atlanarak izlendiği dizidir. fakat nermin olmasaydı dizi olmazdı.
peki ne izlemek istiyoruz biz?
acılı turşu yediğimde hayatımın evrildiği haldir.
Nermin sonra kayboldu gitti piyasadan başka bir yerde göremedim.
nermin'in atanamamış eyşan olduğu dizi.
manikürcü banu alkan ve ümit besenin bir filmi vardı aynı senaryo.
ümit kadın bana vermedi diye çıldırıp çirkefleşmişti.
tam aklımda değil ama.
yatağı gösterip bu yatakta mı yalattın kendini tarzında bir şey söylemişti.
kasıp kavuran zamanın efsane dizisi. yabancı ülkelerde dublajlı versiyonlarına rastlamak mümkündür.
Bugün Erler film'in youtube kanalına yüklenen 1973 yapımı film.

https://www.youtube.com/watch?v=Jq9OihBtT_I
Acı Hayat, yönetmenliğini Abdülkadir Ceylan Ede'nin yaptığı televizyon dizisidir.
Çok depresif bir diziydi be.
Favorim ender kervanciogluydu tam piçti adam.
Kenanın hep aynı rollerde oynadığı ilk diziydi sanırım ezel de aynisiydi.
bugün 3. bölümünü izlediğim dizi gerçekten acı bir hayat anlatıyor.
kenan imirzalioglu' nun tanındığı ve çocukken izlediğim tek dıziydi.
Tv'de kanallari zaplarken nerminin yuzunu surekli mor, gozunu surekli yasli gordugum dizi.
Tekrardan Yaklaşık bi 10-12 bölüm(sonrası vakit kaybı) izleyip Çocukluğumu yad ettiğim dizidir. Zamanında Daha çocuk yaşta aşk acısı çektirmişti. Hey gidi günler...
Hüzünlendiren dizi.

Aşk acısı çeksem ağla ağla helak olurdum izlerken. Hoş, Çekmeden de duygulanıyordum ya neyse.
Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en efsane çiftlerindendi Nermin ile mehmet.

Bana hissiyatı bu kadar yoğun geçirebilen bir çift daha olmadı izlediğim dizilerde.
Rahman babanın soba etrafında Osmanlı'nın çadırda kuruluk sarayda yıkıldığını anlattığı sahne efsane hafız.
efsane bir diziydi.

kenan kardeşim de hep eyşanları bulmuş hep oyunlara gelmiş.

acı hayat dendiği zaman aklıma ilk, kosovalının manitası (ismini unuttum) sarı spor arabasıyla yapıştırırken taklalara geldiği sahne gelir.
3 yıl önce bir (1) ay içerisinde baştan sona kadar izlediğim, 3 gün önce tekrar baştan izleyesim gelen, şu an 14. bölümünde olduğum, ve enderini siktiğim dizi.
(bkz: Nermin orospusu) kadar sevilmedik..
ah ulan nermin aşk acından nerelere geldim.
zamanında izledik ağladık. şimdi tekrar başladığım dizi.

köroğlu konağa girdi..
benden selam olsun,
bolu beyi'ne,
hey hey.

izlemeyen varsa hala izlesin ölmeden önce. öyle bir efsane.
(bkz: nermin orospusu)
Yayınlandığı zamanlarda ağlatan efsane dizi. Beyaz gülüm diye bir şarkısı vardı sanırım. O şarkı çıkınca duygulanırdım. Güzel diziydi. Şimdi o tadı alamıyoruz dizilerden.
Çok bunalımlı bi diziydi ama yine de izlerdik.
Finalinde kız ölmüştü galiba Mehmet de eski sevgilisinin görümcesiyle gitmişti galiba.
sana gelmediğim gün öldüğüm gündür adlı repliği barındıran dizi.

şşş öyle deme.
sadece ölüm ayırır bizi...