bugün

entry'ler (1345)

uludağ sözlük

bir güz günü tanışmıştık seninle sözlük. yazarlığım onaylandıktan sonra seni daha çok sevmiştim. çok mükemmel yazan yazarlar da vardı, çok berbat yazanlar da. bu önemli değildi sözlük. ben seni seviyordum ve ayrı kalmaya dayanamıyordum. internete girince aklıma ilk sen geliyordun uludağ sözlük. fakat şimdi soğudum senden, soğuttular. trollerin artması, sikko başlık açanların çoğalması, özelden hakaret etmeler, entrylerin okunmadan oylanması ve daha tonlarca şeyler. ayrıca hayatımla ilgili berbat şeyler de cabası oldu. herşeyimi kaybettim be sözlük. hayat denilen şu boşluk ne kötüymüş. insanlar ne kadar kötüymüş be sözlük. lütfen kızma bana. uzunca bir süre ayrılıyorum senden sözlük. artık bir daha ne zaman dönerim sana, bilinmez. inşallah, ben döndüğümde bazı şeyler değişmiş olur. ben yokken kendine iyi bak, elveda sözlük.

gecenin şarkısı

sezen aksu - gidiyorum

https://www.youtube.com/watch?v=vDP35T-d3-k

sözlük yazarlarının itirafları

sana veda etmek istiyorum sözlük. herkes beni bıraktı gitti be sözlük. dertleşeceğim kimsem yok. bu son iki sene içinde herşeyimi kaybettim. hayattan soğudum be sözlük. bu veda senden tamamen ayrılma değil sözlük. her şey düzeldiği zaman geleceğim. bir gün sana kaldığım yerden devam edeceğim. entrylerim ile yine süsleyeceğim seni. merak etme, seni bir kaç kendini bilmez için bırakacak değilim. uzunca bir süre kafamı dinlemek istiyorum. hoşçakal..

dermisim

sözlükte eskilerden tanıdığım farklı insanlardan biri. nasıl diyeyim gizemli bir yönü var, çözebilsem keşke. Şunu da hatırlatayım kendisine, sözlük eski tadı vermemektedir. her şey eskisi gibi kalsaydı keşke.. Neyse efenim, hoşgelmiştir. Bir süre sonra sıkılıp da gitmez umarım. *

adana şivesi

Canım şivem. Bir kız arkadaşım niye ki diye sormama bayılırdı. Bir şeye neden yerine niye ki kalıbı çok kullanılır.

A: Arkadaş B: Ben

A: Ya bugünde farklı bir yerde yemek yiyelim.
B: Niye ki?!? *

kadınlarda aralıksız susma rekoru

(bkz: böyle bir rekor bulunamadı)

sevgiliye okunacak en güzel beyit

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan bir günahı,
Benim seni beklediğim kadar..!

gece 03 00 da ateşlenen sigara

Geçmişe daldırır bazen. Yaşanan üzüntüleri, sevinçleri, hataları hatta hatta eski sevgilileri hatırlatır. Aynı orgazm sigarası gibi zevklidir. Bütün hüzünleri siler, süpürür. Sigarayı ilk yaktığınız an ve ilk çekilen derin nefes. Sonrası gelir zaten. Ve beklenen son. O da beş dakika sonra biter ve sizi terkeder. Yalnızlığınızla baş başa bırakır. Ta ki yeni bir sigara yakılıncaya dek ...

sizin hiç telefonunuz düştümü

Hemen hemen hergündür. Resmen yerle yaşıyor pezevenk. Yerle ilişkisi olmadığı gün yok. Ama @2'nin dediği gibi ne bir çatlak, ne de çizik. Çok sağlam. Ama benim ayfon'um var diyenler en dayanıksız telefon lan. 2 milyar verdikten sonra ekranı çatlayan, kırılan telefondan ne hayır gelir lan !

(bkz: Ama benim ayfonum var) *

en içilebilir ucuz sigara

(bkz: United)

Bundan ucuz sigara bulan varsa yazsın. (Paketi muhtemelen 1.5 lira falan) Fakat içilebilir mi, orası tartışılır. (bkz: itöldüren)

yazarlara gore en buyuk 5 lider

Bana göre Türk ve islam tarihine damgasını vurmuş liderlerdir.

1-) Hz. Muhammed (S.A.V.)
2-) Mustafa Kemal Atatürk
3-) Mete Han
4-) Sultan Muhammed Alparslan
5-) Sultan Abdulhamid Han

4 ocak 2015 beşiktaş galatasaray maçı

K-O-Y-D-U-K MU ?!?
We have put black eagle ?!?

Siyah-Beyaz dünyanızı aydınlatmaya geliyoruz dedik mi, demedik mi? Geldik ve aydınlattık. Şimdi ışığı kapatabilirsiniz. Havaya girdin mi, GALATASARAY çakar sana. Unutmayın Türkiye'dir GALATASARAY..!

2015

Yeni yılda hayatınızda mutluluk, sağlık ve kazanç eksik olmasın.
2015'te dilediğiniz her şey gerçek olsun!

Mutlu yıllar!

2014 yılına dair söylenecekler

Siktir git burdan !

wesley sneijder

Fenerbahçe'ye tecavüz eden* futbolcudur.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/695547/

18 ekim 2014 fenerbahçe nin döşeyeceği boru

Tt arena'da fener ve taraftarlarının iliklerine kadar hissettiği boru olmuştur. Rengi sarıdır ve sneijder mühendislik a.ş tarafından imtinayla döşenmiştir. *

18 ekim 2014 galatasaray fenerbahçe maçı

We have put angry birds ?!?

K-O-Y-D-U-K M-U ??? *

Umarım bu sonuçla bazı fener taraftarları her maç sizi yeneriz yavşaklığından kurtulur. Tebrikler Galatasaray ! Tebrikler Aslan yürekli çocuklar ! Teşekkürler bu tabloda emeği geçen herkese !

biyolojik yaşınız kaç testi

bu test biyolojik yaşımı 64 çıkartmıştır.

--spoiler--
Oh dear your Biological Age is 64
--spoiler--

oha ölmüşüz de haberimiz yokmuş lan !

örnek şahsiyet

An itibariyle sahip olunan karma zımbırtısı.

Ulan bir kere hayatında hiçbir şeye örnek olmamış insanların bu karma sıfatını almaları çok ilginç lan !

Hepimiz örneğiz lan artık .. *

domuz eti günahsa neden yaratıldı

Allah (c.c) eğer bir canlıyı yaratmışsa, bir hikmet var demektir.

--spoiler--
Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş:
- Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın?
Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış.
Derdine kimseler çare bulamamış.
En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiyeceksin" demiş.
Adam 40 gün boyunca o pislikleri yemiş ve iyileşmiş. Aradan yıllar geçmiş aynı adam gemiye binmiş ve denizin ortasında çok büyük fırtınaya yakalanmışlar. Herkes bağırıp, çağırıp, ağlaşırken bu adam bacak bacak üstüne atıp sakince çayını yudumluyomuş.
Birileri dayanamamış sormuş. "Biz yana yakıla dua edip bağırıp çağırıyoruz sendeki bu rahatlık ne be adam ?!."
Adam şöyle cevap vermiş
- KURBAN OLDUĞUMUN BiR KERE iŞiNE KARIŞTIM BANA KIRK GÜN BOK YEDiRDi, iSTER YÜZDÜRÜR, iSTER BATIRIR BEN KARIŞMAM KARDEŞiM !
--spoiler--