bugün

90 aldığı için 100 alamadığı içim ağlayan kızdır.
(bkz: içim süt)
kaşını açın, asla çekinmeden.
(bkz: nefret söylemi)
notu 100 olsa kendi almış, 90 olduğunda hoca vermiş, düşüncesinde olan kızdır.
ağla amk ağla tipini sikm denecek kızdır.
başlığı "90 kilo aldım diye ağlayan kız" olarak okuduğum, korkuyla tıkladığım başlığa konu olmuş kızdır kendisi.
kafasını kırmak istediğim kızdır. 90 almışsın neyine yetmiyor gerizekalı denerek kırılmalıdır o kafa.
elindekiyle yetinmeyen ve çok cins kafasına kalem sokmak istediğim türlü türlü işkencelere tabii tutmak istediğim kızdır. herzaman sinir olmuşumdur aynı sınıfımda ve yakın arkadaşım olan o kıza. insan onun için ağlarmı ya saçmalığa bak biz 20 alıyoruz o 90 alıyo ama ağlayan taraf yine o oluyo hey yarabbi biri şunu öldürsün sinirlendim yine gece gece!
98 aldığı için ağlayan öğrencimden daha haklı gerekçeye sahip olan kız çocuğudur.
eğer 3 gün uyumadan çalışmışsa ağlaması normaldir anlayışla karşılamak lazım.
herkes gıcık olur bu kızlara.
güzel ama sinir bozucu olurlar.

hatta çok güzel olurlar.
öhöm!
ağzına çakılası kızdır.
sınavda önce de hiç çalışmadım 50 alacağım diyen kızdır da kendileri.
(bkz: al kızım ot ye)
hahahh ben 100 aldım diyerek dalga geçilesi , krize sokulası kızdır.
ortalamasını yükseltmek isteyen kızdır. hırsın, rekabetin, gururun, hayallerin, hedeflerin kurbanı kızdır. çok da üstüne gitmemek lazım. sinir bozucudur orası ayrı.
itici, yapmacık olan kızdır.
yazık ona. çok beddua almıştır.
arkadaşları tarafından, gırtlağına yapışıp linç edilmek istenen kızdır.
o aynı zamanda öğretmen bişey yazdırırken hızlıca yazıp evet, evet diyen öğrencidir.
paralarım! gözüme görünmesin.
biz, ''hocam 90 puanımı nerden kırdınız?'' deriz o ise neden 90 aldım der. hayat işte.
lise son sınıftayken bizzat şahit olduğum durumdur.

ders matematik ve sınavlar açıklanmış. akabinde sınıfın ön sıralarında oturan bir kız arkadaşımız höngürdeyerek ağlamaya başlar. hoca niçin ağladığını sorunca "90 aldım hööcaaağğğmm ben yüz bekliyorduğğğmmm öhaaağğğ" şeklinde cevap gelir. o an o kadar sinirlendiğimi hatırlıyorum ki o kızın boğazına sarılabilirdim. çünkü ben sınavdan 40 almıştım ve karneye 2 gelir mi gelmez mi hesapları yapıyordum.
suratına sille atılası kızdır. saçından tutup yere yere vurulasıdır. alan var alamayan var. görgüsüz.
Genelikle her sınıfta görülen kanaatsiz canlı türüdür, "yazzıııkkk" denilerek dalga geçilmesi yahut,"x senden yüksek almış dalga geçiyo valla ben olsam saçını başını yolarım" denilmek suretiyle gaz verilmesi önerilir. gazın dozu iyi ayarlanmalıdır aksi taktirde mükemmel bir kız kavgasına şahit olabilirsiniz.