bugün

"sana küfürün adı günah olmuş ya, ona yanarım" tepkisine neden olan durum.
ağzına kahverengi tuvalet terliğiyle vurulası kızdır.
tepe saçından tutulup, dövülesi kızdır.
Gösteriş yapan, linç edilesi bir kızdır.
arsızlığın da bu kadarı, denilesi kızdır.
bir kaşık suda boğulası kızdır.
levyeyle ağzına ağzına vurulası kızdır.
okul bittikten sonra kimsenin umurunda olmayacak; iş görüşmesinde "biz şu dersten 100 almayanlarla çalışmama ilkesindeyiz" denmeyecek; çan eğrisinin tek başına içine edip pek çok öğrencinin okul uzatmasına neden olan; ibret i alem için birkaç hemcinsince dövülmesi gereken;...

ruh hastası la işte. akıl hastanesine kapatılsın. ne gerek var üstüne bu kadar konuşmaya?

(bkz: okul yok sorun yok)
ağzına vuralası kız.
müsaitse ıslak kızılcık sopasıyla dövülmelidir. günde 3 öğün.
ilk okul 2 e giden kızdır.
taşa bağlanıp boğaz köprüsünden atılması gereken kızdır. lisede bizim sınıfta da vardı bir tane kıl giderdim.ama daha siniir bozucusu 60 alacağım diye üzülüp 90 alan kızdır.
ağzını burnunu dağıttın takdirde susacak olan kızdır. kendileri aynı zamanda oda arkadaşımdır.
(bkz: uludağ sözlüğün liseli yazarları)
tüm sınıf yüz almış geçme sınırı da 91'se eyvallah.

diğer türlüyse beni yorma yumruğuma gel diyerek iğrençleşmek istiyorum.
Belki sevinçtendir.
sınıfındaki başarı ortalaması 90 ın üzerinde ise ağlamakta haklıdır.
(bkz: nerd).
normal de notları çok yüsekdir 100 bekliyordur ama 90 almıştır bu yüzden üzülen kız tipidir.
bizim sınıfta da vardı öyle cinsler biz 60 70 aldık diye havalara uçuyorduk o 90 aldı diye hüngür hüngür ağlıyordu.
yememiş içmemiş sıçmamış ineklemiş olan kız..
daha ne istiyorsun lan Allah'tan belanı mı istiyom onu alamayanlar da var
elindekinin kıymetini bilmeyen,haline şükretmeyen kızdır. daha yüksek bekliyorsa hakkını arasındır fakat ağlamakta neyin nesi?
bugün dif denk ten 95 aldığı halde 100 almam gerekiyordu deyip hocadan kağıdını isteyen kızdır. sorarım sana sözlük bu kadar hırsa gerek var mıdır?
Genelikle her sınıfta görülen kanaatsiz canlı türüdür, "yazzıııkkk" denilerek dalga geçilmesi yahut,"x senden yüksek almış dalga geçiyo valla ben olsam saçını başını yolarım" denilmek suretiyle gaz verilmesi önerilir. gazın dozu iyi ayarlanmalıdır aksi taktirde mükemmel bir kız kavgasına şahit olabilirsiniz.
suratına sille atılası kızdır. saçından tutup yere yere vurulasıdır. alan var alamayan var. görgüsüz.
lise son sınıftayken bizzat şahit olduğum durumdur.

ders matematik ve sınavlar açıklanmış. akabinde sınıfın ön sıralarında oturan bir kız arkadaşımız höngürdeyerek ağlamaya başlar. hoca niçin ağladığını sorunca "90 aldım hööcaaağğğmm ben yüz bekliyorduğğğmmm öhaaağğğ" şeklinde cevap gelir. o an o kadar sinirlendiğimi hatırlıyorum ki o kızın boğazına sarılabilirdim. çünkü ben sınavdan 40 almıştım ve karneye 2 gelir mi gelmez mi hesapları yapıyordum.