bugün

günlerce hakan taşıyan'dan sensiz iki gün isimli şarkıyı dinleyip rakı içtikten sonra eski sevgilisinin telefonlarına cevap vermemesi sonucu bir taraftarın kendini fundaaaaaaa feryadı ile tribünden aşağı attığı maçtır. bir de ceza diyolar; adnan polat bir kutu çikolata yaptırıp funda'yı ikna mı edecekti?
keita'nın attığı golde çok net el var. öyle muhteşem(!) bir gol işte. insan değil bu adam. keita keita keita...

sen şimdi yan ve orta hakemlerin görüş açılarını düşün, ikisinin de bu eli görmeme olasılığını hesapla. kaç çıktı?

ha ama çok yakın mesafeydi, eline çarptı vs.. geçiceksin onları genco. el böyle bayrak gibi havadaysa, kendine de bu denli avantaj sağlıyorsa, forma da sarı kırmızı değilse, çalacaksın.

tanım: can maç.
keita giderse galatasaray için arda dan daha büyük kayıp olurmuş. onu gördük bu maçta.
bu maç için tek birşey söylemek gerekli.

keita muhtemelen insan değil. mutant olduğunu düşünüyorum. eğer insansa bile bu adamın akciğerleri yok, tamamen başka bir sisteme sahip.
abdül kader keita'nın adeta aktığı maç olmuştur.
galatasaray'ın kötü oynadığı, ankaragücü'nün kötü bile oynamadığı maçtı. bu maç için sadece keita'dan bahsedilebilir, başka da bahsedilecek yanı yok. sadece keita'nın tek başına kazandırdığı bir maç oldu bu bir de baros'un golle takıma dönmesi. onun dışında sahada futbol denen şey yoktu.
maç için fazla söylenecek bir şey yok aslında bakarsanız. 6-7 haftadır maç kazanamamış, teknik direktörü belli olmayan ,i.melih ve ailesinin karabasan gibi ankaragücü'nün üzerine çöktüğü 60-70 futbolcudan oluşturulmuş bir takımla oynandı. tabi bu galatasarayın galibiyetini küçültmez o ayrı.. ben kendimce bir durum tespititnde bulundum sadece.. maça gelince;

1-keita,keita,keita... maçın adamı,her pozisyonda etkili oyunuyla fark yarattı ve güzel oyununu bir golle de taçlandırdı.
2-jo iyi yolda güçlendikçe takıma daha faydalı olacak.
3- baros takıma döndü sonunda.. aylardır yolunu beklediğimiz,beklemekten şaşı olduğumuz futbolcumuz döndü ve attığı golle hem moral buldu hem de takımı şampiyonluk için umutlandırdı.
4-ankaragücünün gol pozisyonu yok.

galatasaray şampiyonluk yolunda çok kritik iki maç oynayacak ve ligde çok şeyi şekillendirecektir.
kasımpaşa maçındaki kadar seyir zevki yüksek bir maç olmasa da galatasaray oynaması gerektiği gibi rölantide oynadı. bunda erken gelen gollerin de etkisi vardı tabi. sakatlıklar, sarı kart cezaları gibi durumlardan kurtulmak ve sakınmak için en iyi yoldu skorun üstüne yatmak. abdul kader keitanın bu lige gelen en kaliteli, insanüstü canlılardan biri olduğu bir kez daha görülmüştür herhalde. hele hele 2. gol'De 3 kişiyi ekarte edip, 2 kırmızı kartlık 2 penaltı yaptırmak yerine topu ağlara göndermesi insanı deheşete düşürüyor. ollüm sen insan değilsin. heyvansın (iyi manada) heyvan. taklalarına da kurban.
ayrıca milan barosun da döndüğü maçla oldu. maçta kanırtan keitanın da sayesinde son dakikada baros da aylar sonra golle döndü, maç eksiği falan dinlemeden.
bu galibiyetle beraber şampiyonluk iin önemli bir adım daha atıldı. takım trabzon'a eksiksiz ve moralli gidecek. umarım orda da galip geliriz. zaten bizde keita gibi bri varsa ve moralliyse gerisi teferruat.

(bkz: nevizade geceleri)
keita'nın patladığı maçtır. maça damgasını vurmuştur, fenerbahçe'nin şansı kalmamıştır.
Galatasaray oyuncularının özellikle bireysel olarak ortaya çıktığı maçtır. Gs taraftarlarını tebrik ederim. Bir sonraki aşama için;

(bkz: 21 mart 2010 trabzonspor galatasaray maçı)
sabri nin maç sonu çektirdiği 3 lünün videosu merakla beklenen karşılaşmadır.
galatasaray'ımızın haklı galibiyetinin hakemi gölgelediği maç.

çok çabaladı ama yetmedi be, acıdım adama(!).
galatasarayın tabiri caizse anasını tike tike kazandığı maçtır. lan franco yere yatmadı be. baros um, hoşgeldin. özlemişisiz seni. bi sözüm de keita ya, sen insansan bende trenim hafız.
Galatasarayımızı şampiyonluğa attığı kocaman adımdan dolayı kutluyorum. abdul kader keita nın muhteşem futbolunu izlemek ayrı bir zevkti ve bu zevki yaşattığı için her yerinden olmasa da gözlerinden öpüyorum.
oyuna erken bulunan golle başlamak büyük bir kesim için avantaj olarak algılansa da ben bunu kendi çapımda nedense ulan eyvah şeklinde bir iç ses ile kötü algıladım.çünki erken gelen gol bir hafta boyunca yapılan motivasyonun içine sıçabilir ve rehavete sokabilir.nitekim bir iki pozisyonu buna yorabilirz.erken gelen golden sonra galatasaray daha sağlam ve kontrollü elden bırakmayan bir futbol yapısına büründü.buda seyir sevkini azalttı.
bunların yanına bilindik mustafa sarp ve barış özberk ikilisini oyun anlayışı ve yetenekleri eklenince tereddütleri akıllara getiren ve azda olsa sövdüren bir maç oluşmaya başladı.dos santos istekli başladığı maça ağırlığını bir türlü koyamadı.ulan hadi ikinci yarı kasımpaşa maçındaki santosu gösterir diye ümid ederken tabelada ayhan ın sırt numarasını görüverdik.yerinde bir değişiklikti.
abdul kader keita süper lige gelip gelebilcek en üst düzey futbolculardandır.harikulade futbolu , kıvrak hareketleri ve üstün kabiliyetlerinden dolayı iyiki varsın keita.attığı ve attırdığı golle tartışmasız maçın yıldızıydı.milan baroşun oyuna girmesiyle oldukça heyecanlandım bende samiyendeki ve televizyonları başındaki milyonlarca aslan gibi.içimden hep geçirdim ulan bir gol atsa be diye.ve rabbim duamı kabul etmiş olacak milan baros golünü attı ve galibiyeti çok daha anlamlı kıldı.devamın gelmesi dileği ile tebrikler milan baros.
haftaya trabzonspor maçında aynı mücadele ve gününde bir keita ile yine durdurulamaz olduğumuzu ipatladık.şampiyonluğumuzu ilan etmemize iki hafta kaldı.
keita nın iki asist**** bi golle** bitirdiği karşılaşma. her ne kadar asistleri yapan keita olsa da pozisyonları hazırlayan pasları atan lucas neili de unutmamak gerekir.

--spoiler--

sallasana sallasana mendilini melih gökçek kurtarsana piçlerini.

ipne bursa,göt ankara,ipne bursa,göt ankara...

ankara kümeye ankara kümeye...

--spoiler--
Keita'nın şov yaptığı maç.
güzel mücadele, abdul kader keita resitali ve milan baros'un dönüşü. bir takımda golcü olması da ayrı bi güzel canımmm.*
Keita ve ankaragücü arasında geçen maç. (bkz: 1 gol 2 asist)
milan baros'un attığı golle şahsıma tarifi mümkün olmayan duygular yaşattığı, hatta bir ara tribünlerden gelen tezahüratlar eşliğinde gözümden iki damla yaşın düşmesine neden olduğu karşılaşma.

keita için kelimeler yine yetersiz kalıyor. o nasıl bir oyuncudur, o nasıl bir performanstır? defansa defalarca geldi gitti adam.

baros'u çok özlemişiz. tekrar hoş geldi kalbimize.
ankaralı bir galatasaray'lı olarak izlenmesi çok acı olan ama iyi olanın kazandığı maç.
baros'un merhaba dediği keita'nın resmen cozuttuğu maç olmuştur. yürüyen be aslanlar.
bu maçta bıyıklı bir adam gördüm tribünlerde, piçini de alıp gelmişti. bıyıklı dediysem bizim niyazi abidir sanırım.
Gökçek ailesinin suratındaki hazin üzüntüyü görmenin de en az Baros'un mutluluğunu görmek kadar zevkli olduğu maç.
milan baros u ne kadar özlediğimizi gösteren, abdul kader keita nın ne denli yetenekli bir futbolcu olduğunu yeniden kanıtladığı, jo nun bazı vasıfsızlara kendi transferinin gereksiz olmadığını gösterdiği ve sonucunda galatasarayımızın 3-0 kazandığı maç olmuştur. seviyoruz sizi aslanlar.
(bkz: #7528539)