bugün

entry'ler (1201)

eski sevgiliyi hatırlattığından dinlenemeyen şarkı

ilk aşkı hatırlatan için- pinhani -beni al.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

özge olacaktır.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

özge olacaktır.

pişmanlık

Yıllardır karşılıksız biçimde aşık olma çaresizliğinin sebebi olan kişinin yurt dışında olup geri dönmeden önce kendisine zamanında yazmış kişiyle günlerce başka ülkelerde gezeceğini öğrenmek ve kişinin kendisinin eğer bir süre önce çekinmemiş olsa aşık olunan kişiyle gezebilme ihtimali olduğunu bilmesiyle beraber harekete geçilmemesi sonucu hissedilen duygudur. Kişinin aptal olduğu hissi ve çaresizlik ile beraber hissedilir. Çaresizliğin son noktası da artık için dolup buraya entry olarak dökülmesidir.

türbanlıları sözlükte istemiyoruz

3 numaralı entry yi giren arkadaşın atatürk ün annesinin ismini yeniden düşünmeme vesile olan başlık. Hayır Atatürk'ten uzaklaştınız da Atatürk'ün annesi ile kardeşinin ismini de mi karıştırmaya başladınız , nereye gidiyoruz diye sorgulama sebebi olmuştur.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

bilkent universitesi.

üniversiteye kapak atayım yeter düşüncesi

üniversiteye girdikten sonra ne kadar yanlış olduğu anlasılacak dusuncedir , ama iş işten geçmiştir. lisenin değerini bilin

uludağ sözlük yedinci satranç turnuvası

Ben de varım.

yarın kesin başlıyorum deyip başlamamak

hayatta en çok yaşanan kısır döngülerden birisi.

zall ın çocuğuna koyacağı isim

zall II.

evlilik teklifini tek taş yüzük ile yapmayan erkek

yeterli parası olmayan, hiçbir tek taşın sevginin yerini tutamayacağını düşünen kişilerle birlikte olması muhtemel erkektir.

ferdi karadaş

Bilkent Üniversitesi'de Kimya Bölümü akademisyeni. iki kelimeyle adamın dibidir, esprileri ve öğrenciye olan arkadaşça yaklaşımı sayesinde derslerinin keyifli geçmesini sağlarken not konusunda da bugüne kadar gördüğüm en öğrenci dostu hocalardan biridir. Bilkent'te öğrenciye güleryüz gösteren hocaların genelinin not konusunda öğrenciyi lime lime doğradığını düşünürsek (David Davenport gibi ) , Ferdi Karadaş numuneliktir, el üstünde tutulmalıdır.

ben aşık olmam diyen insan

Aşık olmamış, olursa dünyanın kaç bucak olduğunu görecek insandır.

elfçe ismini öğrenmek

Aranel Lúinwë.

ak partinin yüzde 40ın altında kalmayacağı gerçeği

ülkede bu kadar eğitimsiz bilinçsiz insan varken ve ayrıca bu adamlar 13 yıldır her türlü hile hurda sahtekarlık konusunda doktora yapmışken doğru olan gerçektir.

bir şiir olacak olsaydınız hangisi olurdunuz

nazım hikmet-seni düşünmek.

sucuklu kaşarlı ketçaplı tereyağlı tost

Midesi oldukça dayanıklı olanların yiyebileceği tost. kaşarlı tost ve yanında domatesin suyu mu çıktı.

sadece bakire kızla evlenirim diyen türk erkeği

önce kendisine bakire olup olmadığını sorması gerekir. sonra da insanları geçmişine göre yargılamaması gerektiğini öğrenmesi.

reo speedwagon

take it on the run şarkısı ile beni benden almış grup. şarkıyı duyup ismini bulduğum andan itibaren defalarca dinlesem de yetmedi diyebilirim.

kaan tangöze abartısı

Gezi şehitleri için bestelediği Taksim Meydanı şarkısı ile yürekleri titreten sanatçı. O kadar güzel ve uyumlu ki sözlerle müzik, klibini izleyerek dinleyince gözleri doluyor insanın. Ve bu insanların asıl katilleri hala utanmadan insan içine çıkıp yüzsüzce konuşabiliyorlar.