bugün

entry'ler (425)

uludağ üniversitesi öğrenci otomasyonu

okuldan mezun olmaktan çok bu otomasyondan kurtulduğuma şükrederim. bir de uü öğrenci işlerinden.

şiirlerden akılda kalan dizeler

ne hasta bekler sabahı,
ne taze ölüyü mezar,
ne de şeytan bir günahı,
seni beklediğim kadar.

(bkz: necip fazıl kısakürek)

7 kasım 2000 galatasaray sturm graz maçı

galatasaray'ın da şikesini göstereceğim deyip de verdiği örneğe bak. oğlum çok komik lan. aziz içerde delirmiş. inşallah mehdi'yim filan demez.

james patterson

nemesis yayınlarından nisan başında çıkacak yeni kitabı private'ın çevirisi için gecelerimi feda ettiğim yazar. umarım değer.

yazarların başına gelen en utanç verici olaylar

80 kişilik bir konferansda, sessiz anı bulup seslice osurmak. çok utanmıştım, öyle böyle değil.

sözlük yazarlarının itirafları

gecenin bu saatinde bulaşık yıkayacak kadar bitmişim be sözlük.

osmanlı yı bir halt sananlar

*"fala geldiği yaratılar"
*"işkemden sıkabilecekmisiniz"
osmanlı olmasaydı sen bu cümleleri kurabilecek miydin demeye bile gerek yok. durum ortada.

aşk

ne aşık zaman karıştırıyorum olsam yerini kelimelerin.

friends

friends öyle bir dizidir ki, o on sezonu 4 kere izlesen de 5.sine başlarsın. evlenip 10 sezonu müstakbel karım ile izleme hayallerim bile var lan. öyle bir dizidir.

how you doin?
we were on a break!
how I met your mother gibi sikko bir diziyle değil kıyaslamak aynı cümle içerisinde kullanmam.

internetten tanışılan kızı msn den istemek

düğün de fizy'de yapılır artık.

kendini tekrarlayan köşe yazarları

yıl

maz....

oz...

dil.

steve jobs

eskilerin deyimiyle "dinince dinlensin" http://galeri.uludagsozluk.com/g/steve-jobs/

dünyadaki en tembel hayvan

yavru koala annesine sormuş; anne biz koalalar neden bu kadar tembeliz? annesi cevaplamış; sonra anlatırım.

reto ziegler

2 büyük takımın uğruna birbirini yediği vasat altı oyuncu.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

(bkz: pi).

ölmeden mutlaka okunması gereken kitaplar top 5

j.d. salinger- çavdar tarlasında çocuklar
george orwell- 1984
dostoyevski- yer altından notlar
goethe- genç werther'in acıları
kafka- milena'ya mektuplar

kürk mantolu madonna'ya da jüri özel ödülü.

18 ağustos 2011 fc barcelona real madrid maçı

mesela o kameraman müsvetteleri o kameraları, o spiker müsvettesi de önce mikrofonu sonra xavi'yi messi'yi bi tarafına soksun. bu kadar yalanmaz lan bi takım. sayesinde şu gruba üye oldum: http://www.facebook.com/p...er/228193107226819?ref=ts

türk erkeklerindeki dengesizliğin sebepleri

* ya bugün kırmızı giysem, mavi mi? ayakkabılarım topuklu mu olsa düz mü? ojelerim kuruduuuaa. ay çıkmıyım dışarı bari.
* ayh saçımı boyatmalıyım, 2 haftadır aynı renk sıkıldım valla şekerim.
* gösteririm, elletirim ama vermem yane. veririm de hemen değil. yane hemen veriririm de sen şimdi kaşar gözüylen bakarsın falan.
* bu resmimde güzel çıkmışım di mi mehmeeet?
* ne yani diğer resimlerde çirkin miyiiem?
* önce o mesaj atsın yeaaa bana ne.
* tamam yane yüz vermicem ama yine de beni sevsin taam mı.
* şu gelen aysun orospusu değil mi? ıyy bakışlara bak. ben daha güzelim kesikliklen. kilo mu vermiş o? yok ben daha güzelim yeaa.
* ama onun arabası vaar. önemli olan para değil kesinliklen ama arabada önemli yane.
* tarkaaaaaaan.
* snane be slakk.
* her tür kızı biraz budisttir, öküze tapmışlığı vardır. *
türk kızı tepkilerinden yalnızca çok küçük bir kesit okudunuz. he evet biz erkekler dengesisiz, siz süpersiniz.

dünyanın en tehlikeli üçlemeleri

josico
maldonado
selçuk.

13 şehit yoktur 20 ölü vardır

konu ile alakalı olarak; http://herbokubilenadam.b...2/bu-vatan-sagolmasn.html