bugün

dünyada her yaratılan eğer bir amaç için yaratılmışsa domuzların ne için yaratıldığı sorunudur. madem domuz eti günah neden yaratıldı bu canlı?
Avlamasınlar biz daha çok doyalım mantığındadır. Haftada

bir gün eşşek eti yiyoruz kasaplar sağolsunlar. Domuz etimi koyacak bize. Pehh
şeytan neden yaratıldı?

hadi geçtim onu, sıkıyorsa maymun eti ye.

e o da hayvan. onu da allah yarattı.

hadi canım afiyetle.
(bkz: düşünemiyorsak beynimiz neden var)

hamam böceklerinin bile ekosisteme faydası olduğu düşünürsek, ekosisteme bir katkıları olduğu için yaratılmıştır.

ayrıca domuz hristiyanlar için değil, müslüman ve yahudiler için günahtır. yani etinin yenmesi.
Her seyi yemek zannedenlerin sordugu soru. "Baska bir amac icin var olmus olma ihtimalini dusundun mu bu soruyu sormadan evvel?" dedirtir.
sorulması gereksiz sorudur. cevaplar daha bir saçma ama anlatmaya gerek yok.
insanlara imtihan olması için yaratılmış olabilir. (tabii ekosistem mevzuu da var.)zira insan islam dinince davranışlarında hürdür her ne kadar mollalar kafir diye adam öldürse de.
bir gün öleceksek niye yaratıldık?
(bkz: suçlu sen değilsin ekoloji dersi olmaması)

köpekler, kediler, bin bir türlü böcek neden yaratıldıysa ondan denilip geçilecek durum. ha bak bu zihniyet domuz etinin asıl yahudilikte çok daha sert yasaklarla bezeli olduğunu da bilmez.
(bkz: imtihan)
bok ta ye o zaman denyo diyerek gecistirilecek abuk bile olmayan onerme.
Etini yemiyorsun sadece, gidip kafasına vur öldür demiyor kimse, ekosistemde pek çok görevi olan güzel bir hayvandır. Her hayvan gibi esma ül hüsna tecellisidir.

Sanki tüm hayvanları yemiş, domuz eti haram olan tek hayvan değildir ayrıca kardeş.
hadi beyler toplanıp maymun, leopar, timsah, domuz filan yiyecez. masraflar ve pişirme benden. siz sadece yiyin.
domuz yasağı aslında eski anlaşmanın tesniye bölümünde anlatılır. yahudiliğe eski mısır inançlarından geçmiştir. domuz eski mısırda kutsaldı ve yenmezdi. mısırda köle olarak yaşayan israilliler bu yasayı alıp benimsediler. yüzyıllarboyunca kendi yaşam tarzlarının bir parçası haline geldi. 6. yüzyılda yahudilikte bulduğu saçmalıkları din diye yutturmaya çalışan bir adam ortaya çıkınca domuz yasağı hoşuna gitmiş olacak ki, vahiy diye koyunlarına sundu. ee koyunlar da çok beğenmiş olacak ki uygulamaya başladılar. domuz yasağının hiç bir mantıksal kökeni yoktur. tüm mesela işte bu hikayede. okuyalım ve ibret alalım.
Sınavdır o canım. Bak! Demiş bile birileri, şu adamlar çok komik ya*
sinav abi bunlar hayatin her yerinde sinaniyoruz.
Allah (c.c) eğer bir canlıyı yaratmışsa, bir hikmet var demektir.

--spoiler--
Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş:
- Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın?
Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış.
Derdine kimseler çare bulamamış.
En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiyeceksin" demiş.
Adam 40 gün boyunca o pislikleri yemiş ve iyileşmiş. Aradan yıllar geçmiş aynı adam gemiye binmiş ve denizin ortasında çok büyük fırtınaya yakalanmışlar. Herkes bağırıp, çağırıp, ağlaşırken bu adam bacak bacak üstüne atıp sakince çayını yudumluyomuş.
Birileri dayanamamış sormuş. "Biz yana yakıla dua edip bağırıp çağırıyoruz sendeki bu rahatlık ne be adam ?!."
Adam şöyle cevap vermiş
- KURBAN OLDUĞUMUN BiR KERE iŞiNE KARIŞTIM BANA KIRK GÜN BOK YEDiRDi, iSTER YÜZDÜRÜR, iSTER BATIRIR BEN KARIŞMAM KARDEŞiM !
--spoiler--
öncelikle bu suali sözlük gibi akıllı insanların olduğu yer de sorduğu için kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
şöyle ki;
platon gibi soru ve cevap üzerinden gidelim.

-allah içkiyi neden yarattı.
--insanların sınanması için, içmek zorunlu değil,
"içki, hicretin dördüncü yılında, Benî Nadir Yahudîlerinin yurtlarında sürgün edip çıkarıldıkları sırada haram kılınıp yasaklandı."
lakin içme gibi bir garabete düşersen, cezası ve yaptırımı belli.

bu şekilde düşündüğümüz zaman o kadar zararlı yiyecek ve içecek var ki, bunları saymak ile bitiremeyiz. bi yönüyle çok yemek de haram yani günahtır.
*
böyle şirk vari sorular insanı yalnış yola saptırır, onun için allah (c.c) buyurdu ise mühim bir kerameti vardır.
*
size bir video izlettirmek istiyorum, domuz etinin zararına binaen;

--spoiler--

--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=dzqmLqy4bhA
işte bana böyle salakça sorularla gelin * çünkü eşşeğinn...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar